Nokia 1 - go, Android, go!

A Nokia 1 a belépő szint alja, ezen viszont az Android 8.1-es Android Go szoftververzió próbál segíteni - több-kevesebb sikerrel. Nagyon lassú és szerény, cserébe olcsó és egy e-mailt pont meg lehet nézni rajta.

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

Az adatkommunikáció annyiban mindenképpen érdemel egy piros pontot, hogy a két nanoSIM mellett egy maximum 128 GB-os SD kártyát is be lehet dugni a megfelelő, erre a célra kialakított foglalatba, így a megmosolyogtató nagyjából nettó 4 GB belső tárhely bővítése mellett is évezhető a mindkét SIM helyen elérhető Cat.4-es LTE minden hazai frekvencián. Minden egyéb erősen limitált, a WiFi 802.11b/g/n szabványon kapcsolódik, de van HotSpot, a 4.2-es Bluetooth pedig ismeri az A2DP protokollt. NFC nincs, a 2.0-s szabványú microUSB nem OTG képes, infráról pedig álmodni sem érdemes.


[+]

A navigáció kizárólag az asszisztenciára hagyatkozik, illetve a GPS rendszerére, szenzorosan viszont egészen széles a kínálat. Van gyorsulásmérő, fény- és közelségérzékelő, valamint hangszenzor. Mágneses érzékelő és tájoló hiányában viszont iránytűre ne számítsunk. A beszélgetés hangminősége tökéletesen rendben van, az alsó díszcsíkot totálisan aszimmetrikusan megtörő mikrofonon keresztül kiválóan hallottak, ahogy mi is a másik felet a beszédhangszórón keresztül. A vonal tiszta, a hangerő megfelelő, a hívás hangminősége kifogástalan.


[+]

Tekintve, hogy sem a felbontás, sem a hardver nem valami erőforrásigényes, a rendszer meg pláne nem, az üzemidő példás. A 2150 mAh-s akkumulátort gyorstölteni értelemszerűen nem lehet, az energiatakarékossági megoldás pedig egybites, vagy bekapcsoljuk, vagy nem. Ezzel együtt offline videózni közel 17 órán át lehetséges akár maximum fényerő mellett is (kelleni fog, mert a kijelző elég béna), míg böngészéssel olyan 13 óra kijelzőidőt hozhatunk össze, ami egészen tisztességesnek mondható.

Értékelés: Nokia 1
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 5 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 7 pont
Felhasználói felület élménye 6 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 6 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

A Nokia 1 alapvetően egy jól használható, nagyon alapszintű készülék, az Android Gónak köszönhetően elfogadható, de legalábbis tűrhető rendszersebességgel. A Nokia 2-höz képest érezhetően jobb a teljesítmény, alapvetően hajtépés nélkül el lehet kezelni, jobb a multimédia és kedvezőbb az árfekvés. A kialakítás példás, korrektül néz ki, a kijelző vacak, vagyis nagyon tükröződik és napfényben kevés hasznát vesszük, de kellően reszponzív. Mindössze a rendszer válaszideje tud kényelmetlen lenni, ez a billentyűzetnél idegesítő. A dolgok néha lényegesen később történnek, mint szeretnénk, emiatt érdemes tisztában lenni azzal, hogy nem mi rontottunk el valamit, hanem ennyit bír a vas, így első telefonnak kifejezetten nem ajánlott. Telefonálni viszont kiválóan lehet vele, a vételi minőség kiváló, mindkét nanoSIM foglalatban elérhető a Cat.4-es LTE, külön helye van a microSD kártyának, ami a szűkös tárhely ismeretében külön hasznos, főleg, hogy alkalmazásokat is telepíthetünk rá. Az üzemidő kifejezetten jó, a multimédia meg ahhoz képest egészen jó, hogy a pont 30 ezer forintos kategóriában téblábolunk. Viszont ennyi pénzért van HomTom HT17 Pro, komolyabb felszereltséggel a Xiaomi Redmi 5A is opció, a nálunk is hamarosan elérhető Meizu m6 pedig komoly gondot okozhat a Nokia 1-nek az ujjlenyomat-olvasóval, 3 GB RAM-mal és lényegesen erősebb hadrverrel. Ettől függetlenül a maga végtelen egyszerűségében és összességében azért elfogadható teljesítményével a Nokia 1 tulajdonképpen tetszett.

Nokia 1

AliceWake

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Együttműködik a Meizu és a Google

    A Meizu is beszáll az Android Go projektbe, noha egyelőre közelebbi információkat nem osztottak meg az illetékesek.

  • Meizu M6 - az etalon

    A Meizu konkrétan sarokba szorítja a konkurenciát a legújabb M6-tal, ami kifogástalanul működik, van rajta ujjlenyomat-olvasó, atomstabil - és itthon, hivatalosan is annyiba kerül, mint egy Nokia 1.

  • Hurrá! 5% felett az Oreo

    Miközben a Google büszkén mutogatta a készülőfélben lévő, idei Android főverziót, a tavalyi halk nyögésekkel lépte át az 5%-os küszöböt.

  • Bemutatkozott a Huawei Y3 (2018)

    Android Oreo Go rendszer, 16:9-es kijelző, belépő szintű hardver és értelemszerűen alacsony ár jellemzi az újdonságot.

Előzmények

  • MWC 2018: Go Nokia Go

    A Nokia 1 a visszafogott méretek és a szerény specifikáció mellé kis rendszerigényű Androidot és Xpress-on hátlapokat biztosít.

  • Ilyen lesz a Nokia 1 és a 7+ Android One

    Evan Blass begyújtotta MWC előtti rakétáit, és két, várhatóan Barcelonában bemutatkozó HMD Global mobil renderképét is közzétette.

  • Nokia 2 - kegyelemkettes

    A legolcsóbb Nokia okostelefonnak igazából nem ebben a régióban lehet sikere, mert tudása igen alapszintű, csak az akkumulátor emeli ki a mezőnyből.

  • Nokia 6 - ötről a hatra

    A Nokia 6 sok mindenben megismétli 5,2 hüvelykes fivére tulajdonságait, ám szerencsére javít annak néhány bakiján, jókora többletköltség árán. A legtöbbet multimédiában nyújtja a vásárlónak.

Hirdetés