Huawei P9 lite - megörökölt formaterv

A kínaiak újdonsága több ponton erősödött elődjéhez képest: jobb a hardver, az üzemidő, a kijelző, van ujjlenyomat-olvasó, vannak viszont gyenge pontjai is, mint például a kamera.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatkommunikációs szempontból mindent megkap a felhasználó, amire a mindennapokban szüksége lehet. A telefon két nanoSIM-et kezel, de ugyebár az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy a kétkártyás képességek kihasználása esetén el kell búcsúznunk a tárhely bővítésének lehetőségétől. A Cat.6-os LTE-nek hála 4G-n akár a 300 Mbps letöltési sebességet is elérhetjük, feltöltéskor 50 Mbps-ot tudunk kisajtolni. 3G-n is jó a helyzet, 42,2/5,76 Mbps a maximum értékpáros. Telefonáláskor a hangminőség kiváló, nem recseg a vonal, a zajszűrő mikrofon kiválóan teszi a dolgát, a hangszóró hangereje is kielégítő. A WiFi 2,4 GHz-es, a 802.11b/g/n szabványokat, valamint az internetmegosztást és a WiFi Directet támogatja. A Bluetooth verziószáma 4.1 (A2DP, LE), szerencsére van NFC, illetve A-GPS, ami a pozicionáláshoz segítségül hívja a GLONASS műholdakat is, pontos navigációt eredményezve. USB-OTG nincs sajnos.

A GPS Test és a Chrome böngésző A GPS Test és a Chrome böngésző
A GPS Test és a Chrome böngésző [+]

Az internetet a Chrome böngészővel lehet elérni, amelynek használatakor Google fiókba kell bejelentkezni, hogy a korábban használt és elmentett jelszavakat, könyvjelzőket, valamint előzményeket könnyedén elérjük. Sem a kétujjas nagyítás, sem a görgetés nem döccenti meg a szoftvert, a kijelző felbontása bőségesen elég a korrekt netezési élményhez.

Majdnem megmásfélszerezték az akkumulátor kapacitását a P8 Lite-hoz képest, tesztalanyunkban ugyanis egy 3000 milliamperórás telepet szereltek. Ez nagyjából 4,5-5 óra kijelzőidőt biztosít normál használat esetén, videózni pedig közel 7-8 órán keresztül tudunk egy feltöltéssel; mindez összességében bő egy napos használatot te lehetővé intenzívebb használat esetén is. A menüben beállíthatjuk, hogy mely alkalmazások futhassanak a háttérben, plusz van három energiafelhasználási mód, amik közül kettővel növelhetjük az üzemidőt: a teljesítmény a maximális képességeket hozza elő a hardverből, az intelligens kiegyensúlyozott tulajdonságokat biztosít, az ultra viszont már csak a telefonhívásokat és az üzenetküldéseket engedélyezi.

Bőven van különbség, jobbra a P9-nek, balra a lájtos testvérének hátlapja látható
Bőven van különbség, jobbra a P9-nek, balra a lájtos testvérének hátlapja látható [+]

Értékelés: Huawei P9 lite
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

A Huawei P9 lite 90 ezer forintba kerül, ami elsőre nem tűnik egy kiemelkedő ajánlatnak a P8 lite létezésének fényében. Aztán ahogy böngészgeti az ember a specifikációkat, nézegeti a konkurenseket, rájön, hogy a kínai gyártó megint jó munkát végzett. A Full HD felbontású kijelző mindenképpen nagy előrelépés a tavalyi eszközhöz képest, és a Kirin 650 chipset is erős, az alternatív megoldásokat könnyedén maga mögé tudja utasítani, a 16 nanométeres csíkszélesség miatt keveset fogyaszt és ez időtállóvá teszi. Ugyanakkor csalódásra adhat okot, hogy Magyarországon csak 2 gigabájt RAM-mal szerelik a készülékeket, a rendszer sebességénél ez nem okoz hátrányt, ugyanakkor sok alkalmazás háttérbe rakása és újbóli megnyitása esetén és érezhetők a korlátok, jobb lenne a 3 gigabájt. A kamera teljesítményének láttán szintén nem fogunk örömkönnyeket hullajtani, a szenzor ennél valószínűleg többre lenne képes, valamint a képfeldolgozó algoritmuson is lehetne csiszolni, zajosak a felvételek, a vonalélességet sem lehet dicsérni.

A ujjlenyomat-olvasó nagyon gyorsan működik, ötletes, hogy az egyes alkalmazások indítását is le lehet védeni. Az üzemidő átlagon felüli, ez is nagy előrelépés a P8 kistestvéréhez képest, bő egy napig lényegében minden körülmények között ellehetünk töltő nélkül. Versenytársból persze nincs hiány, az LG G4 árban nincs messze, de hiába tud mindenben többet, nagyobb és drágább. A Samsung Galaxy A5 (2016) pedig a Super-AMOLED kijelzője miatt lehet vállalható alternatíva, viszont nem kezel két kártyát, de a nagy kérdés, hogy a főszereplőnkhöz megszólalásig hasonló felszereltséggel rendelkező, mégis jóval olcsóbb Honor 5C jön-e a hazai piacra, mert ha igen, akkor az lesz a P9 lite legnagyobb konkurense. Jelen pillanatban a P9 lite egy jó ajánlat, ám a nem túl meggyőző fényképezőgép, valamint a 2 gigabájt rendszermemória miatt csak egy tetszett plecsni jár neki.

Huawei P9 lite

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Huawei P9 - 9 pont, feketén-fehéren

    A színes és monokróm szenzorral is rögzítő, dupla Leica kamerás P9 a Huawei eddigi legjobbja, és a Kirin 955-ös SoC is hozza a csúcssebességet a mutatós készülékházban.

  • Huawei Y5 - nem nézőpont kérdése

    A kínaiak alsó kategóriás mobilja az árcímkével próbálná feledtetni a kicsit már idejétmúlt kijelzőt és teljesítményt, ám ezt sajnos a konkurensek tudatában egyáltalán nem tudja teljesíteni.

  • Huawei P8 Lite - nem visszafogott jellem

    A kínai gyártó a csúcsmodellje mellé egy kicsit szerényebb tudású testvért is piacra dobott, ami nyolcmagos processzorral és HD kijelzővel rendelkezik.

Hirdetés