Huawei Watch GT 3 Pro - korlátolt szépség

A Huawei Watch GT 3 Pro esetében a prémium esztétikán és a kimagasló funkcionalitáson van a hangsúly, akár 30 méterrel a víz alatt, akár egy elegáns partin tartózkodunk éppen.

Kialakítás, kijelző

A Huawei Watch GT 3 Pro mint a GT széria csúcsmodellje, szintén a Gran Tourismo (GT) sportkocsik alapkoncepciójára épít, amelyeket luxuskategóriás megoldások mellett nagy sebességre, kivételes teljesítményre és hosszabb távokra terveztek. Ezt a gondolatmenetet egyébként kiválóan követi a prémium anyaghasználat és kivitel, a funkciógazdagság és a hosszú üzemidő, de a dizájn olyan távol áll a technikai sportokra vagy úgy egyáltalán a sportra jellemző vagy emlékezetető karakterjegyektől, mint ide Sencsen.


[+]

A 42,9 milliméteres kerámia és a 46,6 milliméteres, szálcsiszolt titán verzió rendkívül elegáns, kifinomult és stílusos, de egyáltalán nem sportos, megkockáztatom, akkor sem lesz ránézésre egy kiköpött sportóra, ha a borjúbőr vagy kerámia bevonatú szíjat lecseréljük szilikonra. Mert ugye erre is van lehetőség; bármilyen 20 milliméteres, gyorskioldós szíjat választhatunk a gyári kínálaton kívül. Nem mintha egy vagány, polimer szíjjal ostobán mutatnának edzőcucchoz, csak ez a modell nyilvánvalóan Chanel kosztümhöz és ennek férfi megfelelőjéhez lett kitalálva. Mármint stílusértéken. Nyilván nem csak nagy múltú luxusbrandekkel lehet hordani.

Botticelli: Vénusz születése
Botticelli: Vénusz születése (forrás: Wikipedia) [+]

A nagyobb méretű, titán tokozású modell esetében is hangsúlyos a kivitel és az anyaghasználat, a zafírüveg és a kerámia hátlap, de a reflektorfény értelemszerűen az egyedi szegéllyel díszített női modellen van. A marketingcsapat kivételesen elismerésre méltó munkát végzett, már nem feltétlenül a Botticelli Vénusz születése (az istennő finom és tündöklő bőre - kagyló - hullámok - stb) allegória okán, de a 24 órát és a kínai holdnaptár 24 időszakát szimbolizáló, szimmetrikus és tökéletes fodrozat miatt, ami az idő hullámzását érzékelteti, a szabályos kör pedig a végtelenséget és állandóságot. Mondjuk ez utóbbival még megfejelhették volna, ha már, de ezt én találtam ki.


[+]

Visszatérve a lényegre, a kerámiával irtó nehéz dolgozni, de még hosszadalmas is. A Watch GT 3 Pro Ceramic természetes, nagyon halvány gyöngyház jellegű, fényes és finom felületének kialakítása, mint minden kerámia felületé, speciális eljárást és jelen esetben 10 napot vesz igénybe. A megmunkálás valóban kifogástalan, a borjúbőr szíj gyönyörű, természetes és kellemes viselet, a forgatható és rezgő visszajelzéssel kiegészített korona pedig nagyon kényelmessé teszi a kezelést. Már amennyiben vertikálisan szeretnénk haladni a felhasználói felületen, mert horizontális navigációra nem alkalmas. Egyszóval csak listában lehet tekerni vele, lapozni nem.

Huawei Watch GT 3 Pro Titanium
Huawei Watch GT 3 Pro Titanium [+]

A kerámia verzió 1,32 hüvelykes, 466 x 466 pixel felbontású AMOLED panelt kapott automatikus fényerőszabályozással, a nagyobb, titán kiadás pedig ugyanezt tudja 1,43 hüvelyken. A pixelsűrűség itt valamivel kisebb, a megjelenítés minőségét viszont ez nem befolyásolja. A panelek kimagasló fényerővel és automatikus szabályozással operálnak, így erős napsütésben is jól látható a tartalom. Nyilván nem transzflektív szint, de kategóriaátlagot meghaladó AMOLED viszonylatban, beltéren pedig egyértelműen szebb. Opció a mindig aktív megjelenítés (AoD), a kijelző pedig igény szerint csuklómozdulattal is hajlandó aktiválódni. Olyan beállítás viszont nincs, hogy az értesítések aktiválják a megjelenítőt és a beérkezés pillanatában, kézmozdulat vagy gombnyomás nélkül olvashatók legyenek. Ez némiképp kényelmetlennek bizonyult.

Mindkét modellt felszerelték hangszóróval és mikrofonnal, az EKG szenzor a koronától lejjebb elhelyezkedő, egyébként tetszés szerinti gyorsparancsra programozható titán bevonatú, elektródákat magába foglaló gombban található, a pulzus-, véroxigén- és bőrhőmérséklet szenzor pedig a hátlapon. A töltés vezetékmentes formában (Qi) történik, az akkumulátor méretét viszont a gyártó véletlenül sem tette közzé sehol. A gyári töltőbölcső mellett egyébként sima töltőpadon is hajlandó regenerálódni az eszköz.

Huawei Watch GT 3 Pro Ceramic Edition kerámia szíjjal, arany fémrészekkel
Huawei Watch GT 3 Pro Ceramic Edition kerámia szíjjal, arany fémrészekkel

A kerámia verzió pontosan négy napot bír úgy, hogy minden létező funkciót használunk éjjel-nappal (alváskövetés, folyamatos véroxigénszint, intelligens pulzusmérés, értesítések, tevékenységemlékeztető etc), ami a termékoldal szerint intenzív felhasználásnak minősül. A beígért 4 nap valóban remek üzemidő ilyen képességek mellett, de érdemes szem előtt tartani, hogy a mindig aktív kijelzőt nem használtuk és egy baleset miatt edzeni egyáltalán nem volt lehetőségem az órával. Feltehetően egy navigációval és útvonalkövetéssel egybekötött menet azért jelentősen befolyásolja az üzemidőt.

A finom kivitel és prémium anyaghasználat mellett mindkét eszköz rendelkezik IP68-as minősítéssel 5 ATM nyomástűrés, ami ISO 22810:2010 sztenderd szerint 50 méteres mélységig garantálja a vízállóságot. Ez még nagyjából átlagos specifikáció a magasabb árkategóriás okosórák esetében, de a Watch GT 3 Pro megfelel az EN13319 ipari sztenderdnek, amit kifejezetten alámerüléshez ajánlott eszközök számára állítottak fel. A kerámia és a titán verzióval is opció a búvárkodás 30 méteres mélységig, a sportmódok között pedig újdonság a szabadtüdős merülés. A termékleírás a sósvízi használatot sem ellenzi, mindössze javasolja, hogy utána öblítsük le tiszta vízzel. Meg lehetőség szerint ne a bőrszíjat áztassuk, mert az nem arra van kitalálva.


[+]

A Titanium Edition az anyag természetes színében választható sötétszürke bőrszíjjal vagy fekete Viton szíjjal, ami egy speciális, nagyon magas hőállóságú és vegyiellenállóságú, nehezen éghető, önoltó égési tulajdonságú kaucsuk (fluor-kaucsuk). Az anyag megnevezése hivatalosan FKM, de Vitonként is elterjedt, ami a DuPont Dow Elastomers védjegye. A Ceramic Edition kétféle szíjjal (borjúbőr vagy kerámia) és két árnyalatban érhető el. Mindkettő jade-fehér kerámia alapú, de a fém részek vagy ezüst/acél vagy meleg rózsaarany tónust mutatnak.

Párosítás

A Watch GT 3 Pro párosítása Huawei készülékekkel szögegyszerű. A Huawei Egészség alkalmazásban menjünk az Eszközök menüponthoz, a Hozzáadást megérintve automatikusan elindul a keresés és a legtöbb esetben meg is találja az órát. Ha ez nem jön össze, a Keresés opció azonnal megnyitja a QR kód olvasót, az órán pedig a QR-kód használata opcióval tudjuk előszedi a dolgot. Amint készen vagyunk, használhatjuk az órát, nem kell külön engedélyekkel vacakolni, csak mindenre mondjunk igent.

Hirdetés

[+]

Nem Huawei eszközökkel viszont picit komplikáltabb az élet, de nyilván nem kivitelezhetetlen. A Google Play Áruházban is megtalálható a Huawei Egészség. Az Áruházban viszont jellemzően nem a legfrissebb Egészség verzió van fent, úgyhogy a Huawei fiókba való bejelentkezés után első dolgunk legyen frissíteni az appot, anélkül nem tudjuk hozzáadni az órát. Az app azt javasolja, hogy az AppGalleryben frissítsünk, ha rányomunk, AppGallery hiányában visszadob minket a Play Áruházba, de nem feltétlenül kell letölteni a Huawei alkalmazásboltját.

Az egészség főoldalán előugrik egy ablak, hogy nem a legfrissebb verzió van fent. Nyomjunk rá a frissítésre, majd a Download gombra, ami egy letöltőlinket ad. A frissítést a böngészőből automatikusan fogja lehúzni. Ha lejött az APK, nyomjunk rá az értesítésre és válasszuk a frissítést a felugró ablakban. Ha a böngésző vacakol, hogy neki ehhez engedély kell, bólintsunk rá, hogy külső forrásból is telepíthet alkalmazásokat. Mellesleg ezek után már az alkalmazáson belül, az Én menüpontban is lesz egy olyan opció, hogy Frissítések keresése. Csak jelzem, hogy eddig ilyen nem volt, keresni sem érdemes.


[+]

A másik megoldás, amit mellesleg a gyártó javasol, hogy egyenesen a Huawei alkalmazásboltjából szedjük le a szükséges komponenseket, csak az AppGallery ugye nincs fent a Play Áruházban. A Huawei honlapján viszont megtalálható, a készülék automatikusan letölti az APK-t, engedélyeznünk kell, hogy a böngésző (vagy ha a fájlkezelőben dolgozunk akkor az) külső forrásból is telepítsen alkalmazásokat, majd telepíteni az AppGalleryt. Ott kikeressük a Huawei Health-et, az AppGallerynek is engedélyezzük, hogy alkalmazásokat telepítsen és kész is.

[+]

Most, hogy így vagy úgy, de már a legfrissebb verzióval dolgozunk, hozzáadhatjuk az órát. Amit jó eséllyel az automatikus készülékkereső nem fog megtalálni. Nem baj, válasszuk a Keresést. Az alkalmazásban megnyílik a QR-kód olvasó, az órán pedig értelemszerűen a QR-kód használata opcióval keríthetjük elő a kétdimenziós vonalkódot.

Ha ez megvan, boldogan összepárosodnak és nekiállhatunk az engedélyek megadásának. A legtöbb engedélyt felugró ablakban kéri az app, ezeket mindig adjuk meg a megfelelő működés érdekében, de akár az AppGalleryből, akár a Play Áruházból szedtük le az Egészség alkalmazást, elérünk egy ponthoz, ahol nem fogja a kezünket a rendszer. Speciel leírás van, hogy mit és hol keressünk, csak nem pontos, ráadásul angolul van.

[+]

A háttérfolyamatok (Background Activities) engedélyezéséhez fáradjunk el a Beállítások - Alkalmazások menüpontjába, ott válasszuk ki az Egészséget, válasszuk az Akkumulátor menüpontot és mondjuk, azt, hogy nem korlátozzuk semmilyen formában az app akkumulátorhasználatát. Ez pipa. A második az általános akkumulátorhasználatra vonatkozó engedély, amit a Beállítások - Akku- és Eszközkarbantartó - Akkumulátor menüpontban találunk meg Samsung telefonok esetében. Más rendszerben ez az Akkumulátor címszó alatt lesz.

Itt a Háttérbeli használat korlátai menüpontban a Soha nem alvó alkalmazások közé kellene tenni az Egészséget, de itt ilyet nem fogunk találni. A rendszer nem listázza az Egészséget, mintha ott sem lenne. Ezt az engedélyt nem tudjuk megadni. Ezen tegyük túl magunkat és már csak biztosítani kell, hogy az alkalmazás mindig nyitva legyen és az összes alkalmazás törlése, manuális RAM-tisztítás vagy automatikus rendszermemória-menedzsment esetén se essen ki a futó folyamatok közül.

[+]

Itt ugye azt mondja a leírás, hogy húzzuk felfelé a képernyőt. De ez értelemszerűen csak akkor működik, ha nem navigációs gombokat használunk, hanem gesztusvezérlést. A lényeg igazából az, hogy valahogy szedjük elő az alkalmazásváltót és a felhasználói felületünknek megfelelő módszerrel rögzítsük az alkalmazást. Samsungnál az ikonjára kell rányomni alkalmazásváltóban és kérni, hogy mindig maradjon nyitva.

Ha mindezzel megvagyunk, a HarmonyOS-t futtató Watch GT 3 Pro kiválóan együttműködik nem Huawei készülékekkel is, nálam egy bő hét alatt mindössze párszor veszítették el egymást a telefonnal. A Tizen vagy Wear OS rendszerű eszközökkel szemben viszont egy kis extrát is tud, amire nem sokszor van szükség, de ha igen, irtó praktikus. Nem kell gyári visszaállítást csinálni ahhoz, hogy ideiglenesen vagy véglegesen új eszközhöz kapcsoljuk. Simán le lehet választani a csatlakoztatott eszközről és párosítani egy újjal. Még az adatok és testreszabási beállítások sem vesznek el, nem kell minden alkalommal újra beállítgatni mindent, csak ha gyári visszaállítást szeretnénk.

Beállítások, kezelés

Az általános felületbeállítások, mérési preferenciák és a testreszabási lehetőségek nagy része az alkalmazáson belül található, de vannak olyan beállítások, amelyeket csak az órán eszközölhetünk. Ilyen az egyéni kártyák kiválasztása és sorrendje. A főképernyőtől jobbra összesen hat egyéni kártyát lapozgathatunk, ezeket a Beállítások menüpont, Egyéni kártyák almenüjében választhatjuk ki. Ha több, mint hat egyéni kártyára vágyunk, érdemes olyan óraszámlapot választani, ahol tetszés szerint adhatunk hozzá információs mezőket, így nem kell külön kártyát áldozni rá a hatos pakliból.

[+]

Természetesen opció a saját fénykép használata háttérnek, a Saját számlapok közül a Gallery lesz a nyerő. A kép kiválasztása után beállíthatjuk a betűtípust, a digitális óra elrendezését és az óra alatt megjelenő extra infót (minialkalmazásnak hívja a rendszer). Ebben az esetben viszont csak passzív megjelenítést kapunk és csak egy adatot kérhetünk a főképernyőre. A gyári számlapok minialkalmazásai természetesen interaktívak, az időjárásra vagy a lépésszámra nyomva megjelennek a részletes információk az adott appban. Az EKG elektródáit tartalmazó gombhoz is az órán tudunk funkciót rendelni, így azért elég sok minden elérhetővé válik, ha a hat egyéni kártya nem lenne elegendő.

[+]

Az alkalmazások megjelenhetnek igény szerint listaként vagy rácsszerkezetben. Utóbbi esetében nem árt betéve tudni, melyik ikon melyik appot jelöli, mert csak az ikont látjuk, listanézetben viszont az appok neve is megjelenik. Mindkét formátum esetén navigálhatunk a forgatható koronával, a listában fel és lefelé mozoghatunk, a rácsnézetben pedig rázoomolhatunk az aktuális pozícióra, az egyéni kártyák között viszont (oldalirányba) nem tudunk ilyen módon lapozgatni.

[+]

Az értesítések felfelé simítva sorakoznak, a rendszer összefűzi az egy alkalmazásból, egy feladótól érkező üzeneteket, az adott üzenetre nyomva pedig elérhetővé válnak az előre szerkesztett gyorsválaszok és a reakcióként küldhető emodzsik, kivéve akkor, ha iPhone-nal párosítottuk az óránkat. Az e-mailek esetében csak a tárgyig jutunk el, de a Viber és Messenger stb. üzenetek teljes terjedelmükben olvashatók, kivéve, ha képet kaptunk, mert azt nem jeleníti meg. Sajnos azt sem lehet beállítani, hogy a bejövő értesítések felébresszék a képernyőt, így nem elég csak rápillantani az órára, határozott kézmozdulatot kell tennünk a megfelelő ritmusban vagy megnyomni a koronát, hogy lássuk is az eseményt.

Az óra rendszerhangjait és a rezgő visszajelzés erősségét szintén az órán kell beállítani, utóbbinál lágy és erős között választhatunk. Személy szerint a maximumot is kissé visszafogottnak éreztem, nem biztos, hogy mély álomból felébrednék rá, értesítésjelzésre persze kiváló és az érzékenység is egyéni, van, akit amúgy is könnyebb felverni. Az óralapon lefelé simítva a gyorskapcsolópanelt érjük el, ennek tartalma és a kapcsolók sorrendje nem változtatható. Itt található egy olyan, hogy Ürítés, ami a hangszóróból igyekszik némi rezgéssel és hanggal kipaterolni a vizet.

[+]

A gyorskapcsolók közül nekem hiányzott a hangmód vezérlője. Ha némítani vagy rezgőre állítani szeretnénk az órát, illetve a hangerőt akarjuk módosítani, mindenképpen a beállításokban kell turkálni, ami kicsit körülményes. Ezt tovább rontja, hogy az óra és a telefon aktuális profilja (néma, rezgő, ne zavarjanak stb.) még Huawei eszközzel párosítva sem szinkronizál, így mindkét eszközön külön be kell állítani a kívánt profilt. Az ébresztések sem hangolódnak össze, az órán viszont akár öt jelzést is be tudunk állítani, az ébresztő elérhető a gyorskapcsolópanelről, szóval egyáltalán nem kényelmetlen csuklóból csuklóról létrehozni és kezelni a riasztásokat.

[+]

A GSM hívások kezelése opció, hívást indítani viszont csak úgy tudunk az óráról, ha az appban először hozzádjuk azokat a névjegyeket, amelyeket el szeretnénk érni az órán is. Összesen tíz kontaktot tudunk így a névjegyzékbe pakolni, viszont a hívásnapló teljes terjedelmében elérhető és bármilyen, ott megjelenő számot visszahívhatunk. A hívásokkal ugyanakkor akad egy kis gond. Hiába kérjük, hogy a készülék ne legyen elérhető Bluetooth eszköz hívások bonyolításához, nagyjából mindig az óra fogadja a hívást és manuálisan kell átváltani a telefonra vagy a szintén csatlakoztatott BT fülesre/autó kihangosítóra. De úgy tűnik, hogy Huawei készülékek esetében eleve nem is aktív Bluetooth eszközként hívásokhoz, nemhogy kapcsolgatni kelljen, úgyhogy ez Android-specifikus probléma. A Messengeren vagy Viberen bejövő hívásokat viszont egyik rendszer esetében sem kezeli az óra, azokat mindenképpen a telefonon kell fogadni.

Szenzorok, aktivitáskövetés, összegzés

A hadrverről igazából nem tudunk semmit, de annyi elég is, hogy a HarmonyOS gördülékenyen fut, a rendszersebesség kifogástalan, a felület reszponzív és folyamatos. Android és iOS rendszerrel is kompatibilis, előbbi Android 6.0 fölött opció, utóbbinál pedig minimum 9-es verziószám szükséges. A Ceramic verzióban 4 GB belső tárhelyből nagyjából 1,8 GB áll rendelkezésre a Watch App Marketből beszerezhető alkalmazások és saját zenék tárolására, a nagyobb méretű Titanium modellben pedig összesen 32 GB-tal lehet gazdálkodni, ami azért masszív offline zenekönyvtárat bír el. A számokat az Egészség alkalmazásban pakolhatjuk az óra belső tárhelyére, kivéve, ha Apple készülékkel használjuk, ott ez nem opció.


[+]

Az órák akkor is a saját helymeghatározó rendszerükre támaszkodnak, ha a történetesen a telefont is magunkkal vonszoltuk a szabadtéri tevékenységhez. A kétsávos GNSS (L1 és L5) a GPS, a GLONASS, a Galileo, a BeiDou és a QZSS alapján határozza meg a helyzetünket, van offline navigáció és útvonal visszakövetés is, ha nem találjuk a vissza vezető utat. Van giroszenzor, gyorsulásmérő, túrázásnál pedig jól jöhet az iránytű (magnetométer) és a légnyomásmérő. A rendszer jelzi is a tevékenységet potenciálisan befolyásoló, hirtelen bekövetkező légnyomásváltozást, megjeleníti a napkelte és napnyugta időpontját, illetve tájékoztat az árapály változásairól.

[+]

A magnetométer és a barométer mellett dolgozik még egy hőmérsékletszenzor is az órán. Utóbbi a bőrhőmérsékletet méri, ami jól hangzik, de az adatok még tájékoztató jelleggel sem használhatók, tekintve, hogy a csuklónk felszínén mért hőmérsékletet egy kósza fuvallat is jelentősen befolyásolja. Ennek a funkciónak jelenlegi technológiai fejlettség mellett pont semmi értelmét nem látjuk, de ilyen is van.

Az igény szerint folyamatos vagy intelligensen alkalmazkodó pulzusmérés mellett a véroxigénszintet is folyamatosan figyelhetjük, ebbe beletartozik az éjszakai SpO2 mérés is. Ezek szokás szerint megbízhatóan működnek, az alváskövetés kifejezetten precíz és rendkívül informatív, a véroxigénszint minden esetben megegyezett a hitelesített pulzoximéterrel mért eredményekkel, az app pedig érzésre mindig pontosan tájékoztatott túl magas vagy túl alacsony nyugalmi pulzus esetén. Ezek értékét természetesen egyedileg határozhatjuk meg az alkalmazásban.

[+]

Újdonság az EKG, ami az európai piacon egyelőre még nem elérhető, de a gyártó szerint belátható időn belül aktiválhatják a funkciót a megfelelő engedélyek birtokában. A szabadtüdős merülés is újdonság, de ezt nyilván egészen más okból nem tudtuk hirtelen kipróbálni. Az EN13319 sztenderdnek megfelelően az óra 30 méteres mélységig akár sós vízben is használható, a Merülés sportmód pedig a mélységérzékelőt használva támogatja a legfontosabb búvárinformációk valós idejű megjelenítését és mindenféle releváns információról küld értesítést. Az óra figyeli a merülési és emelkedési sebességet, a valós idejű mélységet, a maximális mélységet, a merülési időt, a vízfelszíni pihenőidőt és az alámerülések számát, a felszíni műholdas helymeghatározást pedig segít feljegyezni az alámerülés pontos helyét.

[+]

Elképesztően sok sportmód közül válogathatunk, a hagyományos tevékenységek és gyakorlatok mellett mindenféle egyebet is hajlandó követni, mint a darts, sárkányreptetés, lézerharc, biliárd, horgászat, sepak takraw (kábé 500 éves maláj labdajáték), sárkányhajózás, SUP, szánkózás, bungee jumping, mindenféle tánc és nagyjából az összes létező aktivitás, ami messziről is emlékeztet a sportra. Kivéve a sakkot. A golfhoz is külön mód jár olyan adatokkal, mint a szélirány és szélerősség, a pálya lejtése és annak iránya, valós idejű pozicionálás a pályán etc.

[+]

Bog: Edzésre a termék abszolút alkalmas, nyilván nem ér fel a kifejezetten sportra kihegyezett termékek szintjéhez, de arra teljesen megfelelő, hogy futást, edzést, úszást monitorozzunk. Kültéri tevékenységeknél a kétcsatornás GPS segít abban, hogy pontos adatokat kapjunk (meg aztán térképet), beltéren pedig a különböző szenzorokra támaszkodik a szerkezet, hogy adatokat mutasson a tevékenységünkről. Edzésformából kismilló van olyan aktivitásokkal, amelyekre sosem gondoltam korábban edzésként (darts, jetski, lasertag), de az órán egyszerre csak húszféle opció közül lehet válogatni, ha valami extrém tevékenységet akarunk mérni, akkor előbb el kell távolítani a listából valamit, hogy hozzáadhassuk az áhított opciót.

Nyilván a futáshoz lehet a legtöbb paramétert állítani, útvonalakat importálhatunk, lehet kérni bíztató hangot a tempó csökkenése esetére, van intervallumedzés, specifikálható a körök száma is, úszásnál pedig a medence hosszát lehet állítani. Igény szerint edzés során folyamatosan világíthat a kijelző, a futás esetén az is megadható, hogy milyen adatokat lássunk ezen, általánosságban azonban az eltelt idő, a távolság, a tempó és a pulzus látszik, valamint minden tevékenység kapcsán egy körívben mutatja az óra, hogy mennyire intenzív az edzésünk. Beállítható a pulzusfigyelmeztetés, edzés után pedig mérhetünk regenerációs pulzust, két percig kell üldögélni, közben megfigyelhetjük, hogy miképp térünk magunkhoz.

