HTC U12+ - egy gombolat bánt engemet

Mutatós küllem, por- és vízálló védelem, gyors működés, remek kamerák és elsőrangú multimédiás képességek – minden stimmelt, aztán a HTC megnyomta a digitális pánikgombot.

Hirdetés

Videofelvétel, multimédia

Az U12+ is kipróbálja magát a 4K felbontás és 60 FPS együttes műfajában, a lent látható eredményekkel. Ebben a témakörben még mindig az iPhone X az etalon, a HTC esetében ugyanis nem elég hatékony az optikai képstabilizálás, amint az ember lépdelni kezd, az elektronikus rásegítés csak 1080p esetében érhető el.

A fehéregyensúly és a dinamika mindenesetre a helyén van, a fókusz pedig stabil. 4K / 60 FPS esetében mintha előfordulna képkockavesztés, ami 4K / 30 FPS esetében nem jellemző, a videós háziversenyt mégis a 1080p nyeri az alább demonstrált EIS-nek köszönhetően.

Ha hangminőségről van szó, a HTC verhetetlen. Annyi mikrofon van az U12+-on, hogy kérhető térbeli, 3D-s rögzítés, avagy a zoomolt témára koncentráló és ráerősítő akusztikai fókusz. De a tömörítetlen sztereó hangopció sem akármilyen: konkrétan kristálytiszta és dinamikus. Nyilván a komolyabb széllökéseket egy telefon nem fogja tudni megszűrni, nincs viszont semmiféle alapzúgás vagy hallható szűrés. Ha tömörítetlen rögzítést választ az ember, a telefon MKV formátumban ment, H.264-es video és FLAC audio kódolással.

Végezetül adott a lassított felvétel 240 FPS-sel, 1080p-ben, ami inkább tűnik felskálázott 720p-nek, de kellően élesek az eredmények. A 480/960 FPS nyilván látványosabb lassítást tesz lehetővé, az U12+ viszont folyamatos rögzítést nyújt az XZ2 tizedmásodperceivel szemben, a OnePlus 6-tal szemben pedig hangfelvétel is készül.

Ha már 4K / 60 FPS video rögzíthető, akkor az ilyen le is játszható a fapados natív szoftverrel, ahogy az Xvid kódolású videók is. A DivX, az AC3 hang, a feliratok és a HDR10 kódolású videók viszont csak akkor futnak el, ha mondjuk egy VLC Playert telepít az ember. A Widevine DRM biztonsági szint sajnos csak Level 3-as a magasabb szintű Level 1 helyett, ami annyit tesz, hogy a Netflix, az Amazon Prime Video vagy például a Play Filmek alacsony felbontáson streamelnek, hiába a rendelkezésre álló 2880 x 1440 képernyőpixel. A kisebb gyártóktól az ilyen baki nem meglepő, a HTC-től viszont már azért is csalódást keltő, mert az U12+ képernyője vezetékesen (Type-C - DisplayPort) és vezetékmentes is tükrözhető. A YouTube HDR tartalmai ugyanakkor lejátszhatók, akár 1440p-ben.


[+]

A multimédiához a piac egyik, ha nem a legjobb sztereó rendszere tartozik. Manapság a BoomSound rendszer alsó fele az erélyesebb, míg a beszélgetési modul inkább magas hangokban jó. Az összkép ugyanakkor kitűnő a mobilok között: hangosan és tisztán szólhat a kétcsatornás zene, némi basszus is akad, egy kisebb Bluetooth hangszóró simán kiváltható vele. A fülesre is kitűnő, dinamikus, zajmentes és részletes hang jut, combosabb fejhallgatót is meghajtva. Csak ott a bökkenő: nincs jack port, a HTC pedig kispórolta a csomagolásból az átalakítót – vegye csak meg a júzer a konvertert, ha nem tetszik neki a Type-C-s USonic füles. Ami nekem éppenséggel bejött: minőségi hang árad az agybadugós megoldásból a fülre, jófajta zajszűréssel, kiegyensúlyozott frekvenciaátvitellel és többféle gumiharanggal a kényelem érdekében. A headsettel természetesen beszélgetni is lehet. A Play Zene a szokásos lejátszási opciókat nyújtja a veszteségmentes formátumok támogatásával, a WMA fájlok meghajtása nélkül. Akadnak widgetek, a számok előadók, albumok, dalok, listák, és műfajok szerint csoportosíthatók, plusz a USonic füleshez egyéni hangprofil is képezhető. Az FM-rádió kimaradt, nem úgy az AptX, AptX HD és az LDAC vezetékmentes kodekek támogatása.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

Előzmények

  • Közhírré tették a HTC U12+ titkait

    A termékfotók mellett a teljes specifikáció is kiszivárgott, hiába a figyelmeztetés az embargóra.

  • HTC U11+ - úton

    A megkésett kávamentes csúcsmobillal a HTC jó úton halad és továbbra is elsőrangú multimédiában. Mégsem kerek a történet, egy kritikus ponton mindenképpen javulni kell a folytatásra.

Hirdetés