Hirdetés

2018. május 27., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) shiftac

shiftac
(senior tag)

Tényleg szükség van minden évben egy új főverzióra?
6.0.1 fut a telómon és semmi hátrányát nem érzem annak, hogy nem a legfrisebb android fut rajta.

Xiaomi Redmi 4 Prime (MIUI Global Stable 9.5.3.0)+Soundmagic E10

(#2) wesder válasza shiftac (#1) üzenetére

wesder
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ha a Zapple meg tudja oldani minden èvben akkor a többiek is legyenek már kèpesek rá. Tiszta szánalmas hogy húzzák, de 8.0-tól majd ráb@$znak szèpen.

Bring us the girl and wipe away the debt.

(#3) MikeWazowski válasza shiftac (#1) üzenetére

MikeWazowski
(senior tag)

Nincs szükség, de látod... végig akarnak menni az ABC-n még 2020 előtt, és még csak a P jön...

“You think you can take me? You need a fucking army if you gonna take me!” – Tony Montana

(#4) szabogabor10

szabogabor10
(PH! kedvence)

Soha nem fogják normálisan megcsinálni ezt, úgy néz ki. A google minden évben dobálja ki a főverziókat, de igazából magasról szarik rá, hogy a gyártók mit csinálnak. És ez nagyon rosszat tesz az egész android megítélésének.

iPhone X -- iPad Pro 10.5” -- tv 4K -- Watch Series 2 — AirPods

(#5) aprokaroka87 válasza szabogabor10 (#4) üzenetére

aprokaroka87
(PH! kedvence)

Nem szarik bele.
Ez az android eggyik előnye.

Lehetne az is hogy minden gyártó azt és úgy használhat ahogy a google kitalálja, de akkor meg pl egy Samsung galaxy s9-et sem biztos hogy eltudnának adni ilyen drágán.

(#6) borand

borand
(tag)

Ilyen nagy arányú régi verzióknál akkor felmerül a kérdés, hogy mégis miért ne lennének időtállóak a droidos telók (is)?

(#7) janeszgol válasza borand (#6) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Idovel azert jelennek meg olyan appok, amik magasabb verziot igenyelhetnek minimum, de e tekintetben igen, sokaig hasznalhato a telo.

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#8) aprokaroka87 válasza borand (#6) üzenetére

aprokaroka87
(PH! kedvence)

Alsó kategóriás mobilok sokszor Android 5 vagy 6 kiadással jöttek ki pl 2016-2017-ben is.

Azok jórésze meg maradt is azon.

(#9) Dare2Live válasza szabogabor10 (#4) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

Mit tehetne?

Készülék gyártóknak az eladás az érdekük a frissítések elkészítése csak viszi a pénzt....

Szerintem.... The things we make ... make us.  -~- ..And on the 7th day, GOD went windsurfing...

(#10) NavySeal válasza shiftac (#1) üzenetére

NavySeal
(fanatikus tag)

már miért ne lenne...aki meg nem akarja feltenni, az nem teszi.
Azonban a fejlesztés ne álljon le, hadd gondolkodjanak új, használható megoldásokon.

(#11) sheratan válasza Dare2Live (#9) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Erre találták ki a Project Treble-t. 8.0-tól kötelező a támogatása, szóval még akár azt is lehet, hogy feltesz az ember egy (frissebb) AOSP romot a gyártói bloatware helyére, probléma többnyire megoldva.

(#12) Dare2Live válasza sheratan (#11) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

google egyik legjobb húzása.... ha gyakorlatban is jól működni fog.

Gyártók tuti köpködni fognak egyik irányból, sw frissítés miatt senki nem fog új készüléket venni.

Szerintem.... The things we make ... make us.  -~- ..And on the 7th day, GOD went windsurfing...

(#13) sheratan válasza Dare2Live (#12) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Most amúgy is kicsit stagnál a piac, nem tudják eladni az új hardvereket, mert nincs érdemi előrelépés, és ez még nem is a Treble hatása. Szóval lesz még majd meglepetés a gyártóknál...

(#14) ZolkoW válasza Dare2Live (#12) üzenetére

ZolkoW
(senior tag)

másik irányból viszont a vevő is jobban bízik egy (várhatóan) támogatott készülékben. És akár bevallják, akár nem (a vevők), nagy százalékban azért vesznek új telefont, mert egyszerűen megunják. ez akkor is bekövetkezik, ha a SW miatt nem lenne értelme újat venni :)

"Let's take a nap" (Meow Ce-tung)

(#15) Pinky Demon válasza shiftac (#1) üzenetére

Pinky Demon
(PH! addikt)

Mert ezek nem is foverziok, csak valamelyik majom a marketingen kitalalta, hogy ugy konnyebb eladni, ha foverziot ugrik. Szepen lathato, hogy mig az 1-2-3-4-5 kozott a rendszerben belul is es kivul is hatalmas valtozasok voltak, UI-t is teljesen lecsereltek, azota viszont mindossze apro feature enhancementek vannak, gyakorlatilag a 6-7 az inkabb volt 5.2 es 5.3. A 8 meg a treble talan elmenne egynek megint, de a P sem hoz semmi igazan ujat.
Regen en is mindig frissitettem amint lehet, morogtam is erre a szerencsetlen meizura, hogy megvettem a csucskeszuleket 5.1-en es azon is fog megdogleni (kinai support, yeah!), de oszinten semmilyen hatranyat nem erzem.

(#16) Dare2Live válasza sheratan (#13) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

Mindha igény nem lenne. Egy 625/626 ne említsük 660at 90%+nak elég. Hiába van 845 ami teljesítményben azért durván más mégis 90%+nak minek? Régen azért elég szenvedős volt ha nem a csúcs 600as snapit vetted.

Szóval vmit alkotni kéne. Samsung S7et is megvettem és semmi előnyét nem látom az S8, S9nek. 3éves elmúlik kap majd egy új aksit azt szevasz...

Na most ha erre még rájön a kb végtelenségig frissen tartható sw mégegy ok ami miatt minek újat venni.

Szóval neki kéne állni fejleszteni HW oldalról. Rengeteg minenért hajlandó lennék én (ia) fizetni de nem látnám, hogy Samsung vagy akárki hude erölködne.

(#17) vicze1 válasza sheratan (#11) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Aki felrak bármit is, az olyan kicsi réteg, hogy ebben a statisztában meg se látszik.
A Treble az ég világon semmit nem jelent.

(#18) Cifu válasza Dare2Live (#16) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Szóval neki kéne állni fejleszteni HW oldalról. Rengeteg minenért hajlandó lennék én (ia) fizetni de nem látnám, hogy Samsung vagy akárki hude erölködne.

Miért kellene erőlködni? Inkább a minőségre és a tartósságra kellene rámenni. Átlag felhasználónak tökéletesen elég lehet egy S7 szintű telefon, én is elvagyok több, mint másfél éve a Oneplus 3T-vel, és max. a jobb kamera miatt vennék esetleg másik telefont, de normális áron nincs alternatívája a 3T kamerájának se.

Persze a gyártók abban érdekeltek, hogy évente cserélje a sok telefon-függő a készülékét, mert nekik ebben van az üzlet... :(

A csapatmunka nagyon fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!

(#19) martonx

martonx
(PH! addikt)

Per pillanat is 7.X-el jönnek az olcsó Androidos telók (lásd pl. Meizu, Vernee), és ezekre soha nem is fog új főverzió jönni. Viszont vannak elég jók ahhoz hogy 2-3 évig el lehessen velük lenni. Ergo a 7.X is itt lesz még velünk dominánsan minimum 2 évig.

Én kérek elnézést!

(#20) Magnat válasza Dare2Live (#9) üzenetére

Magnat
(PH! kedvence)

Pl rákényszeríthetné a gyártókat x db kötelező főverzió frissítésre.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21) pusszycat

pusszycat
(PH! kedvence)

Végre benne vagyok az első 5-ben,és még P. is kapok. Voltam eleget lollipopon. ;]

[ Szerkesztve ]

" Minél előbb, annál hamarabb." - by pusszycat. HyperX Fury SSD 240 GB inside :) HUAWEI P Smart - Black -

(#22) judas13

judas13
(őstag)

Nincsennek már rá szavak.

Xiaomi Mi A1

(#23) SkyLine3000

SkyLine3000
(PH! addikt)

5.0 a mai napig és nem is fogok feljebb menni, pedig lehetne. Tökéletes vele a teló. Úgyh felőlem havonta is adhatnak ki főverziót, leszrom...

