Nokia 5310 - átment rajta az expressz

Hirdetés

Kijelző, alapfunkciók

Először nem hittem el, pedig az 5310-be bizony belepakoltak egy igen korrekt QVGA kijelzőt. Méretre kicsit lehetne ugyan nagyobb, mert nem tölti ki teljesen a fekete keretet, de így is meglepő volt, hogy a finnek egy szerintem középkategóriás zenemobilból nem sajnálták a normális képernyőt, köszi. Ehhez az ablak feletti hangszóróban apró fényérzékelő dukál, amely a környezeti viszonyoknak megfelelően veszi le a kijelző erősségét és kapcsolja be az egyenletes fényű, fehér gombvilágítást.

A menürendszer a jól ismert Series40 platform, amely mostanra kiforrottnak tekinthető, kollegák általában a sebességét szokták kifogásolni, én ezt mindig úgy mérem le, hogy mennyire gyors a billentyűzár. Közepesen. A grafika témák segítségével állítható, az alap Nokia sémán kívül kizárólag kék és fekete színekkel dolgozó témák választhatóak, de persze szabadon letölthető bármilyen bővítés ezügyben. A betűméret szokás szerint állítható, van aktív desktop, sőt, most már a Nokia is igény szerint kiírja a nem fogadott hívások és üzenetek értesítő ablakában, hogy ki a feladó.

A telefonkönyv százalékosan írja ki a telítettséget, 250 név átmásolása után 12%-os foglaltságot jelzett, ami bizony azt jelenti, hogy elvileg 2000 bejegyzés belefér. Ez nem rossz a Nokiától, Series40 platform alatt még nem volt hasonló teljesítmény. A kontaktok listázása, rendezése, az egyes nevekhez adaható további bejegyzések lehetősége nem mutat újdonságot, de nem is nagyon hiányzik semmi.

Az üzenetkezelés is a már megszokott módon épül fel, az SMS és az MMS közös menüpontban van, az email kliens külön érhető el. Ez egy varázslóval indít, ami webes felület jellegű GUI-n keresztül próbál segíteni a beállításokban, de csak akkor tud, ha ismert helyen van a postafiókunk (mondjuk yahoo!, gmail...). A csatolmányokat is kezelő szoftver maximum 300KB-os mérethatárral működik, kár. Az sem tetszett, hogy új levél írásához online kell lenni, mert addig be sem enged a szerkesztőfelületre a rendszer. Aminek viszont örültem, hogy az üzenetek címzettjei közé nem csak a névjegyzékből, vagy a legutóbbi üzenetváltási parntereink közül választhatunk emberkét, hanem a híváslistából is szemezgethetünk, ez néha nagyon hasznos. Ráadásul az 5310-ben már a megújult lista van, azaz ömlesztve látszanak a fogadott, indított és nem fogadott hívások.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények