Hirdetés

OnePlus 7 Pro - hétpróba

Tesz egy kísérletet a OnePlus a prémiumkategóriában, gigászi méretekkel, csupa kijelzővel, zéró noccsal és három hátlapi kamerával. Szintlépés vagy színtévesztés a vége?

Hirdetés

Adatkommunikáció, üzemidő, összefoglaló

A OnePlus 7 Pro két nanoSIM-et fogad be minden hazai LTE sáv támogatásával, (4x4 MIMO, 1200/150 Mbps, VoLTE). A beszélgetési hangminőség tiszta, telt és részletes, zajos környezetben is elég hangos, a másik oldalról sem érkezett panasz. A kétcsatornás WiFi modem 802.11 a/b/g/n/ac szabványú jó érzékenységgel (Direct, HotSpot, Display, VoWiFi), a Bluetooth 5.0-s (A2DP, LE, aptX, aptX HD, LDAC, AAC), az USB 3.1-es (Type-C, MTP, OTG, nincs DisplayPort). Az A-GPS és a helyi modemek, routerek segítsége mellett a készülék akár 45 műholdra is rálát (GPS L1 + L5, GLONASS, Galileo E1 + E5a, Beidou, SBAS), így garantálva a makulátlan navigációs segítséget. Akad iránytű, NFC, gyorsulásmérő és giroszkóp. Nincs infra és barométer.


[+]

6,67” képátló és 90 Hz képfrissítés: méltatatlan lett volna melléjük 4000 mAh-nál kisebb telepet pakolni, és ez az érték pont elég egy intenzívebb nap túléléséhez, 5-6 óra képernyőidővel. Mindez erősen felhasználófüggő, hiszen a 3D játék, a 4K videózás vagy a maximális fényerő hamar le tudja darálni az energiát. Visszafogottan viszont két nap is kijöhet, az OxygenOS takarékosan működik, FHD+ felbontáson és 60 Hz-en pedig 6-7 órára nyújtható a fenti számadat. 150 niten, megállás nélkül netezve 18 óra, videózva pedig 12 óra jön ki egy töltésből. ha pedig a telep lemerülne, az 5V / 6A-es Warp30 szupergyors töltés 25 perc alatt 50%-ig, 85 alatt pedig 100%-ig jut. Kár, hogy a gigászi házba nem fért egy apró tekercs a vezetékmentes töltéshez és visszatöltéshez – annyi pluszhelyet a motorikus kamera csak nem igényelt.


[+]

Értékelés: OnePlus 7 Pro
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 10 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 10 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 10 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 8,5 pont
Audio 9 pont
Egyebek
Üzemidő 8,5 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

Összefoglaló

Eljött az idő, hogy dobjuk a konkurenciának szemtelenül alávágó OnePlus készülékek romantikus képét: a 7 Pro prémium jellemzőkkel felvértezett készülék, és prémium árat kérnek el érte. 230 ezer forint, külföldi webshopból a 6/128 GB-os változatért már nem az a filléres tétel, amit egy kis márka termékéért gondolkodás nélkül kifizet az ember, bár legalább alacsony a 8/256-os (245 ezer) és a 12/256 GB-os kiszerelés felára (270 ezer forint). Előremutató a villámgyors, UFS 3.0-s tároló is, akárcsak a motorikus, villámgyorsan előbújó, szívós szelfikamera, továbbra is fürge arcazonosítással, illetve a piacvezető sebességű, képernyőbe épített ujjlenyomat-olvasó. Aztán kiveszi a dobozából a boldog júzer ezt a gyönyörű, mindenhol lekerekített, és síkossága miatt tokba kívánkozó készüléket, és sokkot kap: ez a cucc, bizony batár nagy!

Ez az első érv ellene, ráadásul ott van cégen belül a szintén Snapdragon 855-tel szerelt OnePlus 7, és nem csak kisebb, olcsóbb is. Az erélyes sztereó hangszóró és a tűéles QHD+ Fluid AMOLED panel makulátlan tartalomfogyasztása és jófajta üzemideje persze erős érv a Pro mellett. Az OxygenOS pedig más márkák ellenében, mivel nem csak a letisztultság és a remek felszereltség iskolapéldája: a gyors működésé és rendszerfrissítéseké is. Csak az egykezes mód maradt ki valamiért – ja, és a jack port. Meg a dobozból az átalakító. És az ennyiért elvárható mikrofonos füles. Ugyanígy a Qi töltés és a vezetékmentes visszatöltés. A tárhely bővítés. A hivatalos por- és víz elleni védelem. Nem egyenes vödörbe dobálással villogni a reklámvideóban, aztán zéró jótállást vállalni beázásra - most akkor bírja a nedvességet, vagy nem? Telefonálhatok a véget nem érő májusi esőben, vagy pórul járok vele? Egyenesebb kommunikációt kérünk.


[+]

A kamera is vegyes képet mutat: a 48 megapixeles szám főként marketing, inkább 12-n tuti a helyzet, nappal és este versenyképes eredményekkel. Az ultraszéles optika már erős középszer, a 3x-os zoomkamera igazából pedig csak 2,2x-es, bár cserébe elég jó. Sajnálatos, hogy sem az éjjeli mód, sem a kézi állítás vagy a videózás nem ajánlja föl a két extra látószög használatát, mozgókép rögzítésekor a zoom látszólag digitális, a jófajta képstabilizálás pedig érzékenyen vág a főkamera látószögéből. Lehetne még a fehéregyensúlyon és a zajmentesítésen is kalapálni, mindenesetre, amikor egy sokkal olcsóbb, és egyébként gyengébb hardveren is fürge Mi 9 SE használható tripla kamerát kínál, ott a OnePlus 7 házon belül, 200 ezer felett pedig a Samsung, a Huawei, az LG, az Asus és a Huawei háza táján is bőven szét lehet nézni, hazai gyártói garanciával, a 7 Prónak egy tetszett minősítést tudok a cikk végén ott hagyni. Szubjektíven egyszerűen túl nagy, és ez a OnePlus már nem az a OnePlus, bár ez legyen az én gondom. Objektíven viszont kiváló termék, csak messze nem makulátlan, és szélesre kell érte nyitni a pénztárcát.

OnePlus 7 Pro

Bone123 a.k.a. Hidegkuti Zoltán

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés