Beállítások, kezelés
Az általános felületbeállítások, mérési preferenciák és a testreszabási lehetőségek nagy része az alkalmazáson belül található, de vannak olyan beállítások, amelyeket csak az órán eszközölhetünk. Ilyen az egyéni kártyák kiválasztása és sorrendje. A főképernyőtől jobbra összesen hat egyéni kártyát lapozgathatunk, ezeket a Beállítások menüpont, Egyéni kártyák almenüjében választhatjuk ki. Ha több, mint hat egyéni kártyára vágyunk, érdemes olyan óraszámlapot választani, ahol tetszés szerint adhatunk hozzá információs mezőket, így nem kell külön kártyát áldozni rá a hatos pakliból.
Természetesen opció a saját fénykép használata háttérnek, a Saját számlapok közül a Gallery lesz a nyerő. A kép kiválasztása után beállíthatjuk a betűtípust, a digitális óra elrendezését és az óra alatt megjelenő extra infót (minialkalmazásnak hívja a rendszer). Ebben az esetben viszont csak passzív megjelenítést kapunk és csak egy adatot kérhetünk a főképernyőre. A gyári számlapok minialkalmazásai természetesen interaktívak, az időjárásra vagy a lépésszámra nyomva megjelennek a részletes információk az adott appban. Az EKG elektródáit tartalmazó gombhoz is az órán tudunk funkciót rendelni, így azért elég sok minden elérhetővé válik, ha a hat egyéni kártya nem lenne elegendő.
Az alkalmazások megjelenhetnek igény szerint listaként vagy rácsszerkezetben. Utóbbi esetében nem árt betéve tudni, melyik ikon melyik appot jelöli, mert csak az ikont látjuk, listanézetben viszont az appok neve is megjelenik. Mindkét formátum esetén navigálhatunk a forgatható koronával, a listában fel és lefelé mozoghatunk, a rácsnézetben pedig rázoomolhatunk az aktuális pozícióra, az egyéni kártyák között viszont (oldalirányba) nem tudunk ilyen módon lapozgatni.
Az értesítések felfelé simítva sorakoznak, a rendszer összefűzi az egy alkalmazásból, egy feladótól érkező üzeneteket, az adott üzenetre nyomva pedig elérhetővé válnak az előre szerkesztett gyorsválaszok és a reakcióként küldhető emodzsik, kivéve akkor, ha iPhone-nal párosítottuk az óránkat. Az e-mailek esetében csak a tárgyig jutunk el, de a Viber és Messenger stb. üzenetek teljes terjedelmükben olvashatók, kivéve, ha képet kaptunk, mert azt nem jeleníti meg. Sajnos azt sem lehet beállítani, hogy a bejövő értesítések felébresszék a képernyőt, így nem elég csak rápillantani az órára, határozott kézmozdulatot kell tennünk a megfelelő ritmusban vagy megnyomni a koronát, hogy lássuk is az eseményt.
Az óra rendszerhangjait és a rezgő visszajelzés erősségét szintén az órán kell beállítani, utóbbinál lágy és erős között választhatunk. Személy szerint a maximumot is kissé visszafogottnak éreztem, nem biztos, hogy mély álomból felébrednék rá, értesítésjelzésre persze kiváló és az érzékenység is egyéni, van, akit amúgy is könnyebb felverni. Az óralapon lefelé simítva a gyorskapcsolópanelt érjük el, ennek tartalma és a kapcsolók sorrendje nem változtatható. Itt található egy olyan, hogy Ürítés, ami a hangszóróból igyekszik némi rezgéssel és hanggal kipaterolni a vizet.
A gyorskapcsolók közül nekem hiányzott a hangmód vezérlője. Ha némítani vagy rezgőre állítani szeretnénk az órát, illetve a hangerőt akarjuk módosítani, mindenképpen a beállításokban kell turkálni, ami kicsit körülményes. Ezt tovább rontja, hogy az óra és a telefon aktuális profilja (néma, rezgő, ne zavarjanak stb.) még Huawei eszközzel párosítva sem szinkronizál, így mindkét eszközön külön be kell állítani a kívánt profilt. Az ébresztések sem hangolódnak össze, az órán viszont akár öt jelzést is be tudunk állítani, az ébresztő elérhető a gyorskapcsolópanelről, szóval egyáltalán nem kényelmetlen csuklóból csuklóról létrehozni és kezelni a riasztásokat.
A GSM hívások kezelése opció, hívást indítani viszont csak úgy tudunk az óráról, ha az appban először hozzádjuk azokat a névjegyeket, amelyeket el szeretnénk érni az órán is. Összesen tíz kontaktot tudunk így a névjegyzékbe pakolni, viszont a hívásnapló teljes terjedelmében elérhető és bármilyen, ott megjelenő számot visszahívhatunk. A hívásokkal ugyanakkor akad egy kis gond. Hiába kérjük, hogy a készülék ne legyen elérhető Bluetooth eszköz hívások bonyolításához, nagyjából mindig az óra fogadja a hívást és manuálisan kell átváltani a telefonra vagy a szintén csatlakoztatott BT fülesre/autó kihangosítóra. De úgy tűnik, hogy Huawei készülékek esetében eleve nem is aktív Bluetooth eszközként hívásokhoz, nemhogy kapcsolgatni kelljen, úgyhogy ez Android-specifikus probléma. A Messengeren vagy Viberen bejövő hívásokat viszont egyik rendszer esetében sem kezeli az óra, azokat mindenképpen a telefonon kell fogadni.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!