Meizu MX6 - 10 mag: igen. B20: nem

Kipróbáltuk a mutatós, bár megjelenésben nem túl eredeti MX6-ot, amely igencsak erős hardvert kínál a középkategória tetején, ám szűkös itthoni hálózati támogatást.

Bevezető

Pár éve a Meizu egyfajta különcnek számított, még a feltörekvő kínai gyártók között is, hiszen a Flyme OS logikája olyannyira szembement a megszokott androidos trendekkel, hogy a zöld robotot fel sem lehetett ismerni mögötte. Persze, a remekül felszerelt Meizuk kitűnő árazása is hozzájárult, hogy a márka Ázsiában komolyabb szereplővé lépjen elő, nyugaton pedig egyfajta kultstátuszt vívjon ki, mielőtt a boltok polcain megjelent.

Az MX6 a széria eddigi legszebb modellje
Az MX6 a széria eddigi legszebb modellje [+]

Az árhoz mérten erős hardver, az audiominőségre fektetett hangsúly és az utóbbi időben, az anyaghasználatban is megmutatkozó odafigyelés jelzi: a Meizu készen áll a komolyabb nemzetközi karrierre, ám ennek egyelőre, más kínai belpiacra termelő márkához hasonlóan telekommunikációs bukkanói vannak. A honi vidéken népszerű, B20-as LTE sáv az MX6-ból ugyanúgy kimaradt, mint az elődökből, és nem valamiféle furcsa keleti hóbortból, hanem egyszerű költségtakarékosságból: ahol hivatalos formában árulják, ott minden helyi frekvencia adott, ahol meg nem hivatalosan kerül forgalomba, nos, azt nem tekinti a Meizu saját problémájának.

Az MX6 unibody fémháza mindenhol lekerekített
Az MX6 unibody fémháza mindenhol lekerekített [+]

A hivatalos nyugati nyitásig tehát lehet vadászni a webshopokban, hogy melyik eszköz tudja és melyik nem a fenti sávokat, az és Eustocknál is kezdenek megjelenni a B20-as Xiaomik, még ha a Meizuk esetében egyelőre erre várni kell. Mindazonáltal, az MX6-nak a sorozat hírnevével, gyönyörű küllemével, és az Android 6.0-hoz igazított szoftverfelületével bőven lehet mifelénk keresnivalója, és az árazás sem szállt el.

Az MX6 csomagolása is mutatós
Az MX6 csomagolása is mutatós [+]

A hófehér dobozka elölről csak a benne rejlő masina rajzolatát tünteti fel, oldalt is csak az MX6 titulus jelzi a típust, bővebb információért tessék a csomagolást a feje tetejére állítani! A fedelet és a készüléktálcát leemelve a leírások, a garanciajegy, a SIM-tű, az USB-C kábel és az 5/9/12 V, 2 amperes gyorstöltő kerül elő, merthogy ez is belefért a 4/32 gigabájtos RAM/tárhely változat és a mutatós fémház mellé, bár a headset már nem.

Külső, kijelző

Sok telefon néz ma úgy ki, mint a Meizu MX6, és a kínai gyártó új ajánlatát is biztos sokan fogják az iPhone-okkal összevetni, van is benne valami. Az MX sorozat dizájnja mégis szépen visszavezethető a 2011-es kezdetekig, akkor még határozottabb élekkel, ám ugyanúgy a hátlap felé kerekedő formával és a ma is látható sarokívekkel rendelkezett. Bejött idő közben a képbe a fémkeret, majd a unibody fémház, most pedig szimmetrikus oldalélek, mégsem gondolom fairnek majmolással vádolni a gyártót – a keskeny antennacsíkok, az ívesre csiszolt előlap vagy éppen a biometikus azonosítóval megtámogatott home nyomógomb ma sokkal inkább trend, semmint bármelyik gyártó kizárólagos dizájntulajdona.

Az MX6 nemcsak mutatós, a kezelése is kényelmes
Az MX6 nemcsak mutatós, a kezelése is kényelmes [+]

Trend szerencsére a hibátlan összeszerelés is, aminek a mutatós, bár nem túl karakteres MX6 is maradéktalanul megfelel. A 153,5 x 75,2 x 7,25 milliméteres és 155 grammos paraméterekkel a phablet nem nagyobb bármelyik vékony kávás riválisánál (noha méretesebb az elődmodellnél), az oldalakra ráhajló hátlap pedig nem kevésbé csúszós – ideje volna egyébként ehelyett valamilyen jobban tapadó divatot indítani. A hátsónál maradva, a 12 megapixeles Sony IMX386-os szenzor, pontosabban az f/2-es rekeszértékű lencse egy picit kiemelkedik, a kéttónusú ledes villanó, az új márkajelzés és alsó, apróbb feliratok viszont szépen belesimulnak a fémlap síkjába, amely egyébként elzárja a 3060 milliamperórásra zsugorodott telepet a kezek és a könnyű csere elől.

