Honor View 30 Pro - várjunk még vele

Jó megjelenés, remek hardver, 5G-s képesség, ügyes kameratrió a hátlapon és kedvező árcímke, valami miatt azonban mégis elmarad a plecsni.

Kamera, multimédia

Három darab kamerát lehet látni a hátlapon. A fő egység alapvető adatai a P30 Pro és Mate 30 Pro mobilokból lehetnek ismerősek, 40 megapixeles, 1/1,7”-es szenzorméret quad-Bayer szűrővel, 4:1-es pixelegyesítéssel, 10 megapixeles végeredményekkel egy f/1,6-os apertúrájú, hardveres stabilizátorral (OIS) ellátott optikán keresztül. A telefotó kamera szintén nem nélkülözi az optikai képstabilizálást, 3x-os natív zoomot ad 8 megapixelen, f/2,4-es lencsével.

Markáns kameradudor a hátlapon
Markáns kameradudor a hátlapon [+]

A 12 megapixeles, ultraszéles kamera az előző kettőhöz hasonlóan lézeres autofókusszal van ellátva, és 16 milliméteresre számolható át a gyújtótávolsága, legfőbb érdekessége, hogy natívan nem 4:3-as, hanem 16:9-es képek jönnek ki belőle a szenzor miatt. A Honor főleg videózásra ajánlja ezt a kamerát, éppen ezért ez a 16 mm nem is olyan extrém módon nagy látószög, mint a konkurensek által ultraszélesnek hívott megoldások.

[+]

A szoftver aligha tér el az eddigi Honorokétól, nem maradt el a virtuális apertúrával történő háttérelmosás, a HDR, a fényfestés, a panoráma, a dupla fotó, a dokumentumolvasás, a szuper makró, továbbá a mozgóképes time-lapse és slo-mo, és persze van AI-élénkítés. Aki Pro módban szeret fotózni, az örülhet, hiszen mindenféle kézi beállítás elérhető az összes lencsére, RAW-mentéssel együtt, noha ilyenkor a nagyon magas érzékenységek (ISO) nem érhetők el.

Megbízhatóan jó minőségű fotók készülnek, ha a főkamerát választjuk. A darts-táblánál még kézi fókuszterület-választással sem sikerült jó helyre tennie az élességet a rendszernek, ezen kívül azonban mindig jól eltalálta a főkamera a fókuszt, az expozíciót és a többi paramétert is. A fotók pedig kifejezetten jók: a zajszint feltűnő szűrés nélkül is minimális, remekül megmaradnak a textúrák, van bőven részlet, és a vonalélesség is helytálló, kizárólag a széleken látható némi lencsetorzítás, illetve a dinamikatartomány lehetne még egy fokkal szélesebb. Éjszaka sem jönnek elő komolyabb hibák, némi zajosodás a homogén felületeken, illetve valamelyest lassú fókusz még könnyedén elnézhető.

A 8 megapixeles zoomkamerából 10 megapixelre felskálázott eredmények születnek - nem nagyon láttunk még olyan, szoftveresen felhúzott felbontást, amiből túl sok jó sült volna ki, ezúttal sincs ez másképp, főleg annak ismeretében, hogy nem is lehet natív felbontásra váltani. Ezt egyébként nyilván nem a reklámozhatóan nagyobb felbontás miatt teszik, hanem azért, hogy a főkamerával azonos ajánlott felbontás és képarány legyen az alapértelmezett. Mindazonáltal a képek így sem rosszak, és bár a vonalélesség ezen nem tökéletes, és a részletesség sem indokolja, hogy nagyon tovább nagyítgassunk, mellette szól a jól belőtt színhőmérséklet és expozíció, illetve általában a fókusz sem ront. Az éjszakai felvételek is vállalhatóak, erős mesterséges fényben némi dinamikai hiba merül fel, de ez szintén az elfogadható tartományban szerepel, mobilos, 3x-os zoomkamerától jónak mondható a teljesítmény így 2020 első felében.

A 12 megapixeles, 16:9-es nagylátó a trió leggyengébb láncszeme, de még így is alkalmas vállalható és hangulatos felvételek készítésére. A másik két kamerához képest a fényérzékenység és a dinamika tűnik gyengének, lencshibák közül előforduló vendég lesz a kromatikus aberráció, nem mindig tökéletes a fehéregyensúly bemérése, erősen látszik a széleken a mosódás és rengeteg alulexponált fotóval találkoztunk automata módban. Szerencsére azonban a nagylátóról sem mondhatjuk el azt, hogy éjszaka fölösleges elővenni, persze némi becsillanás előfordul a mesterséges fényforrásoktól, annyi baj legyen. 32 megapixeles szelfiből itt és itt lehet megtekinteni nappali és esti példákat, az ultraszéles, 8 megapixeles előlapi kamera hasonló képei pedig ide és ide kattintva nézhetők meg.

Természetesen videóztunk is a View 30 Próval, Full HD és 4K felbontásokon egyaránt, ez utóbbiban egyébként a sztenderd 30 fps a maximum. A zoomolás a főkamerából digitálisan történik, éppen ezért nem is lesz túl részletes vagy szép a nagyított felvétel, azonban az általános képminőség és a stabilizálás kellemes, a sztereó hang zajszűrése hatékony, rendben van a fókusz és a mozgás egyaránt. Ahogy az állóképeknél megszoktuk, a főkamera remek megbízhatósággal, élethű színekkel, kellemes részletességgel operál, nappal és éjszaka egyaránt.

A multimédiás oldallal kapcsolatban kettősek az érzéseink. Szép és élénk a megjelenítő egy filmezéshez, és a dupla szélességű kameralyuk mellett is kényelmesen elférnek a 16:9-es videók, viszont a szoftveres kiszolgálás már nem ennyire vidám, és ezek zöme a HMS-re visszavezethetően nem is nagyon orvosolható. Nincs HDR-támogatás, nincs Netflix, Widevine L1 védelem nélkül pedig a Prime Video is alacsony felbontáson képes csak működni, nincs FM-rádió ha pedig 3,5 milliméteres jackkel szerelt analóg fülhallgatónk van, akkor nyúlhatunk az adapterért, a méretes készülékházra ugyanis nem jutott a csatlakozóból. Élénk és erőteljes, de sima mono az alul lévő multimédiás hangszóró, aminek még a beszédhangszóró sem segíti a munkáját. A hardver persze 8K-n innen bármit képes gyönyörű minőségben és folyamatossággal lejátszani, egy megfelelő szoftver társaságában pedig sem a DivX nem fog hiányozni, sem pedig a feliratfájlok olvasásával nem lesz gond.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Honor

Azóta történt

Előzmények

  • Honor 20 Pro - megkésve bár, de törve nem

    Végre ideért a Honor aktuális csúcsmodellje, ami tud újat mutatni még a Huawei néven futó termékek mellett is, árban pedig most is kicsit kedvezőbb.

  • Honor 20 - jobb későn, mint soha!

    Különösen igaz ez a Honor 20-ra, ami remek felszereltséggel és kiemelkedő ár/érték aránnyal mutatkozott be, de már a piacra kerülése is bizonytalan volt.

  • Honor 9 - fény-másolat

    A Honor 9 tulajdonképpen egy Huawei P10, csak csillogós felülettel és alacsonyabb árcédulával. Generációsan ugyanakkor idén kevés dolog változott. Marad vajon az ár/érték trófea is?

Hirdetés