LG Q6 - hosszú(kás) az út

Az LG a középkategóriában is bevetette a megnövelt képarányt, a csúcskategóriát idéző kivitelt és az arcfelismerő rendszert, ami, be kell látnunk, igen tetszetős készüléket eredményezett, noha a hardver egészen középszerű.

Hirdetés

Hardver, szoftver

A hardver specifikáció alapján nem kifejezetten izgalmas, viszont a rendszer kitűnően optimalizált, így a teljesítmény számszakilag hozza a papírformát, érzetre ellenben nem hagy kívánnivalót maga után. A Snapdragon 435-ös lapka heterogén többmagos dizájnnal tervezett, big.LITTLE elrendezésű, maximum 1,4 GHz-es Cortex-A53 magjai (8 van összesen) remekül együttműködnek a 3 GB operatív memóriával és az Adreno 505-ös grafikus gyorsítóval. A hőtermelés majdnem jelentéktelen, erős igénybevétel esetén sem éri el a kellemetlen szintet. Kifejezetten érdekes, hogy a megegyező paraméterekkel bíró, szintén 28 nanométeren gyártott 430-as szettre épített Nokia 5 ehhez képest egy kisebb szobát befűtött, nem beszélve az érdekes memóriakezelésről és alapműködésről, noha ott egy gigabájttal kevesebb állt rendelkezésre.

Teljesítmény-teszt
Benchmark LG Q6 LG G5 SE Samsung Galaxy A5 (2017) Xiaomi Redmi Note 4
Rendszerchip Snapdragon 435 Snapdragon 625 Exynos 7880 Snapdragon 625
AnTuTu Benchmark 6.x 42610 pont 75369 pont 61054 pont 61762 pont
Vellamo Browser 2146 pont 4586 pont 3480 pont 3279 pont
Vellamo Metal 1082 pont 2245 pont 1324 pont 1414 pont
Geekbench 4 (single/multi) 649 / 2119 pont 1255 / 2470 pont 700 / 3963 pont 855 / 2926 pont
GFXBench Man. onscreen 6,1 fps 9,7 fps 15 fps 9,6 fps
GFXBench Man. offscreen 6,1 fps 14 fps 15 fps 9,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 12 fps 23 fps 33 fps 22 fps
GFXBench T-Rex offscreen 14 fps 31 fps 30 fps 23 fps


[+]

Az egyedi LG UI 5.0 7.1.1-es Androidra épül júliusi biztonsági csomaggal. A rendszer már ismerős lehet, érdemi újítás nincs benne, viszont a csúcsmodelleknél értelemszerűen szerényebb lehetőségeket fogunk találni. Mindig aktív kijelző, vagy ujjlenyomat-olvasó például nincs, az alkalmazások megjelenítése viszont itt is méretezhető az egyedi képátlónak megfelelően, valamint az arcfelismerő rendszer is átkerült a csúcskategóriából. Ez alapvetően kielégítő hatékonysággal működik, többek között éjszaka is, de az erős napsütés, vagy egy napszemüveg képes elbizonytalanítani. Utóbbit viszont bemutathatjuk a készüléknek az Arcfelismerés javítása menüpontban. Ez azért is hasznos, mert ha eddig a ZZ Top tagjai is irigykedtek a szakállunkra, mi meg hirtelen ötlettől vezérelve megborotválkozunk, vagy csak elhagytuk a kontaktlencsét és előkerül az optikai keret, akkor sincs meglőve az algoritmus. Viszont egy jobban sikerült fényképpel simán át lehet vágni, ami azért nem egy életbiztosítás.


[+]

A főképernyő ikonrács szerkezetét és a rendszer megjelenítésének méretét is változtathatjuk, alkalmazásmenü viszont ab start nincsen. De lehet csinálni. A Kezdőképernyő Kezdőlap kiválasztása menüpontjából lehet letölteni a Home & alkalmazásfiók nevezetű lehetőséget, ami máris rendelkezésünkre bocsájtja a funkciót, így nem kell mindent a főképernyőkön tárolni, ami egyébként alapesetben nem túl sok, viszont kellemesen rendszerezett a mappáknak köszönhetően. Az LG rendszere ezen kívül is remekül témázható és alaposan testreszabható, úgyhogy az alapmegoldásokon kívül rengeteg lehetőségünk van saját kényelmünk fokozására.


[+]

Extra funkciók itt most nincsenek nagy számban, a dupla koppos ébresztés eleve integrált, így kikapcsolni sem tudjuk, de amúgy miért akarnánk: fizikai vezérlőgombok hiányában igen jól jön. Az előlapi érintőgombok sorrendje és a navigációs sáv tartalma viszont variálható, ahogy a kétfázisú, világos alaptémával biztosított gyorskapcsoló panel elrendezése is. Itt van egy extra ikon, ami a Rögzítés+ funkciót takarja, ezzel egy lépésben készíthetünk instant szerkeszthető-firkálható képernyőfelvételt. QSlide és SmartBulletin nincs, SmartWorld viszont igen, ahonnan mindenféle témákat és tartalmakat keríthetünk, a RemoteCall Service pedig azonnal a területileg illetékes ügyfélszolgálathoz viszi a problémával, vagy kérdéssel szembesülő felhasználót.


[+]

Az alkalmazáskínálat roppant visszafogott, a Google szoftvercsomagján kívül mutatós gyári megoldások látják el az alapfeladatokat, mint naptár, hangrögzítő, számológép, zenelejátszó és FM-rádió. A Törölt alkalmazások továbbra is egy remek funkció: 24 órán belül hajlandó visszaállítani mindenestül a kidobott appokat, így a felhasználó adatai és adott alkalmazásban eszközölt beállításai sem vesznek el. A fájlkezelő enyhén AOSP beütésű, csak pont eggyel szebb, a SmartDoctor pedig lényegében a telefonkezelő. Itt tudunk hardverteszteket futtatni, ha gyanús, hogy valami nem működik teljesen megfelelően és kezelni az erőforrásokat.


[+]

Az LG billentyűzete szintén kényelmesen testreszabható, a Galéria viszont nem különösebben érdekes, de érdemes nem elfelejteni, hogy a beállítások között van egy úgynevezett Kuka, ahová a törölt tartalmak kerülnek. Ezeket egy hétig még őrizgeti a rendszer, hátha meggondoljuk magunkat, vagy csak simán véletlenül szabadultunk meg valamitől. Az alkalmazásváltóban pedig továbbra is elérhető a rögzítés opció, így véletlenül sem dobjuk ki gyorsítótárból az adott alkalmazást, valamint az Android Nougattal alapfunkcióvá váló osztott képernyős mód is innen aktiválható, amennyiben az app támogatja.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

  • LG G6 - hozza a kötelezőt

    A tavalyi, moduláris csúcsmodell után most a biztonsági játékot választották a dél-koreaiak: remekül működik a G6, kimondottan elegáns, vannak benne jó extrák, de az állunkat sajnos nem kell a padlón keresnünk.

Hirdetés