Philips Lumea Prestige IPL 9000 - szőrmentén

A szőrtelenítés alapvetően nem egy nagyon bonyolult vagy időigényes dolog, de rendszeresen ismétlődő feladat és a legtöbb, kicsit is tartós eredményt jelentő megoldás meglehetősen körülményes és/vagy kellemetlen. A Phillips Lumea utóbbi két jellemzőt kivonja az egyenletből.

Az okos IPL készülék

A Philipsnek több IPL technológiával dolgozó szőrtelenítő eszköze is elérhető a Lumea termékcsaládban, a leghatékonyabb (és nyilván legdrágább) jelenleg a 9000-res Prestige sorozat, amely élete során 450 ezer villantást is kiprésel magából, vezeték nélkül is tud működni, intelligens szenzorrendszerrel felszerelt, ami érzékeli a bőrtónust és négy, ergonomikus kezelőfejjel rendelkezik a különböző testtájak optimális lefedéséhez. A Lumea használható érzékeny területeken is, mint a bikinivonal vagy az arc, a kezelésről pedig csak a nagyon sötét bőrű, illetve a szőke, ősz vagy vörös szőrzettel rendelkező felhasználók kénytelenek lemondani.


[+]

Maga a készülék ergonomikus és esztétikus, és a feminin színtéma ellenére nyilván a szőrzettől tartósan megválni szándékozó férfiaknak is ajánlott. A dobozban találunk négy kezelőfejet (arc, bikinivonal, hónalj és testkezelő) egy masszív (65W) töltőadaptert egyedi csatlakozóval, használati útmutatót, egy fehér, műbőr hordtáskát és tisztítókendőt. A fejek a kezelni kívánt testrésznek megfelelő kialakítással és különböző színszűrőkkel rendelkeznek eltérő fényintenzitás mellett, úgyhogy igyekezzünk mindig a megfelelő kiegészítőt alkalmazni. A fejeken sematikus ábrák jelzik a célterületet.


[+]

A megfelelő intenzitás kiválasztásában a SenseIQ technológia segít, már ha abból nem lenne egyértelmű, hogy a túl intenzív energiaközlés enyhe szúró fájdalommal és erős hőérzettel jár. Ehhez a nagyító ikonnal ellátott gombot kell megnyomni, a kívánt testrészre helyezni a készüléket és megvárni, amíg elkezdenek villogni az intenzitást jelző számok. A Lumea mindig a legmagasabb használható szintet lövi be, ezt a nyilakkal csökkenthetjük, lehetőleg azért a javasolt tartományon belül, a pipa megnyomásával pedig rögzíthetjük a beállításokat.


[+]

Ha két kezelés között napoztunk vagy napsütésnek voltunk kitéve, javasolt újrakalibrálni az eszközt, de olyan esetekben, amikor a használat kifejezetten ellenjavallot, a rendszer automatikusan is letiltja a villantást. A SenseIQ minden kezelés megkezdése előtt és kezelés közben kéretlenül is szkenneli a bőrtónust és túl sötét bőrszín (akár egy anyajegy) esetén egyszerűen nem engedi a használatot a bőrreakciók és károsodás elkerülése érdekében. Ilyenkor a LED jelzőfény narancssárgán villog és akkor sem történik semmi, ha rátenyerelünk a villantó gombra.


[+]

A kezelésnek nem szabad kellemetlen fájdalomérzettel járnia, attól nem lesz hatékonyabb, viszont a helytelenül megválasztott intenzitás nagyon ritkán égési sérüléseket, szőrtüsző gyulladást vagy foltokban hiperpigmentációt, illetve hipopigmentációt eredményezhet. Ezek általában nem maradandó károsodások és ritkán fordulnak elő, de jobb, ha nem kísértjük a szerencsénket. Bizsergést, hőérzetet, apró szurkálást és enyhe bőrpírt viszont tapasztalhatunk közvetlenül a kezelés után, de az normális.

[+]

A kezelési idő testtájanként eltérő, de az is befolyásolja, ha vezeték nélkül óhajtunk ügyködni. A kábel kellően hosszú, abszolút nem kényelmetlen, de kisebb és gyorsabban kezelhető területek miatt nem érdemes elővenni. Az arc (kizárólag járomcsont alatti részek) akkuról két és fél percet vesznek igénybe, míg kábelen megvagyunk másfél perc alatt. A hónalj szintén egy gyors kör, akkuról is csak két perc, hálózati tápellátással pedig másfél. A lábak és a karok esetében érdemes madzagról dolgozni, úgy négy és fél perc alatt végzünk egy végtaggal. Az akku teljes feltöltése másfél óra, ez 130 villantásra elég a legmagasabb intenzitáson, ami nem fogja lefedni az egész testet, ha egyszerre esnénk neki mindennek.

[+]

A készülék használata roppant egyszerű és kényelmes, az indikátor LED jelzi, ha az a kezelőfej megfelelően illeszkedik, egyébként nem is villant, ha bénán nyomtuk a bőrünkhöz. Az intenzitást és az akku töltöttségi állapotát a vezérlőfelületen láthatjuk, alacsony töltöttség esetén pedig narancssárgán villog a LED csík. A hűtőrendszernek van hangja, de nem zavaró vagy kellemetlen, alvó emberre mondjuk azért legyünk tekintettel, de a TV-t nem fogja túlzajongani.

[+]

A használatot mobilapp is segíti, ami ezúttal kifejezetten jól sikerült a Philipsnek. Minden Lumea modellhez elérhető egyébként, a szerényebb teljesítményű és felszereltségű verziókhoz is. A készülék és az app nincs közvetlen kapcsolatban, minden beállítás és információ elérhető, illetve megjelenik a készüléken magán, viszont rengeteg hasznos anyag található a tökéletesen és profin lokalizált, teljesen magyar nyelvű appban, illetve a kezelések naplózását és az aktuális kezelések esedékességét is jelzi, úgyhogy nem kell számolgatni a napokat, a rendszer majd szól, ha dolgunk van.

Teljesen nulláról három kezelés után körülbelül a szőrszálak 60%-a tűnt el a barátnőm esetében, aki közepesen barna bőrrel és sötét szőrszálakkal rendelkezik, a 10 hónapos intenzív kezelést követően pedig havonta egy kezeléssel (ha az ember nem sumákolja el) teljesen fenntartható a szőrtelen állapot. Ezt speciel egy korábbi modellel abszolváltuk, a továbbfejlesztett Lumea Prestige IPL 9000 (a teszt alanya) annál erősebb és precízebb készülék. Még egy lényeges dolog, amit viszont sehol nem nagyon említ senki. Egyes antibiotikumok átmeneti fotoszenzitivitást (fényérzékenységet) okoznak, úgyhogy antibiotikum kúra után minden fénnyel történő kezelés előtt minimum egy hetet várni kell.


[+]

A kezelés hatékonysága még esetemben is igazolható, értelemszerűen a két és fél évig tartó orvosi lézerkezelés nem végleges megoldás és maradt még kezelendő terület. A szőrszálak persze alig láthatóak, gyengék és ritkák, optikailag nagyjából rendben van, de a makulátlan simaság ugye így nem jön össze. A Lumea viszont így is tette a dolgát, a lábamon két kezelés után nulla darab szőrszál tapintható, a hónalj területen pedig már az első kezelés teljesen kiiktatta a rezisztenseket. Több ismerősöm választotta a kiegészítő lézerkezelést a két éves kúra után, ők még mindig járkálnak plusz lézerre (plusz pénzért), közülük egy már a legelején elején jelezte, hogy neki konkrétan fájdalmas a művelet, a teljesítménysűrűség kényszerű növelése meg nyilván rontott az élményen. Egyébként valóban nem kellemes, főleg a vége felé, főleg, ha az asszisztens szétégeti a teljes bőrfelületet. Ez mondjuk csak egyszer fordult elő és feltehetően az irreálisan magas fájdalomküszöböm is közrejátszott a dologban, mert akkor és ott nem éreztem és nem jeleztem, hogy ez sok lesz. De ez azért nem jellemző. Mivel a Lumea kezelőfejei kitűnően tisztíthatók és sterilizálhatók, a készülék a teszt után már megy is kölcsönbe említett érzékeny barátnőmhöz. Hasonló adottságokkal rendelkezik, nála is meggyőző eredményre számítunk. Az intenzív pulzáló fénnyel dolgozó Lumea ugyanazon az elven működik, mint a lézer, szintén több kezelésre van szükség az optimális eredményhez, a későbbiekben pedig emlékeztető kezeléseket kell végezni havonta, de óriási előnye az egyébként lényegesen drágább orvosi lézerhez képest, hogy mindezt otthon, gyorsan és minden testtájon tudjuk abszolválni, míg a lézer nagyjából ugyanakkora vagy nagyobb összegért csak egyetlen testrészt (végtagok esetében természetesen párosával) fed le. Ha csak havi egy (de inkább évi 16), alkalmanként 6490 forintba kerülő bikinivonal gyantázással számolok (ahová időpontra el is kell mennem), akkor a Lumea Prestige IPL ára másfél év alatt visszajön, és akkor még a lábak, kar vagy arc, esetleg hát vagy has szőrtelenítése sehol sincs. A Philips Lumea Prestige IPL 9000 BRI958/00 199 ezer forintba kerül a gyártó hivatalos webshopjában, ami hirtelen mellbevágó lehet, de érdemes számolgatni kicsit, hogy egy átlagos nő mennyit költ egy évben csak a lábak, karok vagy a bikinivonal szőrtelenítésére, pláne, ha mindhárom játszik, a kozmetikák férfiakra szabott árlistáján pedig általában még nagyobb összegek szerepelnek, egyrészt a sűrűbb és erősebb szőrzet miatt, másrészt jellemzően a hát és a mellkas is a kezelésre javasolt testtájak között szerepel, amelyek a nagyobb felület miatt (is) kerülnek többe. Ha kiszámolgattunk mindent és végig gondoltuk, hogy melyik módszer milyen előnyökkel és kényelmetlenségekkel jár, valószínűleg arra a következtetésre fogunk jutni, hogy a Philips által implementált IPL technológia és a Lumea Prestige széria azért az ára mellett is ajánlott.

Philips Lumea Prestige 9000

AliceWake

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés