Lenovo Vibe Z2 Pro - csillagromboló

Külső és kijelző

A Vibe Z2 Pro az egyik legdögösebb készülék, amivel idén találkoztunk. Bár a feketébe öltözött előlap még nem árulkodik, megfordítva a készüléket hamar rábukkanunk a keresztirányban szálcsiszolt, egyelemes alumíniumborításra, amely az oldalakat is védi, gyönyörű, elegáns, prémium jelleget kölcsönözve a készüléknek. Persze a kétoldalt ívelt, alul felül viszont határozottabb élekkel megáldott Z2 Pro nem apró készülék, 156 x 81,3 x 7,7 milliméteres és 179 grammos házával mégis alig nagyobb a Samsung Galaxy Note 4-nél, miközben a ház alatt jóval méretesebb telep lapul.

 Lenovo Vibe Z2 Pro
Az 5,5 hüvelykes Huawei Ascend G7 a Lenovo Vibe Z Pro 2 mellett

A képernyő felvillantásakor ismételten elégedetten csettinthetünk: nemcsak oldalt, hanem alul-felül is alig maradt káva úgy, hogy a háttérvilágítással támogatott menü, home és vissza gombok – a Huawei Ascend Mate7-tel ellentétben – nem a képernyőtől lopnak el maguknak helyet. Persze a készüléket főleg két kézzel fogjuk kezelni, a fogás mindenesetre a jól tapadó hátlapnak köszönhetően kényelmes és stabil, hacsak nem kívánjuk a készüléket sarkával tenyerünkön megtámasztani, ilyenkor az élek kellemetlenek lehetnek.

A Lenovo Vibe Z2 Pro QHD kijelzője tűéles és kiemelkedően világos
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Lenovo Vibe Z2 Pro LG G3 Samsung Galaxy Note 4 Sony Xperia Z3
Fehér fényerő 700 nit 462 nit 301 / 480 nit 647 nit
Fekete fényerő 0,34 nit 0,49 nit 0 nit 0,53 nit
Kontrasztarány 2053:1 941:1 végtelen 1221:1
Színhőmérséklet 6933 K* 7649 K 7478 K 9925 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

No, de térjünk vissza a kijelzőre, a 1440 x 2560 pixeles IPS panel ugyanis a piac egyik legkiválóbbika. A 490 ppi-s megjelenítő az RGB pixelmátrixnak hála, élesebb, mint a Note 4 kijelzője, a színek pompázatosak, bár kissé túltelítettek, a fényerő pedig egy extra opció bekapcsolásával rekordnak számító 700 nitre is felkúszik. A minimális fényerő persze lehetne alacsonyabb, és valamekkora kontrasztcsökkenés is felfedezhető, ha a megjelenítőre oldalról vetjük rá pillantásunkat, ám nincs olyan napszak, amikor ne lennének a tartalmak kiválóan olvashatók.

A két microSIM-et a Lenovo Vibe Z2 Pro oldalán lehet behelyezni
[+]

A jó tulajdonságok a specifikációnál nem állnak meg: a beállítások között lehetőség van többféle kijelző séma közül választani. Az extra fényerő mód mindig elérhetővé teszi a 700 nites maximumot, a Smart fény gyorskapcsoló viszont csak akkor, ha a külső fényviszonyok megkívánják. A kényelmi mód leszabályozza a kontrasztokat és telítettséget a kényelmes olvasáshoz, egyéni módban pedig magunk szabályozhatjuk a telítettséget, a kontrasztokat és a színhőmérsékletet, akár a tökéletes 6504 Kelvint megközelítve. A remek kijelzőt Gorilla Glass 3-as üveglap védi, a panel érintésérzékenysége kiváló.

A Lenovo Vibe Z2 Pro csiszolt hátlapja elegánsan csillog
[+]

Márkajelzés az előlapra nem fért, felül is zsúfoltan lett elhelyezve a beszélgetési hangszóró, az 5 megapixeles kamera, a fénymérő és közelségérzékelő, illetve az RGB értesítési LED, alulra a remek érzékenységű kezelőgombok jutottak. Bár az oldalkeretek keskenyek, mégsem érintettük meg véletlenül a kijelzőt. A hangerőszabályzó baloldalra, az ideálisnál magasabbra került, a bekapcsoló gomb jobboldalra, ujj közelbe. A billentyűket kényelmes kezelni, bár kissé lötyögnek foglalatukban, akárcsak a két microSIM-et befogadó tálca fedele. A 3,5 milliméteres fülhallgató-kimenet felülre, a microUSB port alulra került, utóbbi mellett fedezhető fel a multimédiás hangszóró.

A Lenovo Vibe Z2 Pro nagy ám vékony készülék
[+]

A hátlap nagy részét a keresztirányban csiszolt alumínium elem fedi, igaz, alul egy apró műanyag csík elhelyezésére szükség volt az antennák miatt. Felül a 16 megapixeles, optikai képstabilizátorral és két ledes villanóval megtámogatott kamerarendszer töri meg az egységességet, bár a küllemre vonatkozó pozitív érzelmeinket nem tudja letörni. Az egyetlen Lenovo felirat a kameramodul alatt kapott helyet.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Lenovo S850 - fényezi magát

    A két SIM-es S850 a Lenovo egyik középkategóriába szánt darabja, amely üveg hátlappal és HD felbontású kijelzővel hívhatja fel magára a figyelmet.

  • Lenovo S860 - fémbe zárt energia

    Végre hazánkban is hivatalosan kaphatók Lenovo okostelefonok. Elsőként az óriási akkumulátorral és méretes kijelzővel szerelt S860-as modellt vizsgáltuk meg közelebből.

  • Lenovo Vibe Z - jó nektek odaát

    Csúcsmodell ez is, de másképp. És ez a másság esetünkben sok-sok jó ötletet és hasznos extrát jelent, de mivel nem ide szánja a gyártó a masinát, ezért kompromisszumokat is kell kötni.

Hirdetés