Huawei Y6 II - phab lett belőle

Óriástelefon lett az öthüvelykes Y6 folytatásából, amely a RAM, a processzormagok és a tárhely méretére rádupláz, a HD kijelző 5,5 hüvelyken viszont már hátrány a mai piacon.

Hirdetés

Hardver, szoftverek

Lassan természetes, hogy egy középkategóriás phablet nyolcmagos rendszerchippel biztosítja az árért elvárt technológiai hátteret, csakhogy az nem mindegy, melyik kerül az eszközbe. A HiSilicon Kirin 620 a Huawei saját, öregedő fejlesztése nyolc, legfeljebb 1,2 gigahertzen működő Cortex-A53 maggal és az ugyancsak koros Mali-450-es grafikus gyorsítóval. Egy Redmi Note 3 Próval vagy Meizu m3 note-tal összevetve egyértelmű a hátrány: a főoldalon vagy a telítettebb honlapokon görgetve, illetve letöltések közben is előjönnek a megakadások. Nem vészes a helyzet, egy-két tized plusz várakozás nem a világvége, csak ugye a konkurencia fürgébb. A komolyabb 3D-s játékok még éppen elfogadható képfrissítést produkálnak, és ennyit 720p-n el is várunk, de necces a dolog. A 2 gigabájt RAM és a 16 gigabájtos tároló is az árszint alsó minimumát hozza (10 gigabájt elérhető). MicroSD kártya behelyezhető, arra pedig telepíteni is lehet (adoptive storage). Az EMUI előszeretettel lő ki alkalmazásokat a képernyőzár aktiválása után.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Huawei Y6 II UMi Super Xiaomi Redmi Note 3 Pro Vernee Apollo Lite
Rendszerchip HiSilicon Kirin 620 MediaTek Helio P10 Snapdragon 650 MediaTek Helio X20
AnTuTu Benchmark 6.x 29700 pont 49024 pont 77036 pont 90081 pont
Vellamo Browser 2084 pont 3282 pont 4978 pont 3279 pont
Vellamo Metal 1340 pont 1340 pont 2613 pont 2951 pont
Geekbench 3 (single) 585 pont 858 pont 1552 pont 1810 pont
Geekbench 3 (multi) 2557 pont 3163 pont 3724 pont 5484 pont
GFXBench Manhattan onscreen nem futott le 7,1 fps 14 fps 18 fps
GFXBench Manhattan offscreen nem futott le 7,1 fps 14 fps 17 fps
GFXBench T-Rex onscreen 9,9 fps 17 fps 31 fps 36 fps
GFXBench T-Rex offscreen 5,6 fps 17 fps 31 fps 37 fps


[+]

Jó hír, hogy EMUI-ból a legújabb, 4.1-es jár Android 6.0-s alapokon (májusi biztonsági csomaggal), a drágább márkatársak hasonló, jelentősen átszabott vizuális stílusával. Alkalmazásmenü nincs, egy sor kezelési mód viszont van, például a rejtett alkalmazástár előhívása két ujj széttolásával, a gyorskereső az ujj lehúzásával a főlapon, egykezes elrendezés a három kezelőgomb végighúzásával vagy ugyanezen gombok megjelenítése az áthelyezhető lebegőikonon. Csempés, egyszerű kezdőképernyő is aktiválható. Elnémíthatók továbbá az értesítések a készülék lefordításával, a kamera pedig a hangerő le gomb dupla lenyomására azonnal indul, ha a képernyőt lezártuk. Az Y6 II ujjlenyomat-olvasót nem kapott, pedig ebben nagyon erős a Huawei.


[+]

A témázó a vizuális stílust, a telefonkezelő pedig az erőforrásokat variálja. Akad opció az akkumulátor, a tárhely, az értesítések, az engedélyek, az alkalmazászárolás és a zaklatásszűrés testreszabására. Beállítható, mely appok futhassanak a képernyő lezárása után. Kétablakos elrendezés is választható az alkalmazásváltó hosszú megérintésével, bár szűkös a támogatott lista (videolejátszó, a jól paraméterezhető naptár és fájlkezelő, üzenetek, számológép, email, témák, galéria, jegyzettömb). Akad még hangrögzítő, zseblámpa, tükör, WPS Office, Facebook, Twitter, News Republic hírolvasó, pár játékdemó és a Google megszokott alkalmazáscsomagja.


[+]

Tiszteletét teszi a HiCare, a Huawei aktivitás- és egészségkövető appja, ami elég sokat tud az edzés- és lépéskövetéstől a testsúly és a kalóriabevitel felügyeletéig. Böngészni a Chrome-mal lehet, amely bár nem támogatja az egyéni nagyításhoz igazodó sortörést, ekkora képátló mellett ez nem gond. Egész gyorsan betöltenek a honlapok, bár a vaskosabbak görgetésekor jellemzőek a dadogások és várakozások, illetve az apró karakterek rajzolata sem túl éles HD felbontáson. A szokásos dolgok mindenesetre elérhetők, így a váltás asztali nézetre, a mentés offline olvasáshoz, a nyomtatás, az asztali elrendezés vagy az inkognitó böngészés.


[+]

Az emuis telefonkönyv a SIM-ekről, az online fiókokból és a készülékről képes behívni a névjegyeket. Azokat rendezi vezeték- vagy keresztnév szerint, nem gond a tételek egyesítése és kedvencek képzése, a szám nélküli névjegyeket azonban nem sikerült elrejteni. A virtuális klaviatúrán a magyar ékezetes karakterek is megjelennek, a Swype pedig támogatja az ujjhúzós bevitelt, a korrektúrát, szójavaslatokat ad és többféle elrendezési opciót felkínál, az egykezes módot beleértve.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Huawei Y6 II Compact - ki a kicsit nem becsüli...

    A Huawei belépő szériájának tagja sok hasonlóságot mutat az elődjeivel, pár aprósággal többet tud náluk, ami még így sem sok, de megbocsájthatatlan problémák nincsenek.

  • Huawei Y7 - a bátyám jobb fej

    A Huawei Y7 kifejezetten klassz készülék lett, még úgyis, hogy elkövettek egy Huawei Y7 Prime-ot, ami pont azt kínálja változatlan formában, ami az Y7-ből nagyon hiányzik.

  • Huawei Y6 (2017) - tavalyi hatás

    Az alsó-középkategória idén is rendkívül népszerű, a kínai gyártó pedig frissítette a tavaly bemutatott Y6-ot. Vannak még lemaradásai, de összességében korrekt eszköz.

  • A Porsche Design Mate 10 már kapható, a Honor V10 nemsokára

    Egyelőre a Kínai Népköztársaságban helyezhető kosárba a Mate 10 Pro méregdrága luxusváltozata, és első körben ott lesz elérhető a Honor V10 is, november 28-ai bemutatóval.

Előzmények

  • Huawei P9 Plus - nyomós ok

    Nyomásérzékelős előlappal, AMOLED kijelzővel, 64 gigabájtos tárolóval és nagyobb akkumulátorral támad a phabletes P9, ám az Erő legyen azzal, aki az árcédulát meglátja.

  • Huawei P9 - 9 pont, feketén-fehéren

    A színes és monokróm szenzorral is rögzítő, dupla Leica kamerás P9 a Huawei eddigi legjobbja, és a Kirin 955-ös SoC is hozza a csúcssebességet a mutatós készülékházban.

  • Huawei Y5 - nem nézőpont kérdése

    A kínaiak alsó kategóriás mobilja az árcímkével próbálná feledtetni a kicsit már idejétmúlt kijelzőt és teljesítményt, ám ezt sajnos a konkurensek tudatában egyáltalán nem tudja teljesíteni.

  • Huawei Y6 - lassan hat

    Friss modellel készül a karácsonyi szezonra a kínai gyártó, a középkategória alsóbb szegmensében próbálnak csábító ajánlatot az asztalra tenni, de a konkurencia egyre erősebb ebben a népszerű ársávban.

Hirdetés