Hirdetés
Bevezető, tartozékok
„Koppintson és teremtsen stílust!” - szól az LG kissé félreérthető reklámszlogenje, ám hogyha a megfogalmazás humoros kétértelműségén túllépünk, egy kellemes és divatos funkció birtokába jutunk. A koreai gyártó újabb telefonjai ugyanis a képernyőre mért dupla koppintással felébreszthetők és lezárhatók, sőt: koppintáskóddal akár biztonsági réteg is hozzájuk rendelhető, bevitelével alvó állapotból a főképernyőre jutva. Az L70 ezzel a kellemes és társaságbarát funkcióval, valamint az alsóbb kategóriákban fehér hollónak számító Android 4.4 KitKattel kíván a fiatalok között népszerűségre szert tenni. De vajon sikerül-e a szerény hardver mellett elnyernie a fogyasztók kegyeit, avagy felkopik az álla?
De mi is ez a kopogtatás? Érintőképernyős készülékeknél a kijelzőre tapintva negatív elektromos töltést hozunk létre annak érzékelő felületén, így keletkezik a beviteli jel. Amennyiben ez a réteg lezárt képernyő mellett is aktív, megfelelő szoftverrel különféle funkciókat köthetünk hozzá, ilyen a már említett dupla érintéses felébresztés, de lezárásra is van mód a kezdőoldalak szabad felületére vagy az értesítési sávra koppintva. Az LG persze a knock code-ra, vagyis a kopogtatós képernyőzárra a legbüszkébb, ami úgy működik, hogy egy négy mezőre osztott felületen kettőtől nyolcig terjedő érintéssel egyéni kódot állítunk be, amit aztán „vakon”, kikapcsolt képernyő mellett is bekopogtathatunk, túljutva a biztonsági rétegen. A technika hatékonysága egész jó, csak rá kell érezni az ízére.
Az koppintós középkategóriás apró, színes papírdobozban érkezett, ami a szokásos kiegészítőket rejti. A készüléktálca alatt, műanyag csomagolásban egy 2100 mAh-ás, cserélhető akkumulátort találunk, továbbá egy közepes minőségű, mikrofonos fülhallgatót, egy 1A-es hálózati töltőfejet, egy USB-kábelt töltéshez és adatátvitelre, egy rövid használati útmutatót (a teljes értékű kézikönyv a termék honlapján érhető el), valamint egy jótállási jegyet. Az egész csomag szinte zsebre vágható helybarát mérete miatt, ami egyébként nem is rossz dolog.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!