Motorola Defy (2021) - feltámadt túlélő

A régi, emblematikus nevek újrahasznosítása a tapasztalatok alapján kifejezetten rossz ötlet, de a Motorolának tulajdonképpen másodjára is sikerült.

Hirdetés

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

Az adatkommunikáció sztenderd középkategóriának felel meg, megfejelve egy NFC-vel és a PTT funkcióval felruházható, de egyébként tetszőlegesen konfigurálható dedikált gombbal. A hibrid SIM tálcára két nanoSIM-et tehetünk, amelyek Cat.13-as LTE kapcsolatra képesek dual standby módban, vagy a másodlagos szolgáltatói kártya helyett egy microSD-vel bővíthetjük az aránylag szerény, 64 GB-os, de legalább UFS 2.1-es belső tárhelyet. A beszélgetés hangereje és hangminősége egészen kiváló, ott is stabil a vonal és hálózat, ahol más (mondjuk Z Fold2) készülékekkel ez nem mondható el. Maximum hangerőn a vonal innenső végén kissé telítetlen a hangzás, de nagyon hangos és tiszta, a másik oldalon viszont mindenki kiemelte, hogy mennyire valószerűen és jól hall.


[+]

A kétsávos WiFi 802.11a/b/g/n/ac szabványon kapcsolódik, van HotSpot, Display és Direct, a Bluetooth 5.0-s A2DP, EDR és LE protokollal, a 2.0-s Type-C csatlakozó ismeri az OTG-t és az MTP-t, navigálni pedig a GPS, a GLONASS, a Galileo és a BeiDou információi alapján lehet a földi hálózatok és routerek adataival kiegészítve. A szenzoros felszereltség áll egy gyorsulásmérőből, egy fény- és közelségérzékelőből, van giroszenzor, hangszenzor, mágneses érzékelő és elektronikus iránytű.

Az üzemidő kellemesen alakul, az 5000 mAh-s telepből két napot lehet reálisan kihozni és a töltés is viszonylag tempós a mellékelt a 20 wattos gyorstöltővel. A szokásos teszten, a szokásos helyben tárolt videóval több, mint 20 óra mozi jön ki a készülékből és közel 18 óra böngészés, ami konzervatív használat mellett az említett két napot prognosztizálja, de folyamatos navigációval is ki kell jönnie biztonságosan egy napnak.

Motorola Defy
Pro
MIL-SPEC 810H és IP68 minősített, masszív burkolat
Tetszetős, elegáns dizájn
Kitűnő rendszersebesség és felhasználói felület
NFC, 3,5 mm jack
20W gyorstöltés, jó üzemidő
Kontra
Közepes kameraképességek
Kijelző lehetne erősebb
Pontozás
Kialakítás, védelem 10 pont
Kijelző 6 pont
Sebesség 8 pont
Szoftverfelület 8 pont
Fotózás, videózás 6 pont
Hangminőség 6 pont
Adatkommunikáció 8 pont
Üzemidő 9 pont
Ár/érték arány 9 pont
Indulóár (HUF) 99 990

Teljesen megértem, hogy a Snapdragon 662-től senki nem szédül el, de egy olyan mezőnyben, ahol a 2018-as Helio A és P széria, illetve az Exynos 850 az átlag, a Nokia XR20-at meg kegyetlenül elárazták, simán a legerősebb és legpotensebb ajánlat, a Motorola pedig újabban nagyon profin optimalizálja a minimálisan, de praktikusan kiegészített, közel nyers Androidot. A Defy nyilván nem olyan egyedülálló, mint a DEFY volt tizenegy éve, de a Bullitt Group a lehető legkomolyabb védelmet építette rá a készülékre (ami egyébként egy Moto G9 Play), rendelkezik minden releváns hitelesítéssel, ehhez pedig sikerült olyan dizájnt kialakítani, ami bármilyen élethelyzetben és környezetben vállalhatóvá teszi a készüléket. Sőt. Az új Defy kifejezetten elegáns, visszafogott, de karakteres eszköz, mindamellett kimagasló teljesítményt nyújt a műfajban, összességében pedig a Motorolára jellemző kiegyensúlyozottság emeli ki a kategóriaátlagból. A kijelző maximum fényereje mondjuk lehetne magasabb, a megjelenítés minősége viszont jobb, mint amit a specifikáció alapján várnánk, illetve 10-es Android fut jelenleg az eszközön. Nagyából ennyi a jogos kifogás, utóbbit ráadásul záros határidőn belül megoldja a gyártó. Nyilván a multimédiás képességek sem lenyűgözőek, de abszolút funkcionálisak, van egy meglepően használható, autofókuszos makró, az üzemidő kitűnő, jár a 20 wattos adapter a gyorstöltéshez, van jack és FM-rádió, NFC, korrekt adatkommunikációs felszereltség, a beszélgetés hangminősége és a hálózat stabilitása pedig konkrétan kiemelkedő. Strapavonalon jelenleg lehet választani a Samsung Galaxy Xcover 5-öt, a CAT S42-t, az Evolveo StrongPhone G5-öt vagy G9-et a frissebb ajánlatok közül, vagy az aranyárban mért Nokia XR20-at, de semmi értelme, amikor a Motorola 100 ezerért odaadja az újjáélesztett Defyt. Határozottan ajánlott.

AliceWake

Motorola Defy (2021)

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés