Lenovo Vibe Z - jó nektek odaát

Bevezető

Minden egyes alkalommal, amikor valamilyen külföldi rendezvényen belebotlunk a Lenovo mobilos részlegébe az az első kérdés, hogy mikor jöttök Európába. És minden egyes alkalommal azt a választ kapjuk, hogy dolgozunk rajta. Tervezzük. Hamarosan. Gondolom az összes újságíró ezt kérdezi meg először, mostanában pedig pláne, mivel a Lenovo rátenyerelt a Motorolára, ezt a márkát pedig talán még jobban ismerik itthon, mint a kínai céget, amely PC-s vonalon igen erős és bejáratott brand. Két ilyen márkával már valószínűleg nem lehetne erősen mellélőni, de egyelőre még ott tartunk, hogy hozzánk (és általában az európai fogyasztókhoz) csak úgy jut el Lenovo telefon, ha az ember megreszkírozza és megrendeli azt Kínából.

Lenovo Vibe Z
[+]

Most is ez történt, tesztünk főhőse egy Vibe Z (amit K910-ként is ismerhet a világ), olvasói felajánlás nyomán jutott el szerkesztőségünkbe, hogy aztán sok-sok olyan dologra rácsodálkozhassunk, amelyek más készülékekben nem, vagy nem így találhatók meg. Járt már nálunk olcsóbb Lenovo, a Vibe Z viszont abszolút a csúcskategóriába sorolható, s nem csak kínai berkekben számít annak, hanem tetszőleges, itthon ismertebb márka csúcsgépeivel összevetve is megállja a helyét. Ha minden költséget összeadunk, akkor 100-110 ezer forintos áron lehet rendelés útján hozzájutni, ebben csak a garanciális nehézségek lehetnek problémásak, ha a Lenovo okostelefonja elromlik, akkor azt bizony lehet visszaküldeni a messzeségbe, ami nem tart rövid ideig és némi anyagi terhe is akad.

Lenovo Vibe Z
[+]

A Lenovo “nagyságának” és ázsiai dominenciájának jó oldalai is akadnak. Óriási felhasználói közösség alakult ki az évek során, se szeri, se száma a mindenféle letölthető ROM-oknak, témáknak, alkalmazásoknak, de pontosan ezért egy Vibe Z beszerzése elsősorban olyanoknál jöhet szóba, akik kicsit konyítanak az Android lelkéhez, nem restek beletúrni idegen nyelvű fórumokba, bátran belevágnak egy új ROM felrakásába és nem esnek kétségbe akkor, ha a telefon időnként kínai nyelven próbál kommunikálni. Mert az a helyzet, hogy ilyen jellegű ismeretek hiányában bizony beleszaladhatunk egy-két furcsaságba, vagy zavaró apróságba, hogy mást ne mondjak, a gyári ROM alapesetben nem tartalmazza a Google applikációkat.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés