HTC Desire 630 - a fröccsöntés új dimenziója

Jó ötlet volt a HTC-től, hogy ismét egy fiatalosabb termékkel álljon elő, ám ez nem mentség a régi hardverre, a mono BoomSound hangszóró pedig kihagyott ziccer.

Hardver, szoftverezettség

Szinte már elfeledtük a 32-bites lapkakészleteket, de azért érkezett még egy versenyző 28 nanométeres csíkszélességű Qualcomm Snapdragon 400 (MSM8926) chipsettel. Az ARMv7 architektúrájú, 1,6 GHz-re skálázott négymagos Cortex-A7 processzor mellett egy Adreno 305 grafikus gyorsító segít a megjelenítésben, ezek mellé pedig 2 gigabájt rendszermemóriával gazdálkodhatunk. Valószínűleg a Sense optimalizáltsága miatt lehetséges az, hogy ezzel a hardverrel szinte hibátlanul fut a Marshmallow, mindazonáltal, amennyire gyenge teljesítményt mutatott a benchmarkokon a mobil, annyira röccenésmentes volt a mindennapi használat, és még komoly melegedésről sem kell beszámolnunk. A belső tároló 16 gigabájtos, ebből csupán 10 marad egyéni felhasználásra, de szerencsére úgy is bővíthetjük a lehetőségeinket microSD-vel, hogy közben két SIM kártya dolgozik a mobilban. A Flex Storage támogatásának köszönhetően akár telepíteni is tudunk a maximum 2 TB-os memóriakártyára.

Teljesítmény-teszt
Benchmark HTC Desire 630 Dual SIM Huawei P9 lite Xiaomi Redmi 3 Samsung Galaxy A5 (2016)
Rendszerchip Snapdragon 400 HiSilicon Kirin 650 Snapdragon 616 Exynos 7580
AnTuTu Benchmark 6.x 31700 pont 53733 pont 35181 pont 37880 pont
Vellamo Browser 2243 pont 3099 pont 2605 pont 2940 pont
Vellamo Metal 1078 pont 1434 pont 1126 pont 1150 pont
Geekbench 3 (single) 445 pont 906 pont 657 pont 747 pont
Geekbench 3 (multi) 1533 pont 3825 pont 3006 pont 3488 pont
GFXBench Man. onscreen 4,6 fps 8,5 fps 12 fps 4,8 fps
GFXBench Man. offscreen 2,0 fps 8,0 fps 5,8 fps 4,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 11 fps 19 fps 24 fps 14 fps
GFXBench T-Rex offscreen 5 fps 19 fps 15 fps 14 fps

Az Android 6.0.1 alapjain Sense 7 kezelőfelület teszi a dolgát, sok helyen találkozunk az operációs rendszer gyári darabjaival, ugyanakkor rengeteg extra is került bele. Első és legfeltűnőbb a BlinkFeed, ami egy hírösszegyűjtő, közösségi oldalak adatbázisából és RSS-ből dolgozó teljes képernyős minialkalmazás a kezdőoldalak között. A szoftver egy helyre pakolja az összes információt, amire szükségünk lehet, de természetesen forrást is társít hozzájuk, így egyáltalán nem tűnik rendezetlennek a környezet, és általában jó prioritás szerint kerülnek elénk a hírek. Nem maradt ki a témázhatóság, továbbra is nagyon sokféleképpen szabhatjuk testre a megjelenést, a különböző sémák megváltoztatják a hátteret, a színkészletet, de akár a menüt, a gyári szoftverek külcsínét és a virtuális billentyűzetet is.

A témák nem csak a háttérre és a színkészletre vannak hatással, hanem a gyári alkalmazások megjelenésére is. A témák nem csak a háttérre és a színkészletre vannak hatással, hanem a gyári alkalmazások megjelenésére is.
A témák nem csak a háttérre és a színkészletre vannak hatással, hanem a gyári alkalmazások megjelenésére is. [+]

A kezdőképernyők között találunk még intelligens mappákat, az egyikben megadhatjuk, hogy otthon, munkában vagy egy távoli pihenésen vagyunk épp, és ennek megfelelően mutat parancsikonokat, illetve van egy Javaslatok könyvtár is, ahol gyakorlatilag Play Áruház-linkeket találunk a legjobban pörgő applikációkkal. Az új alkalmazásengedély-rendszer természetesen a Desire 630-ban is jól teszi a dolgát, viszont a natív ujjlenyomat-olvasó támogatást nem tudjuk kihasználni, lévén nincs hozzá szenzor társítva. Kimaradt a duplakoppos feloldás, viszont a kijelző színhőmérsékletét variálhatjuk, és egy alapvető gesztusvezérlést is engedélyezhetünk külső alkalmazások számára.

A gyári színhőmérséklet kalibrációja megfelelő, de kedvünk szerint állíthatjuk. A gyári színhőmérséklet kalibrációja megfelelő, de kedvünk szerint állíthatjuk.
A gyári színhőmérséklet kalibrációja megfelelő, de kedvünk szerint állíthatjuk. [+]

A Google-szoftvercsomag magától értetődően csücsül a készüléken, alapvető felhőtárhelyként a Drive áll rendelkezésünkre (ajándék 25 gigabájttal a mindenkinek járó 15 gigabájton túl), alapértelmezett továbbá a Play Zene és a Chrome böngésző is, ezekre a HTC nem kínál saját megoldást ennél a mobilnál. Az alkalmazáslistában megtaláljuk a Beállítás névre hallgató programot, ami lényegében végigvezet minket azon a beállítási procedúrán, amit az első bekapcsoláskor csináltunk végig, kapunk még egy jól működő, OTG-kezelésre alkalmas fájlkezelőt és egy időjárási szoftvert is, ami az AccuWeather adatbázisából dolgozik.

BlinkFeed és gyári képszerkesztő. BlinkFeed és gyári képszerkesztő.
BlinkFeed és gyári képszerkesztő. [+]

A HTC-féle képszerkesztővel nem fogunk komoly grafikai munkát végezni, viszont körvonalazásra és némi effektezésre remekül használható. A Zoe sem egy profi videóvágó szoftver, épp csak a legfontosabb pillanatképeket fűzi össze némi zenével, a szerkesztésben csak kis szerepet kap a felhasználó. A Zseblámpa névre hallgató program lényege nyilvánvalóan egyértelmű, a hátlapi villanó remekül használható világításra, erőteljes fénye van.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

  • A stílusra megy rá a HTC Desire 650

    Szó szerint megosztó küllemet kapott a HTC Tajvanon bemutatott középkategóriása: a hátlapi plasztik textúra határozottan két részre különül. De hogy jön ide a gumikalapács?

  • HTC Desire 10 Lifestyle - a stílusnak súlyos ára van

    A HTC középkategóriás(nak szánt) készüléke kellemes megjelenésű, a fülesre jutó hang kiváló, a hardver viszont megdöbbentően régi és gyenge, az árát meg feldolgozni sem tudjuk.

Előzmények

  • HTC One M9+ - rendszerchipből is csak hazait!

    A gyártó tavalyi csúcsmodelljének megnövelt változata ujjlenyomat-olvasóval és dupla hátlapi kamerarendszerrel büszkélkedik, az erőteljesen melegedős rendszerchipet pedig lecserélték.

  • HTC 10 - tízpróba

    A tajvani gyártó leváltotta a One-szériát, és áprilisban bemutatta legújabb csúcsmodelljét, ami továbbfejlesztett UltraPixel kamerát, BoomSound hangszórópárt és felső kategóriás hardvert kapott.

  • HTC One E9+ dual sim - plasztik(ai) műtét

    A One M9 BoomSound hangszóróit, remek hangminőségét és fürge rendszerfelületét műanyag testbe ültették, QHD-s kijelzővel megspékelve. Ez a beavatkozás azonban nem lett olcsó.

  • HTC One A9 - arany(áras) középút

    Újabb készülék visszhangját határozzák meg bizonyos formai hasonlóságok, pedig bőven vannak az A9-nek érdemei. Az árazást viszont nagyon, de nagyon elmérték.