HTC U12+ - egy gombolat bánt engemet

Mutatós küllem, por- és vízálló védelem, gyors működés, remek kamerák és elsőrangú multimédiás képességek – minden stimmelt, aztán a HTC megnyomta a digitális pánikgombot.

Hirdetés

Fotós képességek

Egyetlen hátlapi kamerával is remekelt tavaly az U11 páros, így optimistán vártam a folytatást, amely a 12 megapixeles, 1,4 mikronos, f/1,75-ös rekeszértékű főegységet megtartotta, akárcsak az optikai képstabilizálást. Igaz, a dual-pixel autofókusz helyett most sima PD-típusú jár, lézeres rásegítéssel, ami hajszányival lassabb élesítést jelent éjszaka, de továbbra is hibátlant. Bevet ugyanakkor az U12+ egy zoomlencsét is (a termékoldalon az 1,85x és 2x-es nagyítás is szerepel), 1 mikronos szenzorpixelekkel, f/2,6-s rekeszértékkel, stabilizálás nélkül.


[+]

A dupla rendszer nem csak zoomképességeket, hanem bokeh módot is kínál (1-2. példa lent), ügyes szeparációval az éles és az életlen részek határán, bár az iPhone portrémegvilágítása nélkül. Nem csak arcot lehet kiemelni (hogy hívják a Bogról készült portrét? Bogeh), 0,5 és 2 méter között bármilyen tetszőleges tárgyat. Portrémód ráadásul az előlapi, dupla 8 megapixeles modulhoz is jár, csakhogy gyatra minőséggel, valami a feldolgozás során félrement (lásd a 3-4. képet). Aki akar, viszont AR-matricákat is használhat, illetve néhány effektet. Az előlapi modul esetében a képernyő, hátul pedig két LED tud vaku gyanánt felvillanni.


[+]

A kamera gyorsan indul, kattintáskor viszont akad némi, váratlan késedelem. Automata módban könnyen hozzáférni a HDR-hez, az AR-matricákhoz, a vakuhoz, a másod- és szelfikamerához, a bokeh módhoz, az exponálóhoz és a videofelvevőhöz. A bal felső sarokból továbbá panoráma és szelfipanoráma, valamint gyorsított és lassított felvétel is elérhető, illetve a profi mód. Az utóbbi a fehéregyensúlyt (2300 - 7500 K), az expozíciót (+- 3 Fé), az érzékenységet (ISO100 - 800), a záridőt (1/8000 - 32 mp) és a fókuszt engedi állítani, a mérési vagy fókuszmódot nem. Makró, sport és éjszakai sémák is választhatók, ilyenkor a szoftver azokat a beállításokat kínálja fel, amelyekkel ezekben az esetekben babrálni érdemes. Adott továbbá a DNG RAW mentés, illetve az egész szoftver esetében az önkioldó és a rácsvonalak. A profi móddal ugyanakkor sehogy nem lehet a zoomkamerához hozzáférni, ami főleg este sajnálatos.

A nappali képminőség kiemelkedő: remek a vonalélesség még a széleken is, nincsenek komolyabban elmosva vagy túlélesítve a részletek, a HDR pedig nyugodtan automatán maradhat, a dinamikatartomány vele együtt, összességében remek. A kamera ráadásul a makrók és naplemente után is megbízható marad, úgyhogy nem kell állandóan a beállítások között gépészkedni, bár sötétben néha túlexponál az automatika. Mindenesetre ilyenkor is sok részlet rögzül, még rövid záridő mellett is, az optikai képstabilizálásnak és a kézi módnak hála pedig könnyedén tovább lehet növelni a minőségen. Pontos a fehéregyensúly, ráadásul nem kell több másodpercnyi expozíció egy kellően részletes esti fotó produkálásához.

A teleobjektíves modul lomhábban fókuszál és vonalélességben sem annyira erős, ám így is sokkal jobban jár az ember, mintha digitálisan nagyítana. Legalábbis nappal, amikor jó hasznát venni a másodlencsének. Este viszont még a legharsányabb fényforrások esetében is kizárólag a főkamera kerül bevetésre, digitális nagyítással. Nyilván azért, mert a telés eredmények sokkal zajosabbak lennének, stabilizátor nélkül pedig eséllyel bemozdulnának. Mégis sajnálatos, hogy kézi módban nem kényszeríthető a zoomkamera használata.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

Előzmények

  • Közhírré tették a HTC U12+ titkait

    A termékfotók mellett a teljes specifikáció is kiszivárgott, hiába a figyelmeztetés az embargóra.

  • HTC U11+ - úton

    A megkésett kávamentes csúcsmobillal a HTC jó úton halad és továbbra is elsőrangú multimédiában. Mégsem kerek a történet, egy kritikus ponton mindenképpen javulni kell a folytatásra.