Nokia 5310 - átment rajta az expressz

Multimédia

A kamerát gyorsan el lehet intézni, ez a telefon annak ellenére nem erről szól, hogy 2 megapixeles érzékelőt kapott. De a fícsörlista rövidke, egyedül arra hívnám fel a figyelmet, hogy kérhető fektetett mód is, amely jobban passzol a fotózás műveletéhez, én csak ezt használtam. Meglepően sokat pepecsel viszont a képek elmentésével a szoftver, de a 200-500 KB méretű képek egyáltalán nem rosszak, igazából gyengébb eredményre számítottam. A videó csak 176x144 pixel lehet, amely ugyebár semmire sem alkalmas, esetleg mikroorganizmusok ijesztgetésére felel meg. Tesztképek alant.

A telefon igazi fegyvere a zene. A lejátszó elindítását követően ID3 tagek szerint rendezhetőek a számok, vagy tiplizhetünk egyből be a lejátszásba is, ebben az esetben a legutoljára hallott zene fogad minket. Ha itt a felfele gombot nyomjuk, akkor visszajutunk a számok rendezéséhez, ha a lefelére tehénkedünk, akkor bejön a legutóbb hallgatott zenék listája. A jobbra és balra nyilak folyamatos nyomvatartsával bele lehet tekerni egyre gyorsuló módszerrel az adott muzsikába, míg számot léptetni a kijelző oldalán elhelyezett dedikált billentyűkkel tudunk.

Ezek a gombok anélkül is működnek, hogy bele kéne lépni a lejátszóba, de a billentyűzár rájuk is érvényes. A beállítások között saját magunk is konfigurálhatunk hangzásképet, van sztereó Bluetooth támogatás, a lejátszó pedig négyféle háttérképet kaphat. A hangminőség kihangosítva eléggé doboz, az asztalra letett telefon már jobb egy fokkal, de fülessel az igazi. A gyári füles egy sötétezüst kütyü, amely nem agybadugós, hanem hagyományos jellegű. Középen kettészedhető a felvevőgombos-csipeszes modulnál, ott is szabványos jack van rajta, tehát ha ragaszkodunk a középreészhez, akkor megtarthatjuk másik füles használata esetén is. A minősége erős közepes, durva basszusnál maximális hangerőn kissé gerjedt. Egy Walkman fülessel is próbáltam, és teljesen meg voltam elégedve mind a hangerővel, mind pedig a minőséggel.

A rádión is újítottak a finnek, mostantól RDS funkcióval és automatikus állomáskeresővel is felszerelték ezt a szolgáltatást, amely első alkalommal be is állítja az összes elérhető adót. Az RDS-t külön be kell kapcsolni, de aztán pengén működik. Van állomástár, amely egy webes adatbázis segítségével kínálja fel egy adott ország adott városának ismert rádióadóit. Ezeknek a frekvenciáit le lehet tölteni, így ezek elmenthetőek az állomások közé. A zenelejátszóból ismert hátterek itt is beállíthatóak, ha pedig lenne itthon ilyen szolgáltatás, akkor a Visual Radio is bizonyára működne.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés