Huawei P30 Pro - teletalálat

5x-ös teleobjektíves lencsével emeli a Huawei a tétet, hogy fotózásban ismét hozzá igazodjanak. A sebesség és az üzemidő is ott a szeren, de hová lett a beszédhangszóró?

Bevezető, külsőségek

Ha öt éve kérdezek bárkit: elképzelhetőnek tartja-e, hogy a Huawei 2020-ra piacvezető lesz mobileladásokban, eséllyel egy mosoly a válasz. Pedig több elemző szerint efelé tartunk, és akinek a kezébe nyomnak egy Mate 20 Prót, aligha nevezheti a sikerszériát érdemtelennek. Pedig az amerikai-kínai politikai légkörben még ellenszéllel is meg kell küzdeni, nincs ugyanakkor még egy nagy gyártó a szűkülő mobilpiacon, amelyik tudáslistája mellett felhasználói körét is folyamatosan bővíteni tudja. Persze az őszi csúcsmodell annyira magasra tette a mércét, hogy a P30 Prónak nehéz lesz túlszárnyalnia, miközben a sima P30 ár/érték arányon erős alternatíva.


[+]

A választás lehetősége persze jó, és mi sem jelzi a Huawei készülékek hazai népszerűségét jobban, mint a teszt publikálása utáni százszámra érkező hozzászólások. De mérget vennék arra is, hogy sokan már lapoztak, és rég a kamerás résznél időznek, a Huawei ugyanis épp erre a témakörre fókuszál nagyjából a Honor 6 Plus dupla kamerája óta. Befutott aztán a P9 monokróm szenzora, a P20 Pro 3x-os zoomegysége és a Mate 20 Pro szupermakrós halszemoptikája. Most pedig itt a következő lépcsőfok: a P30 Pro testében periszkóposan elfektetve 5x-ös optikai zoomegység lapul, 50x-es digitális nagyítást kínálva.


[+]

Bár fókusztávolság 125 milliméteren rögzített, azaz nincs folyamatos optikai nagyítás, a Zenfone Zoomon éppen ez fogott ki. A Huawei inkább három, fix gyújtótávolságú objektívet kínál a Leica közbenjárásával, 16, 27 és 125 mm-en. Bónuszként pedig bekerült a képbe a time-of-flight kamera, hogy a portrémódba és az AR-funkciókba besegítsen. Csak ez még nem áll készen a rajtra, piacra kerüléskor várható a kapcsolódó frissítés, ez a cikk pedig konkrétan akkor született, amikor a P30 Prót hivatalosan még be se jelentették. Ez megint gyorsan meglett, nem? Ami a publikálás pillanatában kimaradt, azt később igyekszem pótolni.

A P30 Pro a Mate 20 mellett is jól néz ki
A P30 Pro a Mate 20 mellett is jól néz ki [+]

Persze még egy szakmai portálon is esztétikai vonalon indul az ismerkedés, és a P30 Pro gyönyörű lett. És ítélkezzen felettem bárki: szerintem a sötét narancs, naplemente fantázianevű variáns a jégkristály kék, az aurora kék és az éjfekete variációknál is szemrevalóbb, kicsattanó frissességet árasztva. A Mate 20 Pro négyzetes kameraelrendezése viszont nem öröklődött át, inkább a P20 Pro kamerás lencseoszlopa tért vissza, csak most már a függőleges hármas mellett jobbra kéttónusú LED villanó, kiegészítő szenzorok és a ToF kamera is helyet kapott.


[+]

A feliratokon túl nincs erre semmi más, így a fényes megmunkálás mellett leginkább a jócskán kiemelkedő kamerarész vonzza a tekintetet. Kár, hogy a P30 Prót a hátára fektetve billeg, amikor az asztalon nyomogatják, a kamerarész fémkerete pedig alig nyúlik túl a védőüvegen. De már csak a csúszós kivitel és vékonyka oldalélek miatt is a legjobb a phabletet tokba rejteni, nehogy megszökjön a kézből. Bár a zéró noccs, motorikusan kiemelkedő kamerával a legelegánsabb formai megoldás, bármikor aláírom a P30 Pro apró cseppjét egy bumfordi szenzorszigettel, de még az állapotsáv vastagságára ráduplázó, mélyebbre nyúló Galaxy S10-féle kameralukkal szemben is.


[+]

Ennyi zavaró elem belefér, a fénymérőt és közelségérzékelőt is odacsempészték, máskülönben csupa képernyő az előlap: minden oldalról faragtak a keretből, bár ez áldozatokat szedett, lásd később. Az ujjlenyomat-olvasó a képernyőbe költözött optikai technológiával, a Mate 20 Próhoz képest picit lejjebb. Ott éppen hüvelyujjra esett, itt viszont vakon is kitapintható, mivel könnyebb a készülék aljához viszonyítani. Az S10-nél ráadásul nagyobb felületen érzékel, vékony védőüvegen át is azonosít, tízből 8-9 alkalommal sikeresen. Ez még mindig nem a hátlapi leolvasók szintje vagy villámsebessége, ügyes trükk mindenesetre, hogy a képernyőt az ujjakkal megközelítve felvillan az ikonja.

A P30 Pro védőtokban
A P30 Pro védőtokban [+]

Jól jön a fejlődés, mert oda a Mate 20 Pro remek 3D-s arcfelismerése, ami persze szélesebb szenzorszigetet igényelt. A 2D-s alternatíva a 32 megapixeles szelfikamerát használja csak, és a telefon kisebb döntögetést tűr meg a sikeres feloldáshoz, a koromsötét mellett pedig a téli öltözet is ki tud fogni rajta. Viszont másik telefonnal, szelfivel, nyomtatott fényképpel, videóval nem sikerült átejtenem, az arc- és ujjlenyomatos védelem pedig kombinálható.

Kijelző, csomagolás

Lekerekített fém/üvegház, hüvelykujjra eső hangerőszabályzó és piros csíkkal megbolondított bekapcsoló, alulról kitolható dupla nanoSIM vagy nanoSIM / NM kártyafoglalat, USB-C port, multimédiás hangszóró, felül pedig infra – azt gondolhatnánk, a Huawei nem hagyott fehér foltot a funkciótérképen, a 4200 mAh-s telep mellett még a vezetékmentes töltés és visszatöltés is belefért. Csakhogy a vállalat folytatja an önkényes feature-ritkítást: korábban a jack port tűnt el, aztán microSD kártyából lett nano memory foglalat, most pedig az értesítő LED-nek harangoztak. Oké: a képernyő értesítés érkezésekor és felemelésre felvillanhat, és mindig aktív funkció is van. Kihagyott ziccer viszont, hogy az időn és a töltöttségen túl csak az elmulasztott hívások jelennek meg rajta, az alkalmazások értesítésikonjai nem, tehát pont nem derül ki, hogy olvasatlan notik vannak. (Egy frissítés után ez annyiban változott, hogy pár értesítésikon felbukkant, de nem az összes olvasatlané).


[+]

A legneccesebb pont pedig a hagyományos beszédhangszóró leradírozása, amivel ugrott a sztereó multimédiás lejátszás. Bár a teszt publikálásáig nem derült ki, hogy piezoelektromos vagy csontelvezetéses az akusztikus kijelző néven futó technológia, az viszont igen, hogy a P30 Pro hangkeltő eleme mágnesesen rezegteti meg a panelt, a fejlesztés során pedig odafigyeltek, hogy semmi másnak a rezonanciája ne torzítson a minőségen.


[+]

Kis félelem után a beszélgetések színvonalában pozitívan csalódtam: tök jó a hangminőség, a telefon felső harmadát bárhol a fülhöz lehet nyomni (a mobil jelzi, hol érdemes), és zajosabb környezetben is tisztán értettem a másikat. Egyszerűen csak akad hangosabb darab régi hangszóróval, metrózaj közben ugyanis már fülelni kell, mit mond a másik. A zajszűrős mikrofonok remek minőséget továbbítanak.

Variációk szelfikamerára: a P30 Pro szenzorcseppje a Galaxy S10+ kameraluka mellett
Variációk szelfikamerára: a P30 Pro szenzorcseppje a Galaxy S10+ kameraluka mellett [+]

Hallhatóan végiggondolták a dolgot, és alighanem az alsó-felső oldalél lecsapása indokolta a technológiai váltást. Ám nekem úgy is hiányzott a teszt során a sztereó hangkeltés, hogy egyébként a monó multimédiás egység erélyesebb lett. Nyilván a Huawei is kíváncsi, hogyan fogadja majd a közönség a dolgot, mindenesetre remélhetőleg nem folytatja a gyártó a sort mondjuk a gombok érintésalapúra való cserélésével és hasonló egzotikumokkal, amivel a HTC például befürdött. 158 x 73,4 x 8,41 milliméterével és 192 grammjával a P30 Pro ráadásul nem egy kompakt jószág, hogy a feature-csökkentés indokolt legyen.


[+]

A 6,47”-es képátló hatalmas felületet ad, két oldalt lekerekedő mivoltának persze nem mindenki lesz rajongója. Csökkenti a komfortérzetet az elkeskenyedett két oldalél, és nincs tok a csomagolásban a fogásbiztonság nulladik napos növelésére, amit mindenképpen javasolnék. Van viszont a fehér dobozkában egy adag leírás, SIM tű, 40 wattos szupergyors töltő, Type-C kábel és ilyen végű sztereó headset, a jack átalakítót ellenben lespórolták, vegyen, aki 3,5 milliméteres érában ragadt. Not cool. Adott a IP68-as por- és víz elleni védelem, illetve makulátlan összeszerelés, 19,5:9 arányú, 1080 x 2340 pixeles Curved HDR OLED panelt közrefogva.

Kijelző-teszt (a táblázat szétnyitható)
Mérés Huawei P30 Pro Samsung Galaxy S10+ OnePlus 6T Pocophone F1 Honor View 20
Képátló 6,47 hüvelyk 6,40 hüvelyk 6,41 hüvelyk 6,18 hüvelyk 6,40 hüvelyk
Felbontás 1080 x 2340 1440 x 3040 1080 x 2340 1080 x 2246 1080 x 2310
Technológia Curved OLED Dynamic AMOLED Optic AMOLED IPS LCD IPS LCD
Fehér fényerő 533 / 921 nit 376 / 896 nit 430 / 576 nit 466 nit 480 nit
Fehér fényerő (min.) 2,0 nit 1,8 nit 1,9 nit 0,9 nit 1,7 nit
Fekete fényerő 0 nit 0 nit 0 nit 0,28 nit 0,36 nit
Kontrasztarány végtelen végtelen végtelen 1664:1 1333:1
Színhőmérséklet 6968 K + kézi 6427 / 6878 K + kézi 7880 / 6708 K + kézi 7674 / 6037 K + kézi 7565 / 9098 K + kézi

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Bár a kijelző nem olyan éles, mint a Mate 20 Pro QHD+ panelje, a legtöbbeknek elegendő lesz a képélesség. Alapból is remek a kalibráció, amin finomítani lehet, akár az élénk színek visszafogásával, éjjel pedig kékfényszűrő nyújt kíméletes használatot. Kitűnő a maximális fényerő napfény alatti extrával, a környezetalapú tónusállítás viszont kimaradt. A pletykák szerint egyébként a gyártó az egyik koreai kijelző-beszállítóját lecserélte a másikra, és koromsötétben sincs semmiféle elszíneződés, egyenetlenség vagy nyűg. A betekintési szögek hibátlanok, az érintési érzékenység is remek. A lekanyarodó széleken viszont most is előfordul vétlen érintés, sőt: mivel a felső káva is „eltűnt”, játék közben, oldalra döntve arrafelé is okoztam akaratlan érintéseket. A rezgés erőssége átlagos, lehetne határozottabb.

A P30 Pro doboza, balra a készülékkel, jobbra a tavaly őszi csúcsmodellel
A P30 Pro doboza, balra a készülékkel, jobbra a tavaly őszi csúcsmodellel [+]

Azzal, hogy parányira zsugorodott a noccs, alig zavarja bármi a teljes képernyős tartalomfogyasztást. Ezért kár, hogy a videós appok és a játékok fele nyúlik csak saroktól sarokig, a többi az állapotsávig terjeszkedik. A kis kamerabenyúlás két oldalán mindenesetre több ikon és felirat fér el, mint korábban, alul pedig gesztusvezérlés válthatja ki a három virtuális gombot. Felpöccintve könnyedén lehet a főoldalra jutni, feltolva és a képernyőn hagyva az ujjat pedig az alkalmazásváltóba. Opcionálisan a két sarok felől pöccintve valamelyik hangasszisztens ugrik fel, illetve ugyanonnan, átlós húzással az egykezes mód. Visszalépni jobbról vagy balról pöccintve tudunk, ez is hatékonyan működik. Opció a lebegőikonos kezelés, a P30 Prónak tehát nem csak a külseje, szoftveres köntöse is a tartalomfogyasztást helyezi előtérbe.

Kirin 980, EMUI 9.1

Szintet lépett a 7 nm-es HiSilicion Kirin 980-nal a Huawei, és a tavalyi premier senkit ne ijesszen meg: a legfrissebb Apple és Qualcomm lapka is ilyen csíkszélességen lubickol, és a sencseniek házi tervezésű megoldása pontszámokban is felveszi a kesztyűt. Oké: akad teszt, ahol a két 2,6 és két 1,92 GHz-es Cortex-A76 mag, illetve a négy 1,8 GHz-es Cortex-A53 egység elmarad egyik-másik riválistól, ahogy a 720 MHz-re skálázott Mali-G76MP10-nél is van erősebb. Csakhogy ennek semmi nyoma a gyakorlatban, főleg nem FHD+ felbontáson.

Teljesítmény-teszt (a táblázat szétnyitható)
Benchmark Huawei P30 Pro (teljesítmény) Huawei P20 Pro Samsung Galaxy S10+ Apple iPhone XS Huawei Mate 20 Pro (teljesítmény) Samsung Galaxy Note9
Rendszerchip HiSilicon 980 HiSilicon 970 Exynos 9820 Apple A12 Bionic HiSilicon Kirin 980 Exynos 9810
AnTuTu Bench. 7.x 316068 pont 210144 pont 327451 pont 342615 pont 301823 pont 273823 pont
Geekbench 4 (single/multi) 3301 / 9943 pont 1922 / 6845 pont 4451 / 10270 pont 4845 / 11238 pont 3357 / 10117 pont 3787 / 8457 pont
GFXBench Car Chase onscreen 28 fps 23 fps 22 fps 48 fps 16 fps 15 fps
GFXBench Car Chase offscreen 33 fps 23 fps 42 fps 47 fps 32 fps 28 fps
GFXBench Man. onscreen 59 fps 55 fps 56 fps 60 fps 59 fps 47 fps
GFXBench Man. offscreen 92 fps 60 fps 97 fps 109 fps 87 fps 78 fps
AndroBench Sequential Read 901,96 MB/s 837,55 MB/s 790,08 MB/s n/a 856,64 MB/s 793,41 MB/s
AndroBench Sequential Write 220,45 MB/s 195,24 MB/s 194,75 MB/s n/a 193,70 MB/s 194,78 MB/s
AndroBench Random Read 159,47 MB/s 148,24 MB/s 137,23 MB/s n/a 157,48 MB/s 132,96 MB/s
AndroBench Random Write 208,24 MB/s 163,47 MB/s 23,58 MB/s n/a 143,67 MB/s 22,63 MB/s

Akad kövérebb pontszámot szállító rivális kis döccenésekkel a főoldalon, a P30 Pro viszont nemcsak teljesen gördülékeny a komolyabb 3D-s játékok esetében is, grafénréteggel felturbózott hőelvezető rendszere 15%-os előrelépést ígér, a gyakorlatban pedig legfeljebb langyosra melegedik a ház. Besegít a működésbe az i8 koprocesszor, mint szenzor hub, és a kétmagos NPU az AI és gépi tanulási feladatokhoz. Ami pedig az alkalmazáskezelést jelenti, speciel nem volt a kezemben telefon, ami gyorsabban indított vagy váltott volna, ebből pedig a 128 vagy 256 GB-os, UFS2.1-es tároló és az F2FS adatpartíció mellett az EROFS fájlrendszerre váltó rendszerrész is kiveszi a részét.


[+]

De nem kell a technikai paraméterekbe belemenni (300%-kal jobb véletlenszerű írás, 10%-kal fürgébb alkalmazásmegnyitás, kisebb tárhelyigény), hogy bárki megállapítsa: legyen szó böngészésről, több gigabájtos játék futtatásáról, osztott képernyős módról vagy EMUI Desktop asztali megjelenítésről, a HiSilicon lapkát kihívás két vállra fektetni, a teszten járt 8/256 GB-os darab pedig rengeteg alkalmazást és game-et a gyorsítótárban hagyott. Nincs összehasonlítási alapom a 6/128-as kiszereléssel, mindenesetre a vásárlónak NM kártyát kell vennie, ha a tárhelyet bővíteni akarja. Most is van teljesítmény és balanszírozott normál mód, én sebességben vagy fogyasztásban nem tapasztaltam szignifikáns eltérést.


[+]

Friss a 9-es Android (publikáláskor márciusi hibajavító csomaggal) és a 9.1-es EMUI is, ami persze nem sokat változott tavaly óta. Alapból minden ikon és widget a főoldalon kap helyet, de kérhető klasszikus menü és a 4 x 5-ös mellett 5 x 6-os, ekkora képernyőhöz jobban passzoló ikonelrendezés. Balról a Google Asszisztens hírolvasója simítható elő, felülről az átrendezhető értesítési- és kapcsolópanel, kicsit lejjebb pöccintve pedig a gyorskereső.


[+]

Elérhetők témák és hátterek, lejjebb vehető a megjelenített méret és a betűméret (ezúttal is így tettem), és nagyon jól áll az OLED panelnek a sötét mód (mindig erre váltok, ha tehetem). Az iránytű, hangrögzítő, biztonsági mentés, fordító, számológép, tükör, időjárás, óra, telefonkezelő, jegyzetelő és mondjuk az aktivitást figyelő Egészség hasznos, akárcsak a Google pakkja. Az okos vezérlő, vagyis a programozható, infrás távirányító pedig szerintem a mai napig hasznos extra.


[+]

Viszont például az AppGallery, a Facebook, a Booking.com, az Amazon Shopping vagy a HiCare opcionális lehetett volna, persze tárhelyből így sincs hiány. (Nekem) újdonság a gyártói böngésző, ami éjszakai sötét móddal tud többet, mint az egyébként remek Chrome, illetve EMUI Desktop monitoros megjelenés esetében szabadon méretezhető, szemben a Google-szoftverrel.


[+]

A legtöbb alkalmazás elfut egyébként asztali kivetítéssel, bár néhány esetében a kezelés nem hibátlan (Rome: Total War és pár másik játék például). Mindazonáltal hasznos a kiterjesztett felület, szöveget is lehet rajta szerkeszteni Bluetooth billentyűzet, egér társításával, plusz érkezik olyan játék, ami kifejezetten megköszöni a vezetékes vagy vezetékmentes kivetítést, mivel kihasználja a hátlapi ToF szenzort a júzer mozdulatainak követésére.


[+]

Ezt a Kinect-szerű lehetőséget még nem állt módomban kipróbálni. Az asztali megjelenítés mellett egyszerű képernyőtükrözés is kérhető, vezetékes vagy kábelmentes opcióval. A SwiftKey végletig testreszabható, magyarul is tudó billentyűzet számsorral, ujjhúzós bevitellel és méretezéssel, a telefonkönyv és a tárcsázó pedig a klasszikus hívásfunkciókat tudja le magabiztosan.


[+]

Nálam az ingerküszöböt csak az EMUI felület ikonstílusa nem üti meg, pontosabban kiüti, ám tudásban, logikában és sebességben a legjobb Android-variációk között van, a biztonságot beleértve. A többféle képernyővédelem mellett fájlszéf, alkalmazászárolás és mobilfizetéshez társítható biometrikus azonosítás is elérhető. Emellett létre lehet hozni privát teret, illetve egy közösségi appba két fiókkal is lehetőség van bejelentkezni. Végezetül a Huawei felhő-szolgáltatásához is adott a hozzáférés, adatmigráció és biztonsági mentés opcióival.

Fotós képességek

Sorra hozza a Huawei és a Leica a mobilfotózásba az újításokat, szenzorilag a Sonyval összefogva, és máris sikerült felrázni a hátlapi három látószög képletét. Maradt a 16 mm-es fókusztávolságú, 20 megapixeles, ultraszéles látószögű optika némi torzítás korrekcióval (kivéve kézi módban), PD-autofókusszal és 2,5 cm-es szupermakró lövésével. Még mindig 40 megapixeles a főegység, SuperSensing névre keresztelt szenzorral, ami RGGB helyett RYYB a Bayer-színszűrőt kapott (piros-sárga-sárga-kék), a Huawei szerint jóval több fény befogadásával. Az optika 27 mm-es (35 mm ekv.) és f/1,6-os rekeszértékre nőtt a rekeszértéke, optikai stabilizálást kapott és maradt a villámgyors, hibrid fókusz. Ez a PDAF, lézer és kontrasztalapú élesítést kombinálja. Emellett kéttónusú LED villanó és színhőmérséklet érzékelő is akad. Négy pixel továbbra is összefoghat egy nagy fényerejű szuperpixelért 10 megapixelen (ez a pixel binning), ami este jön jól igazán.


[+]

A P20 Pro 3x-os zoomegységéből pedig 5x-ös lett, 10x-es hibrid és 50x-es digitális kiterjesztéssel, f/3,4-es rekeszértékkel. Bár a szenzor 8 megapixeles, és a 125 milliméteres fókusztávolság alapján igazából 4,63x-os az optikai nagyítás a főkamera viszonylatában (illetve 7,81x-es az ultraszéles felől számolva), az automatika 10 megapixelre skálázza az értékeket, így 135 milliméteres fókusztávolságot jelöl. Akárhogy is: ez hatalmas zoomátfogás, a fürgén induló szoftver pedig a 0,6x, 1x, 5x, és 10x jelölésű ikonok mellett, csíptetőmozdulattal köztes nagyítást is lehetővé tesz, egészen 50x-ig.


[+]

A periszkópos rendszer kapcsán két félelmem is volt. Az egyik: hogy lehetetlen lesz kézből megtartani az akár rövidebb záridejű felvételeket, hiszen ilyen zoomtartomány esetében a kisebb kézremegésektől is bemozdulhat a készülék rögzítés közben. Besegít ugyanakkor az optikai stabilizálás, sőt: éjjel is simán készülhet állvány nélküli zoomfotó, ami komoly fegyvertény. A másik: mivel fix az optikák gyújtótávolsága, 1x-es és 5x-ös nagyítás között a pusztán digitális/hibrid nagyítás komolyabban korlátozhatja a minőséget.

0,6x-os, 1x-es, 2x-es, 3x-os, 4x-es, 5x-ös, 10x-es nagyítás és a Hold
0,6x-os, 1x-es, 2x-es, 3x-os, 4x-es, 5x-ös, 10x-es nagyítás és a Hold

Nos, a fenti, teljes méretből vágott 0,6x-os, 1x-es, 2x-es, 3x-os, 4x-es, 5x-ös és 10x-es példából kiviláglik: köztes nagyítások esetében (2x, 3x, 4x-es) a rendszer bizony előkerít extra információt valahonnan, akár többelemes feldolgozással, akár több kamera adatainak összegyúrásával. Így minden igényhez és látószöghöz akad ideális zoomtartomány és kellő részlet, és igen: a holdfotó a sor végén szintén a P30 Próval készült, szintén kézből, DNG RAW fájlból feldolgozva, az eredeti itt. És ha ez se volna elég meggyőző, akkor ott van még negyedik elemként a time-of-flight kamera, a teszt publikálásakor, azaz a hivatalos bejelentés pillanatában még funkció nélkül, de egy frissítés után majd a portrémód is profitál belőle, és kiegészítem a tesztet az eredményeivel. Addig is, íme, két hagyományos portré, majd két szelfi. Az előlapi egység felbontása egyébként 32 megapixelre nőtt, és elérhető hozzá egy sor effekt, háttérelmosás, HDR és képernyővillanó.

Igazából csak a kétlépcsős kameragomb hiányzik, a piac legsokrétűbb mobilkamerájára szerintem odakívánkozik. A szoftver mindenesetre mindent tud a témát ügyesen választó, bár a színeket néha túltoló AI-tól kezdve a HDR-en és az éjjeli módon, a gyorsított-lassított videón (akár 960 FPS 720p-n), a mozgó fényképen, az ételfotón, illetve a hosszú záridejű lehetőségeken át a kézi módig. Akár hardveres, akár szoftveres az ISO409600-os (!) érzékenység, koromsötétből is előcsalható éjjeli részlet. Felesleges a szót tovább szaporítani, haladjunk lencse szerint az eredményekkel!

A főkamera 40 megapixelen döbbenetesen részletes felvételeket rögzít nappal, bár jóval gyengébb vonalélességgel dolgozik éjjel, az esti mód ezen a felbontáson nem érhető el. Oké: lehet, hogy az abszolút képminőség közelebb áll 25-30 megapixelhez, és a szélek felé már bőven csökken a minőség, amiből az optika mellett a feldolgozó algoritmus zajmentesítése is kiveszi a részét. De akkor is baromi sok képinformáció jut a felhasználónak, megbízható fehéregyensúllyal és azonnali fókusszal. De földi halandónak nincs is ennyi pixelre szüksége, hacsak nem A3-as nyomtatás a cél, hiszen ott a különféle zoom a nagyításokhoz, 10 megapixelre váltva a főkamerán pedig az egyébként is jó dinamika tovább erősödik.

A P30 Pro 10 megapixeles fotói részletességben előreléptek az elődmodellekhez képest, leginkább az algoritmus variálásával. Kiegyensúlyozottabb a vonalélesség, kevésbé látványos a zajszűrés, nem jellemző a túlélesítés, nagyon egyben vannak a fotók a szélek felé is. Este is látványos a generációs javulás: a többelemes feldolgozással rengeteg finom részlet megmarad a hasonló tónusú részeken, így ritkán van szükség a több másodperc alatt, kézből is megtartható éjjeli módra, de azért jól jön. Azért ilyen képeket is mellékeltem night utótaggal a fájlnévben.

2x-es hibrid zoomra váltva 10 megapixel lényegében annyi történik, hogy az algoritmus kivágja a 40 megapixeles kép közepét, és biztos ügyeskedik a háttérben, mert meglepően sok részlet marad mindenfele. Így az sem gond, ha muszáj zoomolni, de 5x-ös nagyításra nincs szükség, bár este a 2x-es zoomfotók már nem hozzák a nappali vonalélességet.

Az 5x-ös optikai felvételek pedig elképesztően közel hozzák a távolit rengeteg részlettel, a többelemes feldolgozásnak köszönhetően jó dinamikával. Oké: a kontrasztalapú fókusz nappal már lomhább, de csak nagy ritkán téved, és valamennyi fényforrás esetén este is összejön az élesítés. 5x-ös zoomfotó este?! Bizony: bár érdemes a lehető legmozdulatlanabbul exponálni, és így is előfordul bemozdulás, kézből, sötétben ennyi részletet összehozni elismerésre méltó egy telefontól. Az éjjeli mód még érzékenyebb a bemozdulásra, de még jobb eredményeket produkál. Az itteni összes példa kézből készült, bármilyen támaszték nélkül.

A 10x-es hibrid zoomfotókról azért már lesüt, hogy az 5x-ös digitális képek szoftveres nagyításai, de akkor is: még közelebb hozzák a távolit. Este viszont feleslegesnek tartottam a 10x-es zoomfotózást, mindenesetre ezen a tartományon is lőhető naplemente után kép, akár éjjeli módban. Sőt: akár 50x-es digitális zooming is el lehet menni, bár nincs feltétlenül sok értelme.

A sort az f/2,2-es blendéjű, 20 megapixeles, széles látószögű felvételek zárják – minőségben is. Középen átlagos a részletesség, a széleken pedig azért már elég gyenge – a nyersfájlok sokkal gazdagabbak képinformációban. Az automatika ráadásul rendre túlexponálja a nappali témát, éjjel pedig kevés részlet marad. Ettől még baromi praktikus az optika, rengetegszer jön jól a nagy látótér, és ha 10 megapixelen vetem össze a felvételeket 20 helyett, nagyon a vonalélességbe se tudok belekötni. Éjjeli módban egyébként ekkora felbontásra vált a rendszer, és egyértelműen javul a minőség.

Szupermakró mód is akad: az első két eredmény a főkamerával készült, amely kellemesen szűk mélységélességgel rögzít, amúgy 7-8 cm-re közelíthető meg vele a téma. A 3-4. példa pedig az ultraszéles optika szupermakró képességeit demonstrálja, olyan apró alanyokról rögzítve csupa részletet, mint a méhecske. A zoomkamerával makrózni nem lehet, hiszen legalább 80 cm-re kell a témától helyezkedni, hogy sikeres legyen a fókusz, persze a periszkópos kamerát nem erre találták ki.

A Huawei ígéri: gyertyafény mellett is készülhet kellően világos fotó kézből, több másodperces éjjeli mód helyett szimpla kattintással, ott van erre az akár 409600-os érzékenység a főkamera esetében (az ultraszéles ISO3200-ig, a zoomkamera ISO6400-ig állítható). Nem csoda, hogy amikor a koromsötétben az udvaron botladoztam, és csak az ég volt számomra kellően világos, hogy bármit lássak, a P30 Pro szinte nappali körülményeket rittyentett, a házfalon kizárólag a Hold fényével. A fehéregyensúly így is rendben: az ég kék, a város fényszennyezése a távolban sárga, a fenyő pedig zöld. A második képen is szolgált a Hold némi fényforrással, 3-4-en viszont alig. Nyilván nem maradt sok részlet, és mivel a záridő ultra magas érzékenységen negyed, fél másodperc is lehet, nem árt 4-5 próbálkozást lőni, hogy legalább egy éles legyen, bemozdulás nélkül. Kis küzdelemmel is megéri megmutatni azt, amit más telefon, éjjel nem nagyon tud, legalábbis kézből.

Kézi mód, videó, multimédia

Ismét új szintre emelte a Huawei a fotós képességeket, a gyakorlatban is remek minőséggel, és akkor ott vannak még a hosszú záridejű és egyéb opciók, plusz érkezik a ToF kamera erősítése. Mégis akad egy hobbifotós ismerősi, olvasói csoport, amelyik gyakran szegezi nekem a kérdést: mikor és melyik mobillal lehet végre egy komolyabb kompaktot vagy régebbi cserélhető objektíves fényképezőt kiváltani? Nem feltétlenül most, és nem biztos, hogy a P30 Próval, a profi lehetőségeket ugyanis még mindig nem sikerült makulátlanul összerakni.

Komoly vignettálás és némi zöldes elszíneződés figyelhető meg a nyersképeken, amit több utómunka eltüntetni
Komoly vignettálás és némi zöldes elszíneződés figyelhető meg a nyersképeken, amit több utómunka eltüntetni

Akárcsak a Mate 20 Pro esetében, az ultraszéles és normál optika nyersfájljai komoly vignettálásról és zöldes elszíneződésről tanúskodnak a széleken, ezt pedig komolyabb meló Camera RAW-ban eltüntetni, és nem is mindig lehet tökéletesen, bár azért próbálkoztam. Ilyen gondok az 5x-ös zoomegységgel nincsenek. Az is tény viszont, hogy DNG fájlból dolgozva rengeteg extra részlet előcsalható a mobil feldolgozásával összevetve, kiváltképp az ultraszéles látószög esetében.

Ha viszont a RAW mentés aktív, optikai stabilizálás nem segít be a két szűkebb lencse esetében, így este, kézből lehetetlen hosszabb záridőt megtartani. Végezetül a DNG fájlokkal együtt mentett JPG fotók minősége rosszabb, mint az automata módban rögzülteké, ami javul egy keveset, ha a nyersfájl mentését kikapcsoljuk. Ebben az esetben már elérhető optikai stabilizálás profi módban. Fejlődött tehát a dolog, csak nincs egy HTC U12+ szintjén, ahol a JPG fájlok roppant magas minőségűek.


[+]

Van egyébként kézi videó mód is (ahol az ultraszéles optika nem vethető be), és jól is jön, ha az ember rögzítené a fókuszt vagy lejjebb venné az expozíciót, bár illene opciót nyújtani a teljes sztereó zajszűrés kikapcsolására. Bár a P30 Pro tisztábban, kerekebben rögzít hangot, mint a Mate 20 Pro, éles zajok és behallatszó szél esetében hallhatóan vág az algoritmus, és a környezet finom morajlása sem marad meg, ami hozzáadna egy jelenet komplett audiovizuális élményéhez. Végezetül nincs opció külső mikrofon használatára, ezt ugyanis csak alternatív szoftverrel lehet kérni (pl. Open Camera), és passzoló Type-C-s darabot kell vadászni.

A videó egyébként is necces téma a Huawei-nek: a 4K felbontás kifogott a Mate 20 Prón, az ultraszéles lencsével ugyanis inkább 25 FPS volt a 30, miközben akad rivális stabil 60-nal. Szerencsére a P30 Pro előrelépett: 29-30 FPS között mozog a 4K felvétel, bár még mindig észrevehető a járművek mozgását figyelve képkockavesztés. Ezen a felbontáson egyébként elektronikus stabilizálás nincs, csak optikai a normál és a zoomlencse esetében. Viszont tűéles a kép, rendben van a dinamika (kis túlexponálással) és csak a zoomegység hajlamos fókuszt veszíteni.

Kiegyensúlyozottabb a 1080p felvétel – már konkrétan, mert itt elektronikus stabilizálás is adott, főleg a főkamera látja előnyét, optikaival kombinálva. Érzésre viszont mintha itt se mindig lenne meg mindig a 30 FPS, forgás közben talán az EIS miatt bizonytalan a dolog, a képélesség pedig nincs a 4K klipek szintjén.

Este ugyanakkor a főkamera tisztább, részletesebb képet rögzít, plusz vannak viszont olyan effektek, mint a beszélő alak mögötti háttér színtelenítése, és érkezik frissítéssel mód két hátlapi optika felvételének osztott képernyős rögzítésére.

Mindazonáltal, az extrák helyett először a képkockasebességet kéne rendbe tenni, akár az audiokodek és a zajszűrés választásának lehetőségével. A videózás ugyanis egyre fontosabb a felhasználónak, bárkiből lehet vlogger vagy úti videós, és egy Galaxy S10 4K / 60 FPS-sel, szuperstabilizálással vagy HDR10+ rögzítéssel, egy U12+ pedig kristálytiszta hanggal más szinten van.

Újfent megjegyezném: megjelenés előtti szoftverrel kameráztam, és remélhetőleg a fenti kifogásokat szoftveres, semmint generációs frissítéssel orvosolják. Természetesen szelfivideó is lőhető, bár ha már 32 megapixeles a szenzor, opció lehetne a 4K rögzítés is, esetleg az autofókusz. Sebaj: a kép és hang rendben, az elektronikus stabilizálás is jól teszi a dolgát, arcszépítés, AI és HDR is bekapcsolható, csak a hátlapi videoeffektek hiányoznak.


[+]

Oda a sztereó hangszóró, és engem speciel nehéz meggyőzni arról, hogy megérte az új beszélgetési hangtechnológiával egy millimétert faragni. A P30 Pro alján ugyanis könnyű eltakarni a monó hangszórót, és az nem is szembe, hanem oldalirányban sugároz. Teszi viszont kiemelkedően jó hangerővel és kellemesen jó minőséggel, bár a magas tartomány elég élesen szól, plusz lehetne több a mélyekből. A komolyzenei dallamok a legkirályabbak vele, tere is van a hangoknak, 80%-ra levéve pedig kiegyensúlyozottabb a minőség rock zene esetében is, szóval nem minden változott rossz irányba. A kérdés a jövőre nézve viszont az, hogy ha marad az akusztikus kijelzőpanel, fel lehet-e majd használni valamiféle erősítőként?


[+]

Jack kimenettel csak a P30 rendelkezik, a Pro variáns nem, és átalakító se került a dobozba. Rendelkezem szerencsére eggyel, és jófajta forrásból, jófajta fülesre jófajta hang jut, a mobilokhoz szánt példányokra kellő hangerővel, remek dinamikával és részletességgel, torzítás nélkül. Type-C füles is csatlakozhat, ilyen az elfogadható minőségű, dobozolt headset, persze már a Huawei-nek is van Bluetooth megoldása. Az FM-rádió kimaradt, de legalább a zenelejátszó mindent tud, a WMA és FLAC kódolások lejátszását és a sokféle rendezési, szűrési elvet beleértve. Ha akad dalszöveg, megjelenik, a hangszínen pedig pár Dolby sémával lehet kanyarintani.


[+]

A videolejátszó megbirkózik akár a HDR kódolású, 4K / 60 FPS paraméterű filmecskékkel, a DivX, Xvid, AC3 vagy HEVC kodekek sem akadály, bár teljes képernyő nagyítás helyett csak tartalomszéthúzás van. Ezt elegánsabban oldja meg és feliratokat is megjeleníti például a VLC Player. A Widevine L1 CDM biztonsági szint teljesítése azt jelenti, hogy a P30 Pro a Netflixet és a Prime Videót képes HD-ben, HDR-ben streamelni – a támogatás várhatóan a megjelenés pillanatában megérkezik. A képernyőméret és minőség abszolút alkalmas filmnézésre, csak kell egy füles, hogy sztereó legyen a multimédiás élmény.

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

A P30 Pro két nanoSIM-et fogad be dual standby technológiával és mindkét kártya esetében elérhető LTE-vel. Minden hazai 4G sáv és a VoLTE is támogatott, a beszélgetési minőség pedig abszolút rendben, bár a legzajosabb környezetben a régi technológia jobban koncentrálja a hangot. A másik oldalon sosem volt panasz, tisztán értettek. A kétcsatornás WiFi modem 802.11a/b/g/n/ac (wave 2) szabványú kitűnő érzékenységgel (Direct, HotSpot, Display), a Bluetooth pedig 5.0-s (BLE, SBC, AAC, aptX, aptX HD, LDAC, LHDC). Elvileg rövidebb a válaszidő, ami játék közben lehet hasznos, és az antenna erősítő funkcióval bővült: ha a készülék érzékeli, hogy gyenge a BT-kapcsolat (mondjuk a telefon két vastag fallal odébb került a hangleadótól), megtolja a jelet. Mondjuk lehet, hogy ez eszköz vagy verziófüggő: a Helm Audio True Wireless, az ATH-SR30BT és az SRS-X11 hangja épp ott szakadt meg a P30 Prótól távolodva, ahol a Mate 20 Próra csatlakozva.


[+]

Az USB 3.1-es (MTP, OTG, DisplayPort – a Type-C portra a legkülönfélébb összekötő- és átalakító kábelek mehetnek EMUI Desktop vagy képernyőtükrözés funkcióhoz, ami vezetékmentesen is opció), ide várja a phablet a fülest vagy a dobozból kispórolt jack átalakítót. A navigációs modul az A-GPS mellett a GPS (L1 + L5), a GLONASS, a BeiDou, a Galileo (E1 + E5a) és a QZSS (L1 + L5) műholdakat használja, a GPStest és a Geo++ appok szerint gyakorlatban is két csatornán, szobabelsőben is gyors pozicionálással. Nem hiányozhat az iránytű (ami kissé pontatlan), az NFC, az infraport, a hall szenzor, a giroszkóp, a gyorsulásmérő, a légnyomásmérő vagy a színhőmérséklet érzékelő.


[+]

A 4200 mAh-s telep kitűnő üzemidőt biztosít, a legbuzgóbb fotózás, videózás és játék esetében is bő egynapos használattal, ami kettőre ugrik, ha nem nyúzza az ember a kamerát folyamatosan, és háromra, ha szupertelefonját méltatlanul elhanyagolja. A képernyőidők 7-8 óra között mozoghatnak szokástól és fényerőtől függően, ami kitűnő, bár még ennél is többet hoz az IPS panellel szerelt sima Mate 20. Fél óra alatt mindenesetre 70% töltöttség kerül a telepbe a 40 wattos SuperCharge töltővel, bő egy óra alatt pedig az egész megvan. Adott a vezetékmentes Qi gyorstöltés 15 watton, illetve az 5 wattos fordított töltés, amivel leginkább füleseket, semmint másik P30 Prót érdemes kisegíteni az alacsony teljesítmény miatt. Megfelelő zsineggel vezetékesen is megoszthatja energiáját a masina, ami alacsony készenléti fogyasztással operál, takarékos és ultratakarékos módot is felkínál, az appok pedig automatikusan és kézzel is felügyelhetők. A szintetikus üzemidőteszt Huawei mobilokon trükkös, 8 óra alatt, 150 niten mindenesetre 60%-ra ment le a töltöttség, azaz 20 órát lehet videózni egy töltésről egyhuzamban, illetve 16,5-öt netezni egy másik kalkuláció szerint.


[+]

Értékelés: Huawei P30 Pro
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 10 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 9,5 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 10 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 10 pont
Multimédia
Vizuális 9 pont
Audio 9 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

Összefoglaló

Azzal nyitni a végszót, hogy a P30 Pro a Huawei eddigi legjobb telefonja, kötelező frázisnak tűnik, ám akadt már csúcskészülék, amelyik a párnapos teszten elhasalt. Ezért jó aláhúzni, hogy tényleg ez a sencseniek eddigi legjobbja, ami a Mate 20 Próra is lapot húzott, és bár csak FHD+ felbontású a kijelző, a panel minden helyzetben kifogástalan, rajta kívül pedig csak egy cseppnyi kamera maradt az előlapon. Hatékonyabb lett az OLED egység mögül operáló ujjlenyomat-olvasó, roppant gördülékenyen fut az EMUI 9.1, piacvezető az alkalmazáskezelés és a játékélmény, ehhez pedig remek üzemidő, roppant gyors töltés és vezetékmentes visszatöltés jár. Ám ezek mind technikai jellegű dicséretek, mint az IP68-as védelem, miközben a készülék esztétikai oldalról is odateszi magát, több színváltozatban is elégedetten csettinthet az ember. A slusszpoén pedig mi más lenne, mint a tovább lépett, periszkópos rendszerrel megáldott segédkamera, így bármilyen zoomtartományban, nappal és este is vígan lehet kattintani (a ToF modult később próbálom ki).

A plecsnikérdést viszont árra, konkurenciára és arra a megfoghatatlan érzésre kell levetíteni, hogy a jelenlegi készülék mennyit fejlődött a legutóbbihoz képest. 300 ezer forintért 6/128, 330 ezerért 8/256 GB-os kiszerelésben a Huawei is annyit kér el csúcsajánlatáért, amit egyébként más gyártó se szégyell, pedig a magyar pénztárcának ez komolyabb vagyon. Oké: az április 1-jétől elérhető készülékhez két hétig, promócióban Watch GT okosóra jár, ám ha azt vesszük, hogy a microSD foglalat és a jack kimenet után most már oda a sztereó hangszóró és az értesítő LED is, azt érezheti az ember, hogy a gyártó amikor ad, akkor valahonnan elvesz. 230 ezerért ezért ráadásul a jack port odafért a sima P30-ra, nem nagy kompromisszum a Mate 20 Prótól megöröklött, tripla hátlapi kamera, FHD+ ott is az OLED kijelző és Kirin 980 az SoC. Ráadásul maradt annyi káva, hogy a fogás biztosabb legyen, a vétlen érintés pedig ritkább. Oké: nincs Qi töltés, és bár van normál beszédhangszóró, kihagyja a sztereó ziccert. De már Mate 20 Pro ára is esett, így az is belső konkurencia.


[+]

A Huawei aktuális zászlóshajója mindazonáltal magabiztos erődemonstráció akármelyik Galaxy, iPhone, LG vagy Sony mobil ellenében, kevés gyakorlati kompromisszummal. Ilyen a videózás: sokan évekkel ezelőtt összerakták a stabil 4K felvételt, és kiegyensúlyozottságban, képkockasebességben újabb szintet léptek, itt pedig bőven maradt tér a fejlődésre. Ennyi még bőven belefér, hiszen a P30 Próval a vásárló jó időre letudhatja a mobilvásárlást, bár érdemes tokra és jack átalakítóra is hamar beruházni. Egyszerűen csak az a szintugrás hiányzik, amit a Mate 20 Pro hozott pár hónapja, ám ettől még az aktuális csúcsmodell a világelsőségre törő Huawei legtutibb telefonja.

Huawei P30 Pro

Bone123 a.k.a. Hidegkuti Zoltán

Specifikáció

Huawei P30 Pro
Huawei P30 Pro Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 158 x 73,4 x 8,41 milliméter
Tömeg 192 gramm
Színvariációk éjfekete, naplemente (narancssárga), aurora kék, jégkristály kék
SIM-foglalat 2 nanoSIM
Kijelző
Kijelző átlója 6,47 hüvelyk
Kijelző felbontása 1080 x 2340 pixel (398 ppi)
Kijelző típusa Curved OLED HDR kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa HiSilicon Kirin 980
Processzor típusa 2 x 2,6 GHz-es + 2 x 1,92 GHz-es Cortex-A76 + 4 x 1,8 GHz-es Cortex-A55 + DSU + i8 koprocesszor + dual NPU
Processzor csíkszélessége 7 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Mali-G76MP10 @ 720 MHz
RAM mérete 6 / 8 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 128 / 256 GB
Memória bővíthetősége nano memory (256 GB-ig)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE B1/B2/B3/B4/B5/B6/B7/B8/B9/B12
B17/B18/B19/B20/B26/B28/B32
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42,2 Mbps / 5,76 Mbps / 1400 Mbps
IrDA / Bluetooth van / 5.0 (A2DP, LE, SBC, AAC, aptX, aptX HD, LDAC, LHDC)
WiFi 802.11a/b/g/n/ac wave 2 (dual band, HotSpot, Direct, DLNA, Miracast)
USB USB 3.1 gen1 (Type-C, MTP, OTG, DisplayPort)
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő A-GPS + GPS (L1 + L5), GLONASS, Galileo (E1 + E5a), BeiDou, QZSS (L1 + L5)
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 9.0 (Pie) + EMUI 9.1
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Témák, Telefon-kezelő, Fájlkezelő, Zseblámpa, Tükör, Okos Vezérlő, Egészség, HiCare, Hangrögzítő, App Segéd, App Gallery, Booking.com, eBay, E-mail, Használati útmutató, Biztonsági Mentés, Phone Clone, Translator, Tippek, Számológép, Huawei Tárca, HiVision, Facebook, Zene, Videó, Böngésző
Multimédia
Fő kamera 40 megapixel (normál látószög, f/1,6-as rekeszérték, OIS) + 20 megapixel (széles látószög, f/2,2-es rekeszérték) + 8 megapixel (5x-os teleobjektív, f/3,4-es rekeszérték, OIS, 10x-es hibrid zoom) + ToF kamera, hibrid autofókusz, kéttónusú LED villanó, színszenzor
Előlapi kamera 32 megapixel (fixfókusz, f/2-es rekeszérték, képernyővillanó)
Videófelvétel 4k (30 fps), 1080p (60/30/120 fps), 720p (120/960 fps)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó Dolby Atmos
FM-rádió nincs
Üzemidő
Alap akkumulátor 4200 mAh-s lítium-ion (TÜV Rheinland hitelesítés)
Készenléti idő n/a
Beszélgetési idő n/a
Zenelejátszási idő n/a
Egyebek
Giroszkóp, gyorsulásmérő, légnyomásmérő, hall szenzor, iránytű, képernyőbe épített ujjlenyomat-olvasó, 2D arcfelismerés, hangszenzor, infraport, közelségérzékelő, fényérzékelő, 40W SuperCharge gyorsöltés, vezetékmentes Qi töltés és visszatöltés, IP68-as por és víz elleni védelem

Azóta történt

  • Picit átszabták a Huawei Watch GT-t

    Apró dizájnváltozások mellett leginkább a szíj hoz látható különbséget az új variációkban. A remek AMOLED panel és a sok aktivitáskövető funkció maradt, érkezik a magyar rendszernyelv.

  • Pimaszkodik a Xiaomi

    A Xiaomi Twitteren tett közzé egy közismert mémet, amiben a Huawei P30-at állították pellengérre.

  • Befutott a P30 Pro első frissítése

    A 404 megabájtot foglaló csomag az apróbb javítások mellett elhozta az alkalmazásikonokat a mindig aktív kijelzőre.

  • Csendben startolt el a P30 lite

    Kanadában már előrendelhető, Európába később érkezik a Kirin 710-zel szerelt, kameracseppes középkategóriás.

Előzmények

  • Periszkópos zoomkamerával érkezik a P30 Pro

    Erről Clement Wong beszélt a vállalat részéről, a zoomtartományra pedig Bruce Lee fotói nyújthatnak megfejtést. Hivatalos videoelőzetes is érkezett.

  • Huawei P20 Pro - profit csinál minden fotósból

    Az új P-sorozat csúcsmodellje három hátlapi kamerával, OLED kijelzővel, betüremkedéssel és mesterséges intelligenciával próbál tarolni. Irgalmatlan jó telefon, de nem hibátlan.

Hirdetés