Nokia 1 - go, Android, go!

A Nokia 1 a belépő szint alja, ezen viszont az Android 8.1-es Android Go szoftververzió próbál segíteni - több-kevesebb sikerrel. Nagyon lassú és szerény, cserébe olcsó és egy e-mailt pont meg lehet nézni rajta.

Hirdetés

Multimédia

A kamerák 5 és 2 megapixelt tudnak, előbbi autofókusszal, utóbbi anélkül, ehhez képest egészen korrekt képeket lehet készíteni. De tényleg. Igaz, hogy rommá van élesítve, a dinamika viszont határozottan jó, kivéve, ha aktiváljuk a HDR-t, mert az nagyon felülexponál és még inkább ráélesít, a fehéregyensúly pedig teljesen megborul a hideg tartomány felé. Kromatikus aberráció nem igazán jellemző, lencsetorzítás viszont észrevehető a széleken. A vonalélesség nem meggyőző, cserébe zaj sincs, összességében sokkal jobb a helyzet, mint amire specifikáció és kategória alapján számítanánk. Este persze teljesen reménytelen.


[+]

Beállítási lehetőségek alig akadnak, a szoftver elég puritán, viszont aránylag egyedi megjelenésű. Van például Manuális mód, erősen idézőjelben, mert csak a fehéregyensúlyt és az expozíciókorrekciót érjük el +/-2 tartományban. Van egyébként panoráma mód is, illetve a beállításokban módosíthatjuk a felbontást és a mentés helyét. És ennyi. Az élőképen egyébként a HDR-en és a LED segédfényen kívül az időzítő is elérhető 3 és 10 másodperces tartományban.

Te is pont ilyen telefont használsz? Fotóztál vele? Töltsd fel a képeidet a Fototrendre, hogy mások is lássák, mire képes a kamerája!

Videózni maximum HD felbontásban tudunk, ez érződik is. Már azon kívül, hogy a dinamika gyászos, a fehéregyensúly megbízhatatlan, cserébe a szoftveres stabilizálás egész összeszedett. A videolejátszó az AC3 hangot, DivX és Xvid formátumokat és a H265-ös kódolást semmiféle felbontásban nem kezeli, a Full HD viszont megy, a feliratokat pedig minden gond nélkül megjeleníti, ha már a hangsávok között nem válogathatunk.


[+]

A hátlapi multimédiás hangszóró hangereje konvergál a nullához, na jó, nem, csak elég halk, főleg asztalra helyezve. Cserébe nem tragédia a telítetlen, mélyeket nélkülöző hangzás, viszont maximumon sem torzít, nem recseg, minimálisan sistereg alkalmanként, de aránylag részletgazdag és tökéletesen hallgatható. A magasak azért néha eltorzítják az egyszeri hallgató arcvonásait; megoldás: ne tegyük le. Ha kikapcsoljuk a Google Play Zenében elérhető hangszínszabályzót, nyerünk néhány extra decibelt is.


[+]

Fülessel viszont meglepően kellemes élmény az audiotartalom megjelenítése, persze nem a gyárilag mellékelt megoldással, hanem egy közepesnél kicsit jobb akármivel. Hangszínszabályzó nélkül is élvezhető, azzal viszont borzasztóan természetellenesek a mélyek. Dinamikus, szerényen, de kellemesen telített, még valamiféle basszusok is előkerülnek. Meglepően korrekt. Ahogy az FM-rádió is. Automatikusan keres, vannak RDS információk, klassz a felület.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Együttműködik a Meizu és a Google

    A Meizu is beszáll az Android Go projektbe, noha egyelőre közelebbi információkat nem osztottak meg az illetékesek.

  • Meizu M6 - az etalon

    A Meizu konkrétan sarokba szorítja a konkurenciát a legújabb M6-tal, ami kifogástalanul működik, van rajta ujjlenyomat-olvasó, atomstabil - és itthon, hivatalosan is annyiba kerül, mint egy Nokia 1.

  • Hurrá! 5% felett az Oreo

    Miközben a Google büszkén mutogatta a készülőfélben lévő, idei Android főverziót, a tavalyi halk nyögésekkel lépte át az 5%-os küszöböt.

  • Bemutatkozott a Huawei Y3 (2018)

    Android Oreo Go rendszer, 16:9-es kijelző, belépő szintű hardver és értelemszerűen alacsony ár jellemzi az újdonságot.

Előzmények

  • MWC 2018: Go Nokia Go

    A Nokia 1 a visszafogott méretek és a szerény specifikáció mellé kis rendszerigényű Androidot és Xpress-on hátlapokat biztosít.

  • Ilyen lesz a Nokia 1 és a 7+ Android One

    Evan Blass begyújtotta MWC előtti rakétáit, és két, várhatóan Barcelonában bemutatkozó HMD Global mobil renderképét is közzétette.

  • Nokia 2 - kegyelemkettes

    A legolcsóbb Nokia okostelefonnak igazából nem ebben a régióban lehet sikere, mert tudása igen alapszintű, csak az akkumulátor emeli ki a mezőnyből.

  • Nokia 6 - ötről a hatra

    A Nokia 6 sok mindenben megismétli 5,2 hüvelykes fivére tulajdonságait, ám szerencsére javít annak néhány bakiján, jókora többletköltség árán. A legtöbbet multimédiában nyújtja a vásárlónak.