Bevezető, csomag, kiegészítők
Három generációnként változik nagyobbat a ROG Phone, így az idei termékfrissítés megjelenését tekintve nem akkora meglepetés, mint a ROG Phone volt tavaly. Tavaly?! Miket írok, hisz az még idén januárban volt! Igen, a ROG Phone 8 Pro tesztje 2024. január 16-án jelent meg a Mobilarénán, most pedig, november 19-én 12:20-kor lejárt az embargó a ROG Phone 9 Pro kapcsán. Az Asus nem várt egy teljes évet az új modell bejelentésével, így nemzetközi szinten ők lehetnek az első márka, akik Snapdragon 8 Elite SoC-val szerelt mobiltelefont kínálnak. Magyarországra vonatkozóan azt az információt kaptuk az Asustól, hogy a mai termékbejelentéstől számítva január 1-ig előrendelési időszak lesz, és január első hetében kezdődik meg a rendelt készülékek kiszállítása, illetve az értékesítés.
Ez már a ROG Phone 9 Pro a kezemben [+]
Láttunk már korábban is évközi termékfrissítést az Asustól, viszont ott platformváltás (Snapdragon helyett MediaTek) is történt, valamint a ROG Phone 6D Ultimate-ben egy újfajta hűtési rendszert is aktívan teszteltek a hátlapból motorikusan nyíló szellőzővel. Ilyen látványosan nagy változás most nincsen, viszont az Asus szinte borítékolhatja a ROG Phone 9 Pro sikerét abból kiindulva, hogy a ROG 8-asból 15%-kal több kelt el a ROG 7-hez képest adott időszakra vetítve idén, és az összes aktivált új ROG mobiltelefon kétharmada ROG Phone 8 Pro volt.
Az sem változott, hogy zsebbenyúlós móka egy ROG Phone. Itthon a ROG Phone 9 Pro lesz megvásárolható 16/512 GB-os kiszerelésben 539 990 forintért, illetve hallottunk olyan pletykát, hogy a ROG Phone 9 Pro Edition (ezt kaptuk kölcsön tesztre) is jön 24 GB / 1 TB-os verzióban 619 990 forintért. A különbség a kettő között annyi, hogy utóbbihoz jár a dobozban az Aeroactive Cooler X Pro hűtő is, még egy védőtok és 65 wattos töltő, előbbihez pedig csak egy védőburkolat. De az előrendelői akcióban a ROG Phone 9 Pro (16/512 GB) mellé január 1-ig biztosítja az Asus az Aeroactive Cooler hűtőt. Ezen megvan az USB-C csatlakozó, a 3,5 mm-es kimenet, a LED világítás, illetve két fizikai ravasz, melyekre az Armoury Crate-ben lehet parancsokat programozni, és visszatért a mélynyomó is, így 2.1-es hang kiadására képes a telefon, ha csatlakoztatjuk rá a Cooler X Prót. A ventilátor lapátjai valamivel (1,12x) hosszabbak lettek, így az Asus szerint javult a légáramlás az előző modellekhez képest és nagyobb felületen (36 x 38 mm-en) hűt a kiegészítő. A telefon egyébként kompatibilis a tavalyi modell mellett bemutatott Aeroactive Cooler X kiegészítővel is.
65 wattos töltő, Chill Case a telefonon, mellette pedig az AeroActive Cooler X Pro hűtő [+]
Az aktív hűtő mellett egyébként újdonság, hogy passzív hűtést segítő tokot is kínál az Asus telefonja mellé. A Chill Case nevű kiegészítőben a hátlap síkjában grafitlapok és egy gőzkamra húzódnak meg, melyek segítenek a telefont hűvösebben tartani. A toktól azért érezhetően vastagabb lesz a készülék és nem tudjuk együtt használni a ventilátoros kiegészítővel. A gyakorlatban azt tapasztaltuk, hogy hosszabb távú teszteken vagy játék során segít a mobil teljesítményén, de drasztikus különbség nincsen. Részletek és mérési eredmények a hardverről szóló oldalon.
A tesztre kapott csomagban a telefon mellett két műanyag védőtokot találtunk, egyikkel használható az Aeroactive Cooler X Pro ventilátor is, mert ki van vágva a telefon hátlapjára eső része. A csomagban ott volt ugye az aktív hűtő, valamint egy 65 wattos USB QC5, és PD3-as fali adapter és egy USB 3-as Type-C kábel is. A telefon kijelzőjén fólia nincs, ezt az egyet a dobozban sem találtunk idén, pedig régebben volt.
A gyári tokhoz nagyon hasonló a Devilcase kiegészítője, ezzel is lehetséges az aktív ventilátor használata, ebből is kaptunk egyet a tesztcsomaghoz, az Asus webshopján keresztül lehet majd a telefon mellé rendelni belőle.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!