Hirdetés
Bevezető
A Motorola szemmel láthatóan nagyon komolyan veszi a visszatérést, néhány év kihagyás után, többek között itthon is újra elindult a hivatalos forgalmazás, a termékportfólió pedig folyamatosan bővül, mellesleg nem is rossz készülékekkel. Eddig teljesen érvényes ajánlatokat tettek le az asztalra (Moto G30, Moto G100), a most bemutatott Moto Edge 20 széria messzemenőkig ígéretes az erős, de ésszerű hardverrel és komolyan vehető kamerarendszerrel, és még az újrahasznosításba sem buktak bele. Elsőre sem és most sem.
Számolatlanul állnak rendelkezésre elrettentő példák, amiből akár azt az általános következtetést is levonhatnánk, hogy minimum óriási tévedés előrántani egy egykor meghatározó modellt és újra kiadni, de a Motorola szerencsére ezt is kiváló arányérzékkel abszolválja. Mondjuk a Nokián és Moto-n kívül a többiek nem strapálják magukat ebben a műfajban, úgyhogy nincs nagy konkurencia, a Nokia konkrétan szekunder szégyenérzetet kiváltó próbálkozásait meg nem nehéz felülmúlni. A három éve bemutatott Motorola Razr és az azt követő Motorola Razr 5G viszont nem csak a siralmas Nokia 8110 4G vagy 5310 (2020) viszonylatában tekinthető rendkívül jól megvalósított koncepciónak.
A Motorola Defy szintén meghatározó készülék volt, nagyjából tizenegy éve az első, mai fogalmak szerint is okos, androidos (Android 2.1 Eclair) készülék, amely ütésálló kivitelt és IP67-es minősítést is fel tudott mutatni, ráadásul akkoriban erős hardverrel, kiemelkedő adatkommunikációs képességekkel és modern, a hétköznapokban is teljesen vállalható formatervvel. „[…] itt a DEFY, ami nem csupán az első ütésálló Android okostelefon, hanem egy rendkívül jól megtervezett készülék. A Motorola piszkosul eltalálta ezt a telefont.”
Motorola Defy (2010)
Na, a Motorola Defy (2021)-nek ezt a szintet kellene megugrania, de legalábbis nem szégyent hozni a Defy (2010)-re. És ez tulajdonképpen sikerül is. Az új Defy távolról sem korszakalkotó, de kategóriájában és adott árszinten a legkiegyensúlyozottabb ajánlat a mezőnyben. Értelmes hardverrel dolgozik, rendelkezik minden létező hitelesítéssel, amit elvárhatunk, alkalmas vállalati felhasználásra és a dizájnt is sikerült eltalálni. A Motorola Defy egyébként egy az egyben a mindenálló kivitel nélkül meglehetősen középszerű Moto G9 Play, amit a CAT készülékeket is gyártó Bullitt Group tuningolt fel. Mellesleg a két évig garantált szoftverfrissítésért és szervizháttérért is ők felelnek itthon.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!