LG Magna - ezért nem kapna diplomát

Hardver, szoftverezettség

Az LG sajtótájékoztatóján még egy Snapdragon 410-zel szerelt változatot lehetett megtapogatni, ám a globális piacra, így Magyarországra is egy 28 nanométeres csíkszélességű MediaTek MT6582 chipsettel szerelt variáns került. Ez teljesen meggondolatlan döntés, nem csak az LTE hiánya miatt, mert rendben, annak hiányát még csak-csak lenyeli az ember, de hogy az elvileg gyengébbnek mondott modellekben mégis erősebb SoC található, az jól minősíti főszereplőnket. Nem csak az 1,3 GHz-es, négy darab Cortex-A7 magot tartalmazó processzor nyers teljesítményével akadnak gondok, hanem az 1 GB-nyi rendszermemóriára sem lehet büszke a Magna, nem beszélve a Mali-400MP2 grafikus gyorsítóról. A belső adattároló papíron 8 GB-os, csak mivel a rendszer 4,34 GB-ot foglal, így nem sok hely marad a multimédiás fájloknak. Erre lehet megoldás egy microSD kártya beszerzésre, maximum 32 GB-os tartozékokat támogat a telefon. A rezgés kiváló, nagyon erős a mobilban található motor.

Teljesítmény-teszt
Benchmark LG Magna Sony Xperia M2 Aqua LG Spirit 4G LTE Huawei Ascend G620s
Chipset MediaTek MT6582 Snapdragon 400 Snapdragon 410 Snapdragon 410
AnTuTu 5.x Benchmark 19422 pont 18500 pont 21181 pont 18781 pont
Vellamo Browser 1758 pont 1760 pont 1877 pont 1873 pont
Vellamo Metal 768 pont 745 pont 781 pont 748 pont
SunSpider 1.0.2 1361,6 ms 1480,3 ms 1361,6 ms 1186,6 ms
Geekbench 3 (single) 362 pont 345 pont 451 pont 482 pont
Geekbench 3 (multi) 1199 pont 1109 pont 1413 pont 1432 pont
GFXBench Manhattan onscreen nem indult el 6,9 fps 3,9 fps 3,9 fps
GFXBench Manhattan offscreen nem indult el 1,7 fps 1,8 fps 1,7 fps
GFXBench T-Rex onscreen 7,2 fps 15,4 fps 9,5 fps 9,3 fps
GFXBench T-Rex offscreen 4,1 fps 5,9 fps 5,2 fps 5,2 fps

A táblázat tökéletesen reprezentálja a MediaTek megoldásának elmaradottságát, még a korábbi Snapdragon 400 chipset is a legtöbb esetben állva hagyja a tesztalanyunkban lévő lapkát. Jó hír viszont, a rendszersebesség az alapvető műveletek során kielégítő, a főoldalakon való lapozgatásnál nincs megakadás, esetleg akkor döccen meg a szoftver, ha valamilyen összetettebb programot nyitunk meg. Az alkalmazásváltó viszonylag gyorsan megnyílik, ám a programok közötti váltás már nem megy ilyen lazán, és az egy gigabájtnyi rendszermemória sem elég ahhoz, hogy több app futhasson a háttérben. A játékoknál kell igazán visszavenni az agarakkal, mivel a közepes grafikánál jobb játékok már nem futnak hibátlanul a telefonon.

LG Magna Screenshot LG Magna Screenshot

Az LG Magnán már az Android 5.0.1 Lollipop operációs rendszer teljesít szolgálatot, természetesen az LG saját szoftverfelületével megspékelve. Androidról lévén szó a működési elv ugyanaz, mint más eszközök esetén, a főképernyők száma és tartalma teljes mértékig személyre szabható ikonokkal és widgetekkel. A zárolt képernyőre négy olyan ikont rakhatunk ki, amiket gyakran használunk, felettük az értesítések fognak megjelenni, hasonlóan ahhoz, ahogy magában az információs függönyben is láthatók. Utóbbiban még a fény- és hangerőszabályzó csúszkákkal, valamint a gyorsbeállítások kapcsolóival találkozhatunk. A szoftveres extrák közé tartozik a KnockON (dupla koppintásos kijelzőfelébresztés), a Knock Code (kijelzőfeloldási módszer, amiről már bővebben is írtunk), valamint a Glance View (kikapcsolt kijelző mellett a képernyő tetejéről kell lehúzni az ujjunkat, és a legfontosabb információk megjelennek). A vezérlőgombok a képernyő alján helyezkednek el, a sorrendjük bármikor megváltoztatható, viszont nincs lehetőség arra, hogy applikációk szerint elrejtsük őket.

LG Magna Screenshot LG Magna Screenshot

A billentyűzet üzenetküldés során jól használható, aránylag gyorsan lehet rajta gépelni. A tárcsázóképernyőn adott a prediktív, vagyis a szám és betű alapú keresés, a névjegyekhez pedig számos adat (például csengőhang, név, email, telefonszám) rendelhető. Nem sok extra alkalmazással találkozunk, főleg a gyári programokkal kell vigasztalódnunk, amik közé a Chrome, a Gmail, a kamera, az időjárás, az ébresztőóra, számológép, a Térkép, a YouTube, a zenelejátszó, a naptár és a diktafont tartozik. Ami mégis plusznak számít, az a fájlkezelő, az FM-rádió, valamint a Polaris Office dokumentum és PDF-olvasó.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

  • LG G4 - nehéz rajta fogást találni

    A dél-koreaiak csúcsmodellje nagyon jól teljesít, kiváló képeket készít a 16 megapixeles kamera, szép a Quantum IPS kijelző, és a rendszersebesség is szinte hibátlan.

  • LG Joy - memóriazavar

    Az LG jelenlegi legolcsóbb okostelefonja a Joy névre hallgató modell, aminek legnagyobb problémája a memória méretében keresendő, emellett a kétmagos processzor sem túl erős.

  • LG Spirit 4G LTE - görbe árnykép

    Az LG kompakt középkategóriása szemrevaló, pillekönnyű és még egy kicsit meg is hajlított, két hiba azonban ront az ígéretes összképen.

  • LG L Bello - szépség, vagy szörnyeteg?

    A dél-koreai gyártó újdonsága a G sorozat formatervét követi, viszont sajnos sem árban, sem pedig teljesítményben nem tudja felvenni a versenyt a konkurensekkel.

Hirdetés