LG Magna - ezért nem kapna diplomát

Külső

Az LG már nem csak a G Flex sorozatnál helyezi előtérbe az ívelt dizájnt, hanem az aktuális csúcsmodellnél is felfedezhetők ezek a stílusjegyek, és ami talán még meglepőbb, hogy a közékategóriás termékek, így a Magna is domborít egy kicsit, ha az asztalra helyezzük. A 139,8 x 69,9 x 10,1 milliméteres dimenziók mellett 137 grammos tömeggel rendelkezik a készülék. A meglehetősen markáns, éles sarkok egy kicsit megnehezítik a kényelmes fogást, ha jobban rászorítunk a telefonra, akkor a bizony kellemetlenül meg tudja nyomni tenyerünket a telefon. Anyaghasználat terén az üveg és a műanyag a két domináló elem, ezek összeszerelésével az ég világon semmi gond nincs, még akkor sem kezd el ropogni a ház, ha jobban elkezdjük nyúzni. A szürke, arany és fehér színben elérhető mobil a legvilágosabb árnyalatban került hozzánk, ám ebben a színösszeállításban annyira nem túl tetszetős, bár nyilván ez egy szubjektív megállapítás.

LG Magna előlap
[+]

Az előlapon legfelül találjuk a piros színben villogó eseményértesítő ledet, a beszédhangszórót, a fény- és távolságérzékelő szenzorokat, valamint az 5 megapixeles kamerát. A figyelem középpontjába egyértelműen az 5 hüvelykes IPS-LCD kijelző kerül, ami HD felbontású, vagyis 720 x 1280 pixel terül el rajta. A 294 ppi-s képsűrűség bőven elég a kategóriában, pláne úgy, hogy a fényerő kiváló, a színek megfelelőek, a betekintési szög pedig csaknem száznyolcvan fokos. Sajnos a vezérlőgombok már nem alul, hanem a megjelenítőn helyezkednek el, így az alsó, viszonylag vaskos sávon mindössze egy LG logónak kell megférnie.

LG Magna hajlított formaterv
[+]

Kijelző-teszt
Mérés LG Magna Alcatel One Touch Pop S9 Huawei Ascend G7 Meizu m1 note
Fehér fényerő 378 nit 474 nit 412 nit 466 nit
Fekete fényerő 0,37 nit 0,43 nit 0,48 nit 0,50 nit
Kontrasztarány 1021:1 1102:1 859:1 932:1
Színhőmérséklet 7642 K 7671 K 7970 K 7114 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Nem is az előlap, hanem inkább a hátlap íves igazán, amit oldalról nézve jól lehet látni. Itt kapcsolódik össze egyébként ez a két rész, viszont nincsenek összeillesztési hibák, legalábbis nem lehet kitapintani. Mivel a gombok hátul helyezkednek el, így az oldalak nem túl izgalmasak, a széleken semmi sincs, felül találkozhatunk a 3,5 milliméteres jack kimenettel és a másodlagos mikrofonnal, alulra pedig a microUSB csatlakozó és a beszédmikrofon került.

LG Magna hátlap
[+]

A hátlap egész jól néz ki, a recézett borításnak köszönhetően nem csúszkál a kezünkben a telefon, nem gyűjti az ujjlenyomatokat, és alapvetően biztonságos fogást biztosít. Felül középre szerelték a 8 megapixeles fényképezőt, közvetlen társa a ledes villanó, alatta pedig a hangerőszabályzó billentyűk terülnek el, amik a bekapcsológombot fogják közre. Alul az LG logó hirdeti a telefon hovatartozását, balra tőle a hangszóróhoz vezető négy apró nyílás figyelhető meg. A hátlap pillanatok alatt lekapható a helyéről, az LG pedig lehetőséget biztosít az akkumulátor kicserélésére is. Ez a mozdulat nem szükséges a microSD és a microSIM behelyezéséhez, hiszen a foglalatok jobb felül várják a kártyákat.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

  • LG G4 - nehéz rajta fogást találni

    A dél-koreaiak csúcsmodellje nagyon jól teljesít, kiváló képeket készít a 16 megapixeles kamera, szép a Quantum IPS kijelző, és a rendszersebesség is szinte hibátlan.

  • LG Joy - memóriazavar

    Az LG jelenlegi legolcsóbb okostelefonja a Joy névre hallgató modell, aminek legnagyobb problémája a memória méretében keresendő, emellett a kétmagos processzor sem túl erős.

  • LG Spirit 4G LTE - görbe árnykép

    Az LG kompakt középkategóriása szemrevaló, pillekönnyű és még egy kicsit meg is hajlított, két hiba azonban ront az ígéretes összképen.

  • LG L Bello - szépség, vagy szörnyeteg?

    A dél-koreai gyártó újdonsága a G sorozat formatervét követi, viszont sajnos sem árban, sem pedig teljesítményben nem tudja felvenni a versenyt a konkurensekkel.

Hirdetés