LG Magna - ezért nem kapna diplomát

Kamera, videó, audió

A hátlapon egy autofókuszos, ledes villanóval megtámogatott, 8 megapixel felbontású fényképezővel lehet fotózgatni, az előlapi szenzor pedig fixfókuszos és 5 megapixeles. Az LG egyáltalán nem spilázta túl a szoftvert, a G3-ból ismert minimalista kínálatot kapjuk meg a Magna mellé is. Külön ikon szolgál a képek és a maximum 1080p felbontású videók készítésére, de ugyanilyen könnyedén válthatunk a két kamera között, vagy kapcsolhatjuk be a ledes vakut is. A beállítások között a rácsvonalazást, az időzítőt (3-10 másodperc), a hangvezérelt fotózást (csíz, mosoly, whisky, kimcsí, LG szavak kimondása után történik az exponálás) érjük el, ezen kívül még a felbontással tudunk babrálni. A fókuszálás és a képek mentése gyors, a CamSpeed 634 ponttal jutalmazta tesztalanyunkat. A gyártó ebbe a szoftverbe is beépítette a Gesture Shotot, így ha az előlapi kamera előtt ökölbe szorítjuk a kezünket, akkor pár másodperc múlva fotóz a telefon.

A kamera egyáltalán nem rossz. Nincs gond a dinamikatartománnyal, és alapvetően az is jó hír, hogy az algoritmus egyáltalán nem mossa el a részleteket, mondjuk cserébe a sötétebb részeken a zaj könnyedén megfigyelhető. A vonalélesség megfelelő, a makró fotók kifejezetten szépre sikerülnek, körülbelül tíz centiméterről lehet igazán éles képeket lőni, és ahogy a leveles alkotáson látható, még az ott eledelt kereső hangya sem mosódott el. A vaku közepes teljesítményre képes, egy-két méternél messzebbre nem visz el a fénye, a részletek megmaradnak, a színeket is jól lövi be a kamera. A videók már nem ennyire bizalomgerjesztők, leginkább a hanggal van a baj, amit borzasztó minőségben vesz fel a telefon, ez a tesztvideón hallható is.

LG Magna oldal
[+]

A gyári videolejátszó támogatja az MP4 és a H.264 kódolást, a DivX formátumokkal sajnos nem birkózik meg, bár ez a Play Áruház bőséges kínálata miatt nem egy megoldhatatlan feladat. A telefonon tárolt mozgóképeket a galériából érjük el, ha nincs megfelelő töltöttség, akkor viszont semmi nem hajlandó megjeleníteni a készülék. A Magna nem bánkódik, ha 1080p-s, vagy 720p-s filmeket nézünk rajta, hiszen minden esetben folyamatos a lejátszás.

LG Magna Screenshot LG Magna Screenshot

Az LG mobiloknál néha van, néha nincs, most éppen megint akad gyári zenelejátszó program, amiben számok, albumok, előadók, mappák és műfajok szerint láthatjuk a masinán tárolt dalokat. Létrehozhatunk listákat, és bejelölhetünk kedvenc muzsikákat, a hangszínszabályzót a beállítások között találjuk. Az MP3, WAV, eAAC+, Flac formátumú zenék hallgathatók az akár a jó indulattal is csak közepesnek mondható gyári fülhallgatón, vagy az igencsak hangos, az LG szerint 1 wattos, ám maximumra tekerve már meglehetősen torzító hangszórón keresztül. Nem maradt ki az FM-rádió, ami kizárólag headset csatlakoztatása esetén működik, felvenni nem tudunk vele adásokat, ám a zenelejátszóhoz hasonlóan az előre megadott lehetőségek közül kiválaszthatunk egy időintervallumot, aminek letelte után automatikusan kikapcsol a program.

Teszt Alcatel OT Idol 3 (5.5) Samsung Galaxy E5 Microsoft Lumia 640 Sony Xperia M4 Aqua Vodafone Smart Prime
Frekvenciaátvitel (40 Hz-től 15 kHz-ig), dB: +0,05, -0,54 +0,02, -0,05 +0,06, +0,02 +0,02, -0,05 +0,02, -0,05
Zajszint, dB (A): -85,0 -91,3 -91,9 -87,7 -87,1
Dinamikatartomány, dB (A): 85,0 91,1 91,8 88,1 85,9
THD, %: 0,0110 0,0083 0,0068 0,0075 0,0063
IMD + Zaj, %: 0,068 0,012 0,013 0,021 0,016
Sztereó áthallás, dB: -79,8 -89,6 -90,7 -87,3 -88,2

A frekvenciaátvitel grafikonja megfelelő, a telefon a jack kimeneten keresztül tisztán hallhatóan leadja a fülünk számára értékelhető hangokat.

A zenehallgatást a különféle zajok vagy sistergések sem fogják megzavarni, mivel a hallható tartomány alatt marad mindkettő szintje.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

  • LG G4 - nehéz rajta fogást találni

    A dél-koreaiak csúcsmodellje nagyon jól teljesít, kiváló képeket készít a 16 megapixeles kamera, szép a Quantum IPS kijelző, és a rendszersebesség is szinte hibátlan.

  • LG Joy - memóriazavar

    Az LG jelenlegi legolcsóbb okostelefonja a Joy névre hallgató modell, aminek legnagyobb problémája a memória méretében keresendő, emellett a kétmagos processzor sem túl erős.

  • LG Spirit 4G LTE - görbe árnykép

    Az LG kompakt középkategóriása szemrevaló, pillekönnyű és még egy kicsit meg is hajlított, két hiba azonban ront az ígéretes összképen.

  • LG L Bello - szépség, vagy szörnyeteg?

    A dél-koreai gyártó újdonsága a G sorozat formatervét követi, viszont sajnos sem árban, sem pedig teljesítményben nem tudja felvenni a versenyt a konkurensekkel.

Hirdetés