Lenovo Vibe Z2 Pro - csillagromboló

Hardver és szoftveres felületek

A Vibe Z2 Pro lelke az első félév megbízható rendszer chipje, a Snapdragon 801 (MSM8974AC). A négymagos, 2,5 gigahertzes konstrukciónak az év végén sem kell szégyenkeznie, bár a QHD-s kijelző rendszerigényét a Snapdragon 805-ös folytatás talán gördülékenyebben kielégítette volna. A grafikus feladatokat az Adreno 330 végzi, rendszermemóriából 3 gigabájt jár. A belső tároló 32 gigabájtos, amiből 26 gigabájt áll a rendelkezésünkre, a bővítés lehetősége viszont kimaradt, igaz, mi kényelmesen elfértünk minden játékkal, alkalmazással, képpel és videóval.

A Lenovo Vibe Z2 Pro oldalán és tetején alig van káva
[+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark Lenovo Vibe Z2 Pro LG G3 Samsung Galaxy Note 4 Huawei Ascend Mate7
Rendszerchip Snapdragon 801 Snapdragon 801 Snapdragon 805 HiSilicon Kirin 935
AnTuTu 5.x Benchmark 42308 pont 37860 pont 47817 pont 42490 pont
Vellamo Browser 3462 pont 2904 pont 3431 pont 3059 pont
Vellamo Metal 1581 pont 1466 pont 1828 pont 1324 pont
SunSpider 1.0.2 823,5 ms 935 ms 366,7 ms 665,3 ms
Geekbench 3 (single) 971 pont 967 pont 1109 pont 898 pont
Geekbench 3 (multi) 3012 pont 2363 pont 3311 pont 3256 pont
GFXBench Man. onscreen 6,9 fps 6,9 fps 11,1 fps 8,5 fps
GFXBench Man. offscreen 11,6 fps 9,8 fps 18,8 fps 8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 19,5 fps 15,7 fps 27,6 fps 17,3 fps
GFXBench T-Rex offscreen 27,0 fps 22,1 fps 42,6 fps 16,4 fps

A Z2 Pro remekelt a teljesítményteszteken, még ha a ma elérhető legerősebb hardvereket nem is tudta megszorongatni. A pontszámoknál sokkal fontosabb, hogy a Lenovo UI-ja gördülékenyen kezelhető, ami nem csak a főoldalakra, hanem a menükre és a böngészés egészére is igaz. Egyedül az alkalmazásváltásnál éreztünk némi bizonytalanságot, és néhány hatalmas igényű 3D-s játéknál, a többi akadozás nélkül futott. A kamera és a legkomolyabb játékok egyébként az átlagosnál jobban felmelegítik a készüléket, az alumínium háznak köszönhetően ugyanakkor jól eloszlik az ideálisnál magasabb hő, a készüléket egy ponton sem éreztük túl forrónak.

A Vibe Z2 Pro különlegessége, hogy két androidos felületet is be lehet bootolni, az egyik a Lenovo saját UI-ja, a másik egy majdnem vegytiszta és érintetlen Android, mindkettő 4.4.2-es alapverzióval. Váltani a fejlesztői beállítások között lehet, és kb. két perc alatt a másik felületen találjuk magunkat. A Holo stílusú stock androidos felület azért csak majdnem vegytiszta, mert aktív marad a szoftvereken átívelő Lenovo Security biztonsági asszisztens, a gyártói zárképernyő, illetve a másik UI-n beállított háttérkép, az utóbbi kettő azonban könnyedén nexusos állapotba hozható.

A Lenovo UI kellemes, de lehet váltani gyári Androidra is A Lenovo Vibe Z2 Pro háttérképek a kezdőképernyőről lapozhatók

A Lenovo felületén látszik, hogy sokat foglalkoztak vele, de azért akad még egy-két hiányosság és az egységességet megbontó elem. Alkalmazásmenü nincs, így az ikonok és widgetek a kezdőképernyőn kapnak helyet, amelynek 4 x 5-ös ikonkiosztása akár lehetett volna 5 x 6-os is ekkora kijelzőn. A Lenovo ikonjai sokszínűek, néhol áttetszők, máshol átlátszók, és a képernyő jobb és bal felső széle felőli simítással váltható háttérképek is a színektől pompáznak. A menük és a lenovós appok már letisztultabbak, a vékony betűstílus jól passzol a kijelző tulajdonságaihoz. A felülről lehúzható értesítési panel, és néhány app szürke hátteret kapott, a jövőben remélhetőleg ezek is világos témára váltanak. Az említett panelen öt gyorskapcsoló és a fényerőszabályzó is elérhető, további tíz kapcsolóhoz a sáv elhúzásával juthatunk. Alatta az értesítések, legalul pedig a mobilhálózatok jelennek meg, ugyebár kettő, ha két SIM-et helyeztünk be.

 Lenovo Vibe Z2 Pro  Lenovo Vibe Z2 Pro

A K920 alkalmazásváltó helyett menügombot kapott, amelyet hosszan megérintve ugrik föl a legutóbbi appok listája, azokat függőleges ujjmozdulattal zárhatjuk be, akár az összest. A Google asszisztense a home gomb hosszú érintésével hívható elő. A kezdőképernyőt a menü gombbal vagy csiptető mozdulattal rendezhetjük újra, de jár egy témázó app számos sémával, amellyel az ikonstílust, a háttereket és a zárképernyő elrendezését is megváltoztathatjuk, de az indító animációt is lecserélhetjük. A beállítások két fülre oszlanak, balra a hagyományos opciókkal. A hang és megjelenés beállításai széles körben variálhatók, az előbbi esetében akár SIM-enként. Kezelhetők az applikációk értesítései és engedélyei, a be és kikapcsolás ütemezhető, a telefon pedig jelszóval védhető. Ugyanitt megtaláljuk a biztonsági mentést és a kisegítő lehetőségeket, mint a szövegnagyítást vagy felolvasást.

A Lenovo Vibe Z2 Pro kezdőképernyője hosszú érintéssel kezelhető A Lenovo Vibe Z2 Pro értesítési panelje informatív

A másik fül a gesztusvezérléseket gyűjti össze. Beállítható hívásfelvétel, videó vagy zene léptetése, illetve függőleges és vízszintes lapozás ugyanilyen kézsuhintással, az előlapi kamera felett. A kijelző tartalma - az egykezes használatot megkönnyítendő - egy C betű rajzolásával lekicsinyíthető, az ablak átméretezhető. További kényelmi opció a tárcsázó számjegyeinek igazítása a készülék jobbra vagy balra döntésével – ugyanez sajnos a billentyűzetnél nem működik, mivel ahhoz csak gyári android jár, szokásos funkciókkal (magyar ékezetek, korrektúra, szókiegészítés és szótár). Funkciók rendelhetők a kezdőképernyőn való függőleges simításhoz és kétszeri érintéshez, utóbbira mi a képernyő lezárását lőttük be. Sajnos a kétkoppos feloldás nem érhető el a jelenlegi szoftververzión.

Számos gesztus kapcsolódik a Lenovo Vibe Z2 Próhoz Lebegő kezelőpanel is elérhető a Lenovo Vibe Z2 Pro irányítására

Beállítható, hogy a készüléket a hangerőgombokkal is fel lehessen ébreszteni (kár, hogy kameraindítás nem opció), ki lehet kapcsolni a home gombot vízszintes elrendezés esetén (ami nyilván a véletlen érintések ellen jön jól). A zsebmód a giroszkóp segítségével érzékeli, hogy mikor lapulhat a K920 ruházatunk alatt, felhangosítva a csengéseket, de az is beállítható, hogy ha a készüléket felemeljük, az értesítési hangok elhalkuljanak. Végezetül egy áthelyezhető és lecsukható lebegő gombsor is aktiválható, amellyel a kezelőfunkciók és több beállítás is kényelmesen elérhető a készüléket tartó kézzel.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Lenovo S850 - fényezi magát

    A két SIM-es S850 a Lenovo egyik középkategóriába szánt darabja, amely üveg hátlappal és HD felbontású kijelzővel hívhatja fel magára a figyelmet.

  • Lenovo S860 - fémbe zárt energia

    Végre hazánkban is hivatalosan kaphatók Lenovo okostelefonok. Elsőként az óriási akkumulátorral és méretes kijelzővel szerelt S860-as modellt vizsgáltuk meg közelebből.

  • Lenovo Vibe Z - jó nektek odaát

    Csúcsmodell ez is, de másképp. És ez a másság esetünkben sok-sok jó ötletet és hasznos extrát jelent, de mivel nem ide szánja a gyártó a masinát, ezért kompromisszumokat is kell kötni.

Hirdetés