HTC Desire 630 - a fröccsöntés új dimenziója

Jó ötlet volt a HTC-től, hogy ismét egy fiatalosabb termékkel álljon elő, ám ez nem mentség a régi hardverre, a mono BoomSound hangszóró pedig kihagyott ziccer.

Hirdetés

Kamera, multimédia

A hátlapon lévő kamera kiemelkedik a hátlapból, de széles műanyag karima veszi körül, így a karcolásoktól valamennyire védett. Az f/2.4 rekeszértékű, 34 milliméteres fókusztávolságú optika mögött 13 megapixeles BSI-szenzor dolgozik, szoftveresen pedig a HTC saját megoldása támogatja. Túl sok képmód nem áll rendelkezésünkre, a hagyományos fotózáson kívül önarcképet és panorámát készíthetünk, aktiválhatjuk a HDR-t és kapcsolgathatjuk a vakut. A beállítások között van automatikus mosolyrögzítés, érintésre exponálás, videó közbeni rögzített fókusz, időzítő, segédrács, zárhang és geotagging is, viszont kimaradt a manuális mód, és videót is csak nagyon egyszerűen tudunk rögzíteni. A vaku fényereje beltérben 2-3 méter bevilágítására bőven elegendő.

Nem túl nagy a zseblámpa, de a helytálló a fényereje.
Nem túl nagy a zseblámpa, de a helytálló a fényereje. [+]

Igény szerint a hangerőgombokkal is elkészíthetjük a fotót, ez sok esetben kényelmes, de a fókuszálás a megszokottnál több időt vesz igénybe. A fotózások alkalmával mindvégig borús idő volt, az elkészült képek azonban nem csak emiatt komorak, sok esetben exponál alul a kamera, és ezt még a lassúcska HDR is csak hellyel-közzel tudja orvosolni. A dinamikatartomány szűkössége szinte mindenhol felüti fejét, hol a sötétbe boruló, hol a kiégett részletekben. A vonalélesség és az általános részletesség nem rossz, de alaposabban megvizsgálva zajjal és túlélesítéssel egyszerre lehet találkozni. A fehéregyensúlyt általában jól belövi az automatika, de nem ritkán kékesnek látjuk a végeredményt, és a kromatikus aberráció sem ritka a háttérben lévő tárgyak éleinél. Videózni maximum Full HD felbontásban tudunk, a zajszűrő mikrofon nagyon aktívan és jól teszi a dolgát, viszont a képminőséggel itt is akadnak problémák, aki meg szeretne bizonyosodni róla, az erre a linkre kattintson.

Manuális beállításokról ne is álmodjunk.
Manuális beállításokról ne is álmodjunk. [+]

Zenelejátszó szoftverek tekintetében fapados a felhozatal, saját számainkat gyárilag a Play Zene segítségével tudjuk megszólaltatni, frekvenciatartományonként állítható hangszínszabályzó nélkül, csupán néhány HTC-s fülhallgatósémával, ami a dobozban található közepes minőségű fülhallgatóhoz jó is, de ezen kívül nincs túl sok haszna. A BoomSound hangszóró nem sztereó, zenéléshez kizárólag a kijelző alatti hangkeltőt használja, a hangminősége jobb, mint egy átlag középkategóriás mobilé, de ha a HTC korábbi megoldásaihoz hasonlítjuk, akkor inkább a siralmas jelző lenne rá megfelelő. Hangerőben átlag feletti produkciót képvisel, ha a hangtartomány két végét nézzük, viszont középtájban, főleg a beszédhangokat nagyon gyengén adja ki, maximális hangerőnél pedig nem ritka némi recsegés.

Egyéni hangszínszabályzó nincs, a BoomSound beállítások egyszerűek. Egyéni hangszínszabályzó nincs, a BoomSound beállítások egyszerűek.
Egyéni hangszínszabályzó nincs, a BoomSound beállítások egyszerűek. [+]

A beépített FM-rádió villámgyorsan megkeresi az elérhető frekvenciákat, és RDS-információkat is társít a csatornákhoz, de természetesen csak az antennaként fülhallgató csatlakoztatása után, és rögzíteni sajnos sehogy nem tudjuk az elhangzó műsorokat.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

  • A stílusra megy rá a HTC Desire 650

    Szó szerint megosztó küllemet kapott a HTC Tajvanon bemutatott középkategóriása: a hátlapi plasztik textúra határozottan két részre különül. De hogy jön ide a gumikalapács?

  • HTC Desire 10 Lifestyle - a stílusnak súlyos ára van

    A HTC középkategóriás(nak szánt) készüléke kellemes megjelenésű, a fülesre jutó hang kiváló, a hardver viszont megdöbbentően régi és gyenge, az árát meg feldolgozni sem tudjuk.

Előzmények

  • HTC One M9+ - rendszerchipből is csak hazait!

    A gyártó tavalyi csúcsmodelljének megnövelt változata ujjlenyomat-olvasóval és dupla hátlapi kamerarendszerrel büszkélkedik, az erőteljesen melegedős rendszerchipet pedig lecserélték.

  • HTC 10 - tízpróba

    A tajvani gyártó leváltotta a One-szériát, és áprilisban bemutatta legújabb csúcsmodelljét, ami továbbfejlesztett UltraPixel kamerát, BoomSound hangszórópárt és felső kategóriás hardvert kapott.

  • HTC One E9+ dual sim - plasztik(ai) műtét

    A One M9 BoomSound hangszóróit, remek hangminőségét és fürge rendszerfelületét műanyag testbe ültették, QHD-s kijelzővel megspékelve. Ez a beavatkozás azonban nem lett olcsó.

  • HTC One A9 - arany(áras) középút

    Újabb készülék visszhangját határozzák meg bizonyos formai hasonlóságok, pedig bőven vannak az A9-nek érdemei. Az árazást viszont nagyon, de nagyon elmérték.