Lg G3 3/32 Titan

(#24) Kölyök1990

Kölyök1990
(senior tag)

Atyaég ez rengeteg!
Amúgy én sem tudom minek a főverzióváltás évente, főleg hogy mire a gyártók átportolják/rendezik saját maguknak elcseszik meg kiderül hogy szar és mire kijavítják majdnem jön is az új android...

(#25) Burt1793

Burt1793
(PH! kedvence)

Mindez amiatt van, mert az s8-ra és s7-re kijött az oreo végre. :D

(#26) NandorHUN válasza Burt1793 (#25) üzenetére

NandorHUN
(PH! addikt)

Szerintem így is rengetegen még nem tették fel. Én is még egy rendes prerooted portolt Custom ROM-ra várok. Sima Oreot nem tenném fel.

(#27) CsabaZz

CsabaZz
(tag)

🥂

"[...] Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük." :)

(#28) Necroman_Mk2 válasza shiftac (#1) üzenetére

Necroman_Mk2
(senior tag)

Csak azért ne feledd el, hogy az Android verziókat általában 2 év támogatást után elengedik. Azaz ha lesz bennük valamiféle kihasználható exploit, akkor azok ellen védtelenek lesznek. És mivel itt nem a felhasználó, hanem a gyártó is erősen beleszól, ezért fordított a helyzet, mint egy Windows esetében.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#29) vicze1 válasza Necroman_Mk2 (#28) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

5.1.1 utoljára 2018 márciusban kapott biztonsági frissítést, ami 3,5év support és tudtommal nincs lezárva.

(#30) Blizzardking válasza Cifu (#18) üzenetére

Blizzardking
(őstag)

Dettó, csak Oneplus 5-tel. És azt is tegyük hozzá, hogy 3/4 év kellett, mire a gép megmutatta a legjobb oldalát, most forrta ki magát a sok rom, köztük a gyáriak is. Vesz a tököm új telót, hogy az egész prüszkölés megint menjen újabb 6 hónapig a 6-tal. Lehet választani a tökéletes és a legújabb között.

Kamera meg - a legnagyobb fikázók esetében értelmes képet még nem láttam, csak ferdén lefényképezett egyéb műszaki cikkeket, autó jelvényeket, házimozikat. Közük nincs a fotózás filozófiájához, azt hiszik hogy a kamera egy presztízs-szorzó a játszmában. Volt egy ismerősöm, vett egy mélynyomót a kocsijába, onnantól kezdve kizárólag teszt CD-ket hallgatott. Na ez megy a telók kamerájával.
A project treble pedig kib..tt jó dolog, a legjobb ami az utóbbi időben történt. A treble-vel iszonyat választék lesz mindenhez, csak győzze végigpróbálgatni az ember.

[ Szerkesztve ]

(#31) lolal

lolal
(senior tag)

Egyszerűen érdektelen a frissítés. A legtöbb átlag user által használt alkalmazások meg nem követelik a legújabb főverziót. Innentől kezdve okafogyott a frissítgetés.

Tudja, Pelikán elvtárs, egyszer majd kérni fogunk magától valamit.

(#32) sheratan válasza vicze1 (#29) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Azért ne feledd, hogy a kedves gyártók ezekből a frissítésekből mennyit implementálnak, már amelyik egyáltalán foglalkozik ilyesmivel ;]

(#33) vicze1 válasza sheratan (#32) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Nem feledem nyilván, csupán annyit írtam, hogy Google részéről van Support, tehát nincsenek "hátrahagyva" a régi verziók.

(#34) weberzolee válasza lolal (#31) üzenetére

weberzolee
(tag)

Okafogyottnak nem mondanám. Persze aki játszik azt pont nem érdekli a biztonság. Aki kényes adatokkal dolgozik a telefonján, esetleg netbankol annak abszolút nem mindegy hogy 2 éve vagy 1 hónapja frissült a telefonja, van-e backdoor vagy nincs a készülékén...

(#35) lolal válasza weberzolee (#34) üzenetére

lolal
(senior tag)

Szerintem aki rendszeresen netbankol vagy kényes adatokat őrizget az inkább használjon iOS-t. Sokkal biztonságosabb ez tény. :K

Tudja, Pelikán elvtárs, egyszer majd kérni fogunk magától valamit.

(#36) Burt1793 válasza lolal (#35) üzenetére

Burt1793
(PH! kedvence)

Újabb, nem rootolt androidos telefon ugyanúgy biztonságos.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.