[+]

Az órán és a telefonos alkalmazáson is megtektinthetők utólag a részletek. Mindkét esetben vannak számszerű adatok és grafikonok is, de a tevékenység megosztása csak a Huawei Egészség appból tehető meg. Noha a Watch GT Runner esetében megtaláltuk az exportálási lehetőségeket, de ez csak a kifejezetten futásra kihegyezett Huawei termék esetében volt elérhető, a Watch GT 3 Pro nem kínál fel lehetőséget arra, hogy külsős alkalmazás felé átadjuk az adatokat, pedig hárman próbáltuk különböző telefonokkal kinyerni ezt az opciót. Pedig nem lenne rossz, mert a pulzus és az elégetett kalória kapcsán is pontosnak tűnnek az értékek, nagyjából ugyanazokat a gyakorlatokat csinálom hétről-hétre, úgyhogy Garminnal és Samsunggal mérve is hasonló eredményeket kaptam korábban, mint ami a Huawei mért.

[+]

AliceWake: A Huawei Watch GT 3 Pro kétségkívül remek termék. Az anyaghasználat a 42,9 milliméteres kerámia és a nagyobb méretű, 46,6 milliméteres titán verzió esetében is prémium, a kialakítás és megmunkálás hibátlan, a megjelenés pedig stílusos, mindemellett 30 méterig akár sós vízben is merülhetünk, amihez a szoftveres támogatás (Merülés sportmód) is adott. A Titanium Edition elképesztően jól mutat férfikézen, az ezüst vagy rózsaarany árnyalatú fémrészekkel választható, hófehér kerámia pedig igazán különleges modell. A szépség nyilván szubjektív, de mindenképpen esztétikus és ízléses, még ha valakinek nem kifejezetten a stílusa is. Az automatikus fényerőszabályzóval szerelt AMOLED panel kifogástalan, a megjelenítés kivételesen szép, a maximum fényerő pedig példás. A HarmonyOS-re épülő felhasználói felület gördülékeny és reszponzív, az rendszersebesség gyors és egyenletes, belső tárhelyből pedig őrületes mennyiséget pakoltak a titán verzióba (körülbelül 30 GB felhasználható), a női modell esetében viszont be kell érni nagyjából 1,8 GB szabadon felhasználható területtel. Nem mintha ez ne lenne elég néhány alkalmazás és lejátszási lista tárolására. A szenzoros felszereltség hiánytalan, NFC is van, csak a Huawei fizetési megoldása itthon nem támogatott, az EKG funkcióra pedig egy kicsit még várni kell. A tevékenységkövetés és az élettani adatok mérése pontos, elképesztően sok sportmód közül választhatunk, az alváskövetés továbbra is az egyik legprecízebb a piacon (még ha az adatok nem is olyan részletesek), az értesítésekre válaszolhatunk emodzsikkal vagy előre megírt, sablon válaszüzenetekkel, illetve a híváskezelés is adott. Azt viszont sehogy sem hajlandó megérteni az óra, hogy ne ő bonyolítsa a beszélgetést a beépített mikrofonnal és hangszóróval, ami azon kívül, hogy bosszantó, kényelmetlen is. A hívást is csak akkor tudjuk letenni, ha közben nem váltottunk hangforrást vagy matattunk valamit az órán, mert ha eltűnik a híváskezelő felület, azt többet nem lehet előszedni. Ismét az a tapasztalatunk, hogy a Huawei órája szép, sokrétű, nem professzionális, de az életminőség javítását célzó sporttevékenységek monitorozásához pont elegendő, hozzájárul a célok eléréséhez, remekül együttműködik Android (és közel remekül iOS) rendszerű telefonokkal, de szoftveresen egyelőre nem közelíti meg a konkurens termékek komplexitását és kiforrottságát ezen az árszinten. Az árszint pedig a következő: Titanium Edition bőr vagy Viton szíjjal 140 ezer forint, fém szíjjal 180 ezer forint. A kerámia verzió borjúbőr szíjjal 160 ezer pénz, kerámia szíjjal pedig 200 ezer forint.

AliceWake

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés