Honor 8 Pro - déjà vu

A sokadik Kirin 960-as phabletet teszteljük, ám mind közül a legolcsóbbat. A 6/64 GB-os RAM/tárhely kombináció önmagában előnyös, a QHD kijelző és a mellékelt VR-megoldás pedig kellemes extra.

Hirdetés

Szoftverek, VR

A felület hasznos alkalmazásokkal is csurig van töltve (Fájlkezelő, Egészség, Biztonsági mentés, Hangrögzítő, Iránytű stb.), viszont elspórolhatták volna a játékdemókat és azokat, amelyről a felhasználónak kellett volna döntenie (Facebook, Instagram, Google+, Twitter, Opera, Quik, TripAdvisor, Booking.com). Akad egyébként olