OnePlus 8T – fazonigazítás

A OnePlus 8T az alapmodell bővített funkcionalitású kiadása, ahogy mindig. Jobb (és sík) kijelző, gyorsabb töltés, gyorsabb belső tárhely, Android 11, de a teljesen használhatatlan makró kamera most komolyan, minek?

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

A OnePlus 8T a többi 5G dual SIM dual standby készülékkel (Sony, Apple, Nokia) ellentétben akkor is hajlandó a legújabb hálózati szabványon maradni, ha egy másodlagos nanoSIM is aktív. Egyszerűen ki kell jelölni, hogy a hívások és üzenetek mellett, melyik kártyáról szeretnénk bonyolítani az adatforgalmat, és ha az az 5G előfizetéssel rendelkező, használni is tudjuk, míg a másik kártya továbbra is fogadja a hívásokat és üzeneteket. Az iPhone 12 széria, Nokia 8.3 és Sony Xperia 1 II esetében viszont, amint két kártya (mindegy, hogy eSIM vagy fizikai) kerül a készülékbe, akár két 5G képes, azonnal 4G adatkapcsolatra korlátoz a rendszer mindkét kártya esetében. A OnePlus 8 Pro-n viszont továbbra sincs 5G sem a Telekom, sem a Vodafone hálózatán, akárhány kártyát teszünk bele.

Mindenesetre kitűnő hír, hogy a OnePlus 8T esetében (Telekom és Digi konkrétan) ezzel a problémával nem kell foglalkozni, kétkártyás használat esetén is lesz 5G. Adott emellett a WiFi 6, az NFC, az 5.1-es Bluetooth aptX és aptX HD, LDAC és AAC kodekek mellett. A Type-C port 3.1-es szabványú MTP és OTG támogatással, a navigációt pedig a GPS (L1+L5 Dual Band), GLONASS, Galileo (E1+E5a Dual Band), BeiDou és A-GPS segíti. Szenzorokból kizárólag a nyomás- és a hőmérsékletérzékelő hiányzik, minden más adott, az Android 11-nek köszönhetően pedig a Repülő üzemmód végre nem lövi le a Bluetootht, így bármiféle adatforgalom kizárásával is használhatunk például vezetékmentes fülhallgatót.

Közben pedig a OnePlus hivatalos állásfoglalása is megérkezett az 5G-vel kapcsolatban. A készülékek felkészítése a hálózati kapcsolatra folyamatosan zajlik, a OnePlus 8T az első, ami out of the box képes rá és a OnePlus 8 Pro kompatibilitásának biztosítása is folyamatban van.


[+]

Az egyik leglátványosabb változás a OnePlus 8T esetében a gyorstöltés 65 watt teljesítményre emelése, amit két darab 2250 mAh-s akkumulátor párhuzamos töltése tesz lehetővé. A készülék 35-40 perc alatt tölt fel nulláról százra, ami azért alapvető életminőségváltozást jelent. Vezetékmentes töltés a 8T esetében nincs, viszont az intelligens töltésteljesítmény-szabályozás opció, így a gyári nagyteljesítményű adapterrel is tölthetjük éjszaka, a rendszer csökkenti az intenzitást a felhasználói szokások alapján. Kijelzőidőből úgy 7-8 óra reális életszerű felhasználás mellett, szintetikus teszten pedig 25 óra helyben tárolt tartalom lejátszása jött ki (a körülményeknek megfelelő) viszonylag magas fényerőn, ami óránként 4%-os merülésből jött ki.

OnePlus 8T
Pro
Működő 5G dual SIM-mel
65 wattos gyorstöltés
Sík, 120 Hz AMOLED kijelző
Bámulatos felhasználói élmény Android 11 alapon
Kontra
Nincs vezetékmentes töltés
A kameraképesságek nem kiemelkedőek
Nincs IP védelem (hivatalosan)
Pontozás
Kialakítás, védelem 8 pont
Kijelző 9 pont
Sebesség 10 pont
Szoftverfelület 9 pont
Fotózás, videózás 8 pont
Hangminőség 8 pont
Adatkommunikáció 9 pont
Üzemidő 8 pont
Ár/érték arány 8 pont
Indulóár (HUF, 8/128 GB) 238 000

A OnePlus 8T kétségtelenül kitűnő készülék. Van jobb kameraképességekkel rendelkező alternatíva, bővíthető tárhellyel, IP68-as védettséggel, vezetékmentes töltéssel és töltésmegosztással (ez még ugyanaz a készülék, a Samsung Galaxy S20 FE), árkategóriában ott a Xiaomi Mi 10T Pro, de akár egy iPhone 11 is vonzó lehet, viszont kétségtelen, hogy felhasználói élmény szempontjából a OnePlus 8T egészen kivételes az androidos kínálatban. Az Android 11-re épített új, Oxygen OS 11 kifogástalan, személy szerint a dizájnt is tetszetősnek is találom, a testreszabási lehetőségek kellően sokrétűek, de kézenfekvő és felhasználóbarát módon strukturáltak, a rendszer pedig bámulatosan gördülékeny, amiből a 120 Hz-es kijelző is bőven kiveszi a részét. Nem mellesleg az 5G szolgáltatásról sem kell lemondanunk, ha szeretnénk kihasználni a dual SIM lehetőséget. A sík kijelző sokaknak fontos szempont, így ez is egyértelműen a pozitívumok közé sorolható a továbbra is elérhető HDR10+ támogatás mellett, a töltés villámgyors, a vezetékmentes hangátvitelhez pedig minden fejlett audiokodek adott. És ezt sikerült nagyjából ugyanannyi (238 ezer forint) pénzért prezentálni, mint a jelenleg akciós OnePlus 8-at (228 ezer forint). A OnePlus 8 végképp okafogyottá degradálódott, a OnePlus 8T pedig egyértelműen tetszett. Sőt, ajánlott.

AliceWake

OnePlus 8T

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés