Honor View 30 Pro - várjunk még vele

Jó megjelenés, remek hardver, 5G-s képesség, ügyes kameratrió a hátlapon és kedvező árcímke, valami miatt azonban mégis elmarad a plecsni.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A View 30 Pro aljából kihúzható tálcára két darab nanoSIM-et lehet tenni, a mobil ugyanis dual standby módban képes működni, mindkét kártyával teljes értékű 4G-támogatással, az első kártya esetén pedig NA és NSA 5G architektúrák támogatásával. A kétcsatornás WiFi modem (802.11a/b/g/n/ac, wave2, Direct, HotSpot, Display) érzékenysége kimondottan jó, a Bluetooth 5.1-es A2DP-vel és LE-vel, viszont a Type-C csatlakozó csak USB 2.0-s átvitelt támogat, noha egyébként az MTP és OTG-képességek megvannak. A kétcsatornás GPS-vevő, A-GPS, GLONASS, BDS, QZSS L1 + L5 és Galileo E1 + E5a műholdcsoportokkal dolgozik, van továbbá NFC (mobilfizetés terén természetesen Google Pay nélkül, kizárólag Huawei Wallettel) és infraport.

Hirdetés

[+]

Szenzoros téren a hőmérséklet-érzékelőn és a nyomásérzékelőn kívül minden megvan a gyorsulásmérőn keresztül a giroszkópon és a mágneses érzékelőn át. A beszélgetési hangminőség tapasztalataink alapján kimondottan jó volt, semmilyen problémát nem tapasztaltunk egyik oldalon sem, a vételi stabilitás szintén rendben volt.


[+]

Ekkora készülékházzal a csúcsmodellek zöme jellemzően 4000 mAh kapacitású akkumulátor felett érkezik, és ha csak minimálisan is, de a View 30 Pro is elmondhatja ezt magáról - 4100 mAh-s teleppel 5-7 órás kijelzőidők jöhetnek ki vele normál használatban, ami aktivitástól függően 1-3 napos üzemidőt jelent, szintetikusan pedig 16 óra körüli filmnézések jönnek ki hang nélkül, 150 niten. Tölteni vezetékesen 40W-tal lehet, ilyenkor körülbelül 35 percet lehet számolni 0-50% között, a teljes töltés bő egy óra. Vezeték nélkül 27W a maximális töltési teljesítmény, amit fel tud venni, de egyébként maga a mobil is tud vezeték nélkül tölteni más eszközöket, igaz, jelentős veszteséggel.

Értékelés: Honor View 30 Pro (5G)
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 10 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 5 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya ? pont
Hogyan értékelünk?

Kezdjük azzal az alapvető, örömteli ténnyel az összefoglalót, ami miatt igazán szomorúak lehetünk majd a végére: a View 30 Pro 5G-s változata ezzel a vonzó külsővel, remek hardveres erővel, stabil és pontos hátlapi kamerahármassal, ilyen kiemelkedő adatkommunikációs képességekkel és korrekt üzemidővel még úgy is simán versenyképes lenne a magyar piacon egy kicsivel 200 000 forint fölötti áron, hogy nem OLED, csak IPS panel került rá, nincs a kijelzőben az ujjlenyomat-olvasója és az USB-csatlakozója is csak 2.0-s. A dupla előlapi kameralyuk közötti, aránylag vaskos fekete holtsáv lehet kevésbé szimpatikus valakinek, de a mobil megjelenése egyébként általánosságban pazar, egyedül az IP-védelem hiányát lehet érdemben felhozni ellene. Az 5G-támogatás mellé tartozó, az alap Kirin 990-nél is komolyabb nyers teljesítménynek köszönhetően semmiféle akadással, röccenéssel, vagy túl hosszúra nyúlt töltési idővel nem találkoztunk, és a benchmarkok szintjén is tudja azt a telefon, amit manapság egy csúcsmobiltól el lehet várni. A kamerarendszer nem a legdurvább, amit mobilban valaha láttunk, de tény, hogy nagyon megbízható, jó automatikával és alapvetően jó hardveres alapokra épített rendszer állt össze, ami egy átlagfelhasználónak bőven több az elengedőnél. Amilyen kis hajszállal csúszott le a tavalyi View 20 az Ajánlott minősítésről, olyan könnyedén ugrotta volna meg ez a szett az elismerést, most viszont csak az a biztos, hogy még egy őszinte Tetszettet sem tudunk rásütni. Méghozzá a HMS miatt.

Lehet, hogy 1-2 év múlva, rengeteg belső és külső fejlesztői munkaóra elteltével a HMS-szolgáltatáscsomag egy életképes alternatíva lesz bárkinek, aki nem a Google szolgáltatásaival kel és fekszik, most viszont nagyon messze van ettől. A Huawei-féle AppGallery csupán töredékét nyútja annak az alkalmazáskínálatnak, amit a felhasználók joggal várnak el az andoridos telefonoktól, és bizony rengeteg olyan, hasznos alkalmazásról és szolgáltatásról maradnak le a HMS-es felhasználók, amit a legolcsóbb, legegyszerűbb, teljes Google csomaggal rendelkező mobilokkal is gond nélkül lehet űzni. Mindemellett ott van, hogy ha egy nagyjából normális és valamennyire magyar szemmel teljes alkalmazáslistát szeretnénk úgy, hogy mellette jól be van lakva a rendszer, minden alapértelmezés, lokációs és böngészős beállítás az általános hazai igényeknek megfelelő, az jelentősen több szakértelmet és utánaolvasást kínál egy HMS-es mobil esetén, mintha a felhasználó megvesz bármi mást, amin egy Google-ökoszisztéma van. Ráadásul hiába az átlagfelhasználón messze túlmutató tudás ahhoz, hogy könnyedén telepítsünk apk-ból, az ismeretlen forrásokból letöltött alkalmazások közül előbb-utóbb beleszaladhatunk egy rosszindulatú alkalmazásba (hiszen a Huawei telepítője eleve minden, nem App Gallery-s szoftveről megpróbál bőszen lebeszélni, amivel gyakorlatilag okostelefonként használhatatlan lenne a View 30 Pro is), amire jóval kisebb esélyünk van, ha kizárólag a Play-szűrőn átment alkalmazáslistából dolgozunk. A mobil várhatóan nem is lesz elérhető itthon - bölcs dolgonak gondolom, hogy másodlagos márkaként inkább a tartozékos vonalra állnak át, amíg a nagy testvér nem tapossa ki a HMS-nek az európai utat.

szentkuti11

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Honor

Azóta történt

Előzmények

  • Honor 20 Pro - megkésve bár, de törve nem

    Végre ideért a Honor aktuális csúcsmodellje, ami tud újat mutatni még a Huawei néven futó termékek mellett is, árban pedig most is kicsit kedvezőbb.

  • Honor 20 - jobb későn, mint soha!

    Különösen igaz ez a Honor 20-ra, ami remek felszereltséggel és kiemelkedő ár/érték aránnyal mutatkozott be, de már a piacra kerülése is bizonytalan volt.

  • Honor 9 - fény-másolat

    A Honor 9 tulajdonképpen egy Huawei P10, csak csillogós felülettel és alacsonyabb árcédulával. Generációsan ugyanakkor idén kevés dolog változott. Marad vajon az ár/érték trófea is?

Hirdetés