Jófajta LCD panelt kapott az MX6, bár nem hibátlant
Jófajta LCD panelt kapott az MX6, bár nem hibátlant [+]

Elöl a beszélgetési hangszóró, az értesítési LED, a fénymérő és az ujjlenyomat-olvasóval felvértezett home gomb fogja közre az 5,5 hüvelykes, 1080 x 1920 pixeles LCD megjelenítőt, a Meizu tálalása szerint Full Incell kétrétegű érintőpanellel (jó is az érzékenysége) és alacsony fogyasztású TDDI technológiával. A fényerő közepes, és az AMOLED-eknél magasabb fényvisszaverés miatt napfény alatt nem látszik minden tartalom maradéktalanul, de legalább éjjel kellően elsötétíthető a panel. Oldalra fordítva hamar csökken a kontrasztarány, alul-felül pedig olyan, mintha az LCD panel széleinél lefaragtak volna a szokásos fekete kávából, így keskeny csík formájában kiviláglik a háttérvilágítás határa. A keretek egyébként tényleg vékonyak, így kis tornázással az egykezes használat is összejön. A kalibráció elég kékes, ám kézzel ezen korrigálni lehet, a színek élénksége pedig megfelelő.

Kijelző-teszt
Mérés Meizu MX6 LeTV Le 2 Moto G4 Plus Vernee Apollo Lite
Fehér fényerő (max.) 390 nit 559 nit 532 nit 445 nit
Fehér fényerő (min.) 1,0 nit 6,4 nit 22,9 nit 17,4 nit
Fekete fényerő 0,33 nit 0,23 nit 0,3 nit 0,45 nit
Kontrasztarány 1185:1 2433:1 1774:1 988:1
Színhőmérséklet 8186 K kézi 7603 K + kézi 6868 K 8750 K + kézi

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A képélességgel nincs gond, a fényerővel már van
A képélességgel nincs gond, a fényerővel már van [+]

A bal oldalon mindössze a SIM-tálca és a nyitására alkalmatos kis alagút pillantható meg – az MX6 két nanoSIM-et és nulla darab microSD-t fogad be. Jobb oldalon, még éppen elérhető magasságban tapintható ki a hangerőszabályzó és a bekapcsoló, kényelmes nyomásponttal. Mikrofonból alulra és felülre is jutott egy – az alsó mellett egy 3,5 milliméteres fülhallgató-kiment, egy USB-C port és a multimédiás mono hangszóró is megpihent, egy-egy rögzítést biztosító csavar társaságában. Az egyetlen dolog, ami megkülönbözteti az MX6 kivitelezését egyik-másik prémiumkategóriás társától, az az IP-védelem hiánya, máskülönben bárkinek a kezébe lehet nyomni, és rámondja: ez a gyönyörűség nyilván méregdrága volt. Pedig nem.

Hardver, Flyme OS 5.2

A MediaTek kínál a mobilpiacon elsőként tízmagos rendszerchipet a Helio X20 személyében, és mivel a tajvani chipset tervező és a kínai mobilgyártó jó kapcsolatokat ápol, nem volt kérdéses, hogy a két 2,3 GHz-es Cortex-A72-es, a négy 1,9 GHz-es Cortex-A53 és a négy 1,4 gigahertzes Cortex-A53 mag bekerül a középkategóriás sorozatba. A 64 bites, ARMv8-a utasításkészletű SoC a Mali-T880MP4-es grafikus gyorsítóval és a 4/32 gigabájtos RAM/tárhely kombinációval remek sebességet biztosít, akár a Helio P10-zel, akár a Snapdragon 625/650-nel összevetve. Nyilván nem nyílnak meg az alkalmazások olyan gyorsan, mint egy csúcsmodell esetében, és a komolyabb 3D-s játékoknál is előfordul dadogás, átlagos melegedés mellett, ám nincsenek a felületen vagy böngészés közben dadogások, a kényelmes tempójú animációk pedig palástolják a drágább mobilokkal szembeni teljesítményhátrányt.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Meizu MX6 LeEco Le 2 Samsung Galaxy A9 (2016) Vernee Apollo Lite
Rendszerchip MediaTek Helio X20 Snapdragon 652 Snapdragon 652 MediaTek Helio X20
AnTuTu Benchmark 6.x 78936 pont 81589 pont 69993 pont 90081 pont
Vellamo Browser 5823 pont 5098 pont 4979 pont 3279 pont
Vellamo Metal 2495 pont 2576 pont 2641 pont 2951 pont
Geekbench 3 (single/multi) 1435 / 5127 pont 1528 / 4771 pont 1437 / 5050 pont 1810 / 4178 pont
Geekbench 4 (single/multi) 1686 / 3860 pont n/a n/a n/a
GFXBench Man. onscreen 15 fps 14 fps 9,3 fps 18 fps
GFXBench Man. off. 1080p 15 fps 14 fps 9,3 fps 17 fps
GFXBench T-Rex onscreen 34 fps 31 fps 33 fps 36 fps
GFXBench T-Rex off. 1080p 35 fps 30 fps 31 fps 37 fps


[+]

A Flyme OS-t pár éve sokkal nagyobb munka volt bemutatni, mint az 5.2.2.2-es Global verziót, Android 6.0-s alapokon, a magyarul is tudó régebbi felület döbbenetesen más volt a megszokotthoz képest. Azért némi tanulnivaló az MX6 esetében is maradt: vissza funkcióként a home gomb megérintése dukál, a kezdőoldalra meg a lenyomásával lehet jutni. Hosszan nyomva tartva, ujjlenyomatos védelem esetében egy másodperc alatt a főoldalon lehet lenni, ott rajtatartva az ujjat pedig a képernyőzár aktiválódik. Az alkalmazásváltót alulról lehet felsimítani, az értesítési- és kapcsolópanel pedig szokásos módon, felülről gördül le. A kapcsolók és a beállítások ma már közelebb állnak a stock Android letisztultságához, noha 5,5 hüvelyken a 4 x 4-es ikonkiosztás és a négyelemes tálca helyett az ötoszlopos elrendezés jobban mutatna.


[+]

Az ujjlenyomat-olvasó mTouch 2 néven üzemel, méghozzá gyorsan és egész pontosan (tízből azért két-három alkalommal téved). Jó hír, hogy a szenzor alkalmazászároláshoz is bevethető. Biztonsági oldalról még opció a korlátozott vendégfiók létrehozása. Nem kell a gesztusvezérlési módok egyikéről sem lemondani: vandupla koppos felébresztés, illetve alkalmazásindítás a sötét képernyőre rajzolva. Bevethető még a lebegő gombsor, a nagy ikonos egyszerű üzemmód, emellett a Flyme OS megjelenése is testreszabható (ikonstílusok, hátterek, témák).


[+]

A Material Design stílusjegyeit követő telefonkönyv letisztult, átlátható és mindenféle fiókból, a SIM-ekről és a telefonról is képes az ismerősöket behúzni. A tárcsázóban opció a gyorskeresés és a gyorshívás. Az email fiókokat sikerült rendben beüzemelni. A naptár és az állományokat típus szerint rendező fájlböngésző hasznos extra, akárcsak az eszközkészlet, amely a zseblámpát, a tükröt, a nagyítót, a vonalszót, a szintezőt és az iránytűt foglalja magába. Igazi ezermester a biztonság nevű app is, amely egy erőforrás-felügyelő, és mint ilyen, a tárhely, a memória, az akkumulátor, az engedélyek, a blokkolás és a potenciális kártevők körmére néz rá, plusz javaslatokkal is előáll.


[+]

A virtuális billentyűzet feladatát a Meizu sajátja vagy a TouchPal látja el, az utóbbi magyar érkezetekkel, szójavaslatokkal és korrektúrával, témázási lehetőséggel, ujjhúzós bevitellel és opcionálisan számsorral a karakterek helyett. A funkciógazdag böngésző gond nélkül kezel fél tucat lapot, az oldalak gyorsan betöltenek, dadogás csak elvétve akad. Kérhető asztali nézet, takarékosságból eltüntethetők a képek, van éjszakai és inkognitó mód, szinkronizálhatók a könyvjelzők, menthetők és megoszthatók az oldalak, hiányzik viszont az egyéni nagyításhoz igazodó sortörés. Az erősen szubjektív dolog, hogy a Google irányelveihez közelebb került, „megszelídített” Flyme OS szimpatikusabb-e a korábbiaknál, aki viszont ma találkozik vele először, sokkal kevésbé lepődik meg a logikáján, vagy gondolja, hogy új operációs rendszerre bukkant.

Kamera, multimédia

MX5: 20,7 megapixel, MX6: 12 megapixel – csökkenő tendencia? Nem feltétlenül, hiszen a Nexus 6P és a Galaxy S7 edge is sokat kihoz ennyi pixelből. Itt azonban gyakorlati visszalépés történt, a méretes, 1/2,3 hüvelykes szenzort a Meizu ugyanis az 1/2,9”-es Sony IMX386-osra cserélte, amely jóval kevesebb fényt fog be, noha a blende f/2-es rekeszértékűre lépett elő. Eltűnt a lézeres autofókuszsegéd, így kizárólag a PDAF-rendszer élesít, az optikai képstabilizátor pedig továbbra is vágyálom. Az előlapi kamera 5 megapixeles maradt. A szoftver legalább logikus: az egyik oldalt az effektek, a vaku, az önkioldó, a kameraváltó és a beállítások ikonjai pihennek, a másikon pedig a módválasztóé, az exponálóé és a galériáé. Kár, hogy a HDR-t eldugták a menüben – ott a rácsvonalak, a vízszintező és az éjjeli zajmentesítés is kiválasztható.


[+]

Van arcszépítő, lassított felvétel, makró, animált GIF, panoráma, QR-kódolvasó és árnyalatgazdag mód, amiről csak annyi derül ki, hogy két képet csinál egymásután, és a második általában homályos. A fókusz amúgy is rakoncátlan: nappal néha, estefelé már gyakran téved, kézi módban meg alapból pontatlan, a kézi csúszkát végtelen állásba tolva meg életlenné válnak a messzi tárgyak. Így aztán hiába jön jól az érzékenység (ISO100 - 1600), a záridő (1/5000 - 20 mp), a fehéregyensúly (4 séma), az expozíciókorrekció vagy a kontraszt és telítettség variálása, a hobbifotózás hardverszinten fennakad.

Nem történt kamerában előrelépés
Nem történt kamerában előrelépés [+]

Nappal azért lőhetők jófajta képek, noha a vonalélesség csak közepes, de legalább nem torzít a lencse a széleken, mint tavaly. Az apró szenzor több zajjal és zajmentesítéssel jár, ami a növényzeten a leglátványosabb. A dinamika közepes, a HDR pedig néha túlbuzgó, és Instagram-szerű kontrasztokat kölcsönöz a képeknek, de azért jobb egy ilyen fotó, mint a kiégett. Este minden lendület elfogy. Noha a fehéregyensúly pontos marad, a fókusz nem, a jelentékeny mennyiségű képzajnak meg alápörkölnek egy palacknyi élesítéssel. A kézi mód problémás, ám némi gépészkedéssel javítani lehet az eredményeken. Videofelvétel legfeljebb 4K-ban lőhető 30 fpssel (katt), tűéles képpel, némi tömörítési zajjal és közepes minőségű, sztereó hanggal. Optikai stabilizálás ugye nincs, a 1080p-s felvételek minősége pedig látványosan elmarad az előbbiekhez képest (katt). A fókusz néha itt is elbizonytalanodik. Megint csak úgy érzem: bár a Meizu sok mindenben előrelépett, a kamera optimalizálása, más kínai feltörekvőhöz hasonlóan még nem az erőssége, és az MX6-nak a tavalyinál gyengébb szenzor sincs a segítségére.


[+]

Az audiohelyzet pont az előbbiek ellentéte: remek minőségű hang megy a 3,5 milliméteres port felől a fülesre, kristálytiszta, mentes a zörejektől vagy a sztereó áthallástól, a komolyabb fejhallgatókra is elég hangerő jut. Problémásabb a jack port társaságában elhelyezett, könnyen eltakarható monó hangszóró. Az erejével nincs gond, a csengést bárhonnan meghallani, a jobbfajta zenei élményhez viszont lejjebb kell a maximumról szabályozni. Ilyenkor is a középmezőnybe kvalifikálja magát az MX6: inkább a középtartomány szól tisztán, a magasak zörejesek, a mélyek pedig Ázsiában maradtak. Megoldás: használj fülhallgatót!


[+]

A zenelejátszó előadók, albumok, dalok és mappák szerint listázza a helyben tárolt állományokat, és a WMA kódoláson kívül minden általam bevetett fájllal megbirkózik. Akad hangszínszabályzó, az FM-rádió viszont kimaradt. A videolejátszónak nem gond a 4K-s klipek meghajtása, elvégre felvenni is tud ilyen felbontáson, és a H.263, a H.264, a H.265 és az Mpeg4 alapkódolásokon túl a DivX, az XVid és az AC3 sem okoz problémát neki, de még a feliratok sem. A lejátszó egyik oldalán, ujjhúzással a hangerő, a másikon a fényerő állítható. A lebegőablakos lejátszás is megoldható.

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

Az MX6 két nanoSIM-et fogad be kettős készenléttel, a 4G-s foglalatot szoftveresen ki lehet jelölni. Sajnos a hazai LTE kínálatból csak az 1800, az 1900 és 2600 MHz-es frekvencia adott, a B20/800 MHz nem, márpedig ma sok helyütt ez az elterjedt. A vételi és beszélgetési minőség mindenesetre rendben van, a másikat tisztán érteni, a hangszóró is erélyes, hogy a metrózajt túlkiabálja. A WiFi kétcsatornás 802.11a/b/g/n/ac szabvánnyal, hotspottal és Directtel, a Bluetooth 4.1-es A2DP-vel és LE-vel, az USB pedig 2.0-s Type-C csatlakozással, MTP-vel és OTG-vel. NFC és infra nincs, a GPS és GLONASS műholdak jelei az A-GPS mellett viszont bevethetők, az MX6 pedig gyorsan pozicionál és nem dobja el a jelet. Akad még iránytű, gyorsulásmérő és giroszkóp.

Az MX6 két nanoSIM-et fogad be, microSD kártyát nem lehet behelyezni
Az MX6 két nanoSIM-et fogad be, microSD kártyát nem lehet behelyezni [+]

Egyre többen tuszkolnak extra energiát a mobiljaikba, az MX széria mégis lefele váltott, 3060 milliamperórára, a tízmagos chipset, a TDDI panel és az Android Doze takarékosságban bízva. Ez részben kamatozik is: az üzemidő elegendő 4-5 órás képernyőidők gurítására, egynapos intenzív vagy kétnapos visszafogott használattal. Egy Redmi Note 3 szintje ugyanakkor messze van, 4-500 extra milliamperóra igazán beleférhetett volna, főleg, mivel a kamera és a játékok azért nagy étvággyal fogyasztanak. Túl komoly panasz mégsem lehet: a turbófeltöltő 80 perc alatt megeteti a telepet. Videózni 12 órán át lehet közepes fényerővel, netezni meg tíz órán át, elismerésre méltó értékek. Három energiagazdálkodási séma van (a kiegyenlített, a teljesítmény és a „mentés folyamatban”), illetve két takarékos mód (a normál és minden okosfunkciót kilövő ultra).

Az MX6 remek készülék, csak nem minden itthoni frekvenciasávot támogatja
Az MX6 remek készülék, csak nem minden itthoni frekvenciasávot támogatja [+]

Értékelés: Meizu MX6
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 10 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 10 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 7,5 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

Kétféleképpen lehet az MX6 szereplését összegezni: mint egy felső-középkategóriás, mutatós phabletet úgy általában, és mint egy hazai hálózatokon használatos mobilt. Az MX6 mindkét szemszögből pozitívan indít, kezdve a fantasztikus összeszereléssel és a komfortos, bár nem túl karakteres vonásokkal. 90 ezer forintért elég erős a tízmagos rendszerchip, bőségesen elegendő a 4 gigabájt RAM és a 32 gigabájtos tároló, a Flyme OS-t pedig megfelelően optimalizálták és elég takarékos. A betekintési szögeket és némi fényszivárgást leszámítva rendben van a 1080p-s megjelenítő is, a kamerára nappal pedig nem lehet komolyabb panasz, este viszont elvérzik, és úgy egyáltalán inkább hátralépett fotózásban az MX sorozat, mint előre. Megmaradt legalább a fülesre menő, remek hangminőség, noha a multimédiás hangszóró produkciója felejthető.

Eddig kritikus hiba nem csúszott be, a B20-as LTE sáv hiánya, 2017 felé ugyanakkor már komoly baki. Már csak azért is, mert az adott a Vernee Apollo Lite és a Redmi Note 3 Special Edition változata esetében, de még a kis Vernee Thor is a Redmi 3s is tudja. Az MX6, szubjektíven, mindegyiknél szebb és a kézben drágább árcéduláról árulkodik (drágább is), ám ez aligha hatja meg a 800 MHz-en rezgő, vidéki 4G jelet, amelyre a Meizu üdvöskéje „süket”. Így tetszésemet és elismerésemet tudom csak kifejezni, mert az MX6 meggyőzően folytatja a neves szériát, még ha másodvonalba is lépett a Pro sorozat mögött. Úgy viszont, hogy egy OnePlus és Vernee esetében már alapvető a B20, és a nemzetközi használat előnyeire a Xiaomi és LeEco is kezd ráérezni, előbb-utóbb a Meizunak is nyitnia kell a 800-as frekvencia felé, még ha nem is akar olyan piacokra személyen belépni, hogy ezt igénylik. És akkor jöhetnek a komolyabb plecsnik.

Meizu MX6

Bone123

A tesztkészüléket az Eustock biztosította, a vásárláshoz, kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Meizu MX6
Meizu MX6 Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 153,6 x 75,2 x 7,25 milliméter
Tömeg 155 gramm
Színvariációk ezüst, arany, szürke, rózsaszín
SIM-foglalat 2 x nanoSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5,5 hüvelyk
Kijelző felbontása 1920 x 1080 pixel (401 ppi)
Kijelző típusa TDDI LCD kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa MediaTek MT6797 (Helio X20)
Processzor típusa 2 x 2,3 gigahertzes Cortex-A72 és 4 x 1,9 gigahertzes Cortex-A53 és 4 x 1,4 gigahertzes Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 20 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8-A
Grafikus chip Mali-T880MP4
RAM mérete 4 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 32 gigabájt (kb. 26 gigabájt elérhető)
Memória bővíthetősége nincs
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 900/1900/2100 MHz
LTE 1800/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 300 Mbps
IrDA / Bluetooth nincs / 4.1 (A2DP, LE)
WiFi 802.11a/b/g/n/ac, dual band, hotspot, Direct
USB USB Type-C 2.0 (MTP, OTG)
Ujjlenyomat-olvasó van
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok általános/néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 6.0 (Marshmallow)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek MzAccount, Hot Apps, Eszközkészlet, Biztonság, Személyre szabás
Multimédia
Fő kamera 12 megapixel, f/2.0, PDAF-autófókusz, kéttónusú ledes villanó
Másodlagos kamera 5 megapixel
Videófelvétel 4K @ 30 fps
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió nincs
Üzemidő
Alap akkumulátor 3060 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő n/a
Beszélgetési idő n/a
Zenelejátszási idő n/a
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, fényérzékelő, közelségérzékelő, gyorsulásmérő, iránytű, giroszkóp, gyorstöltés
  • Kapcsolódó cégek:
  • Meizu

Azóta történt

  • Qualcomm vs. Meizu, 2. menet

    Franciaországban, Németországban és az Egyesült Államokban is a bírósághoz fordult a Qualcomm, mivel szerintük több Meizu termék sérti telekommunikációs szabadalmaikat.

  • Elstartolt a Flyme 6

    A két ígéretes telefon mellett a legújabb Flyme rendszerfelület is bemutatkozott, amely a vizuális ráncfelvarrás mellett gyorsabb és takarékosabb működést ígér.

  • Stock Android és nyitott bootloader a Meizu új modelljeiben?

    A cég Facebook oldalára került ki egy szavazás, ahol a felhasználókat arról kérdezik, hogy miért választottak Meizut, és szívesebben vennék-e újra Meizu terméket nyitott bootloderrel.

  • A Meizu Pro 7-ben debütálhat a Helio X30

    Kiderült pár információ a Meizu közelgő csúcskészülékéről, a benne található, 10 nanométeres node-on gyártott hardvert beleértve.

Előzmények

  • Felbukkant a Meizu Pro 6S és Pro 6 Plus

    Különböző Pro 6 variánsok kerültek elő kémfotó és certifikáció formájában, ám túl sok információt nem kapunk róluk.

  • Meizu MX5 - tele a tár

    Remekül összerakott, fémházas, ujjlenyomat-olvasóval felszerelt és kimondottan kecses Meizu készüléket tarthattunk a kezünkben. Tárolója nem, árcímkéje ellenben elég vaskos.

  • Meizu MX4 - reformkonyha kínai módra

    Két év után ismét náluk járt egy Meizu, és megint furán néztünk a sajátos Flyme OS-re. Azonban a különleges Android variáció mögött remek telefon lapul, kár hogy nálunk nem forgalmazzák.