Honor Magic V2 - origami

Az eddigi legvékonyabb foldable újraírhatja a hajlítható műfaj játékszabályait.

Külső, kijelzők, csomagolás

A kirobbanó kezdeti lendület után mintha a vártnál lassabban gyarapodna a hajlítható telefonok piaca, és hámozza ki mindenki a gyártási nehézségek, a magas árak és a vásárlót érintő anyagi kihívások hármasából a választ a miértre. Van ugyanakkor egy ritkán szóba kerülő ok, ami élőben nyilvánvalóbb, mint reklámfotókon: a foldable készülékek vastagsága. Hiába ígér kompakt élményt a közönségkedvenc Galaxy Z Flip5, ha nyitva túl hosszú az egykezes használathoz, 15 mm-en, csukva pedig úgy kell a zsebbe tuszkolni, mint a strapatelefonokat. A tablet/telefon ezermester Z Fold5 pedig nem csak vaskos 253 grammon, túl keskeny és nyúlánk összehajtva. A harmadik út lehetne a befutó, a Find N2 ugyanis tökéletesen kezelhető egy kézzel csukva, és elég nagy panelt kínál nyitva, ám az sem vékony telefon, és remek mérete már ki is ment a divatból.


[+]

Szóval maradt formai oka is, amiért nem pakol mindenki hajlítható telefont a kosárába a kenyér mellé, és pont a forma az, amivel a Magic V2 új fejezetet nyit. A Honor dizájnremeke nem csak kisebb térfogatú és légiesebb a Z Fold5-nél: nagyobb belső (7,92”) és külső panelt kínál (6,43”), és bár 156,7 x 74 x 9,9 milliméteren és 231 grammon még mindig jókora csukva, az S24 Ultra méretében biztosít annál két és félszer akkora képernyőfelületet.


[+]

Úgy maradt ráadásul a V2 egy hagyományos phablet méretében, hogy a három hátlapi látószögről nem kell lemondania 50 + 20 + 50 megapixelen – mondjuk a 10 milliméter alatt maradó vastagság a jókora púp nélkül értendő. Hozzátartozik az igazsághoz az is, hogy a fentiek a remekül tapadó, műbőr mintás Magicre vonatkoznak: az üveghátlapos változat 0,2 milliméterrel vastagabb és 6 grammal nehezebb. A résmentesen záró zsanérral amúgy olyan erős a magnéziumötvözetből készült szerkezet csukva, hogy komolyan szorongatva sincs az az érzése az embernek, hogy Transformersként hajtogatható eszközt fog.


[+]

Mégis szétnyitva sokkoló, hogy belefért a házba a Snapdragon 8 Gen 2 chip, minden antenna, modem, szenzor és komponens, valamint két, 5000 mAh összkapacitású telep. Az is előnyös, hogy a két kijelzőre előre felragasztottak egy-egy fóliát, a dobozban pedig jutott hely a SIM tűnek, a leírásnak, a hátlapi toknak kihajtható támasztékkal, valamint a két végén USB-C kábelnek. Ám az adaptert immár a Honor is kispórolja, akárcsak a fülest. Kamerapúp nélkül a V2 mindössze 4,7 milliméter vékony, 156,7 x 145,4 milliméteren pedig kellően nagy tabletes OLED panelt fog közre éppúgy 10 biten, 120 Hz-en és HDR10+ támogatással, ahogy azt a külső teszi.


[+]

Merre vagy, gyűrődésminta? Érdekes, hogy a világ legtöbb hajlítható készülékét eladó Samsung telefonokon ez még mindig hangsúlyos, a Honor ajánlatán viszont úgy kell keresni. Persze fénytöréstől függően vagy az ujjat végighúzva könnyű megtalálni, ám sosem zavaró. Az alacsony fényvisszaverés mellett így kifejezett élmény a 2156 x 2344 kirobbanó színű és kontrasztú képpontra meredni.

Kijelző-teszt (a táblázat szétnyitható)
Mérés Honor Magic V2 külső Honor Magic V2 belső Oppo Find N2 külső Oppo Find N2 belső Samsung Galaxy Z Fold 5 külső Samsung Galaxy Z Fold 5 belső
Képátló 6,43 hüvelyk 7,85 hüvelyk 5,54 hüvelyk 7,1 hüvelyk 6,2 hüvelyk 7,6 hüvelyk
Felbontás 1060 x 2376 2156 x 2344 1080 x 2120 1792 x 1920 904 x 2316 1812 x 2176
Technológia 10 bit HDR10+ OLED 10 bit HDR10+ OLED LTPO AMOLED Foldable LTPO AMOLED Dynamic AMOLED 2X Foldable Dynamic AMOLED 2X
Fehér fényerő 576 / 701 nit* 541 / 700 nit* 467 / 853 nit 510 / 854 nit 711 / 1022 nit 708 / 1088 nit
Fehér fényerő (min.) 1,9 nit 1,9 nit 2,3 nit 2,2 nit 0,8 nit 0,8 nit
Fekete fényerő 0 nit 0 nit 0 nit 0 nit 0 nit 0 nit
Kontrasztarány végtelen végtelen végtelen végtelen végtelen végtelen
Színhőmérséklet 6992 K + kézi 6853 K + kézi 7604 K + kézi 7401 K + kézi 7065 K + kézi 7211 K + kézi

Hogyan mérjük a kijelzőt?

7,92”-en és közel négyzetes képarányon kényelmesen használtam a képernyőt két kézzel, a gépelést beleértve, és a stylus támogatás is adott kompatibilis tartozékkal, bár információnk szerint ezt pont nem lehet majd Magyarországon megvásárolni. A Honor pedig jól kifogott fénymérő műszerünkön: sehogy se tudtam a szerkesztőségben 700 nitnél nagyobb fénysűrűséget mérni, pedig napfény alá húzódva egyértelműen sokkal világosabb és minden helyzetben tökéletesen látható a panel.


[+]

Azért a Red Magic 9 Pro mellett nyilvánvaló, hogy a képernyőt a szokásosnál vastagabb keret védi, és a plasztikréteggel fedett felületet jóval könnyebb megkarcolni. Ez is sokakat eltántorít a vásárlástól, és persze nyitva már messze nem olyan szívós a hajlítószerkezet. Azért rossz irányba csukva komoly erőkifejtés kell, hogy új telefon után nézzünk, amikor mindenesetre fenntarthatósági és anyagi okokból is 4-5 évet használatban kell maradjon egy készülék, erősek a kérdőjelek az egész foldable műfaj hosszútávú tartósságát illetően.


[+]

A Honor éppen ezért titánból alkotta meg a zsanér kulcselemeit, a hajlítómechanizmus pedig halkan nyílik és zárul némi extra ujjgimnasztikával, ha egy kézzel bűvészkedünk. Szemre sehol nem látok rést, ahol a por könnyedén bejutna, viszont nincs meg a Galaxy Z sorozat vízálló kivitele, és azért a vízlepergető szintig illett volna eljutni. Így is mérnöki mestermunka a vékony és résmentesen záró kivitel, kívül-belül 16 megapixeles szelfilyukkal.


[+]

Az 1060 x 2376 pixeles külső panel maximális fénysűrűségét sem sikerült rendben kimérni, ám napfény alatt ez is a legjobb csúcsmobilok szintjére világosodik, és kapásból szimpatikusabb 20:9-es, tömzsibb képaránya a túl keskeny Z Foldhoz képest. Számomra azért még mindig a 18:9 arányú és 5,92”-es, egykezes használatra teremtett Find N2 az etalon, de az a telefon másfélszer vastagabb a V2-nél, amit egyébként könnyebb jobb kézzel használni, mint ballal, mivel több ívet kaptak a sarkok ezen a oldalon.


[+]

Nyitva ellentétes oldalon van, csukva viszont egymás közelébe kerül a keskeny hangerőszabályzó és a bekapcsoló – az utóbbiban az ujjlenyomat-olvasó fürgén operál. A két multimédiás hangszóró a külső képernyő alá és fölé került, míg a Type-C port, a dupla nanoSIM foglalat, a két mikrofon és az infra pedig a hátlapi kamerarész környékére.


[+]

Dizájnösszefoglaló: hagyományos phablet méretébe sikerült a Honornak egy okostelefont és egy tabletet tömörítenie, hogy se zsebre vágva, se kézbe fogva ne tűnjön vastagabbnak egy hagyományos óriástelefonnál, és éppen ez jelentheti sokak számára a műfaji belépőt. Már, ha 800 ezer forint gyors elköltésre vár – a Magic V2 február elejétől érhető el Magyarországon fekete és lila színben, 16/512 GB-os konfigurációban.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Elképesztő, 60 millió forintos összdíjazású AI hackathon Budapesten!

PR Budapesten rendezi meg egy magyar tech cég az első nemzetközi, 24 órás AI hackathonját! Bárki jelentkezhet, aki a mesterséges intelligenciában jártas és képes 24 óra alatt valami egyedit, kreatívat alkotni!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Honor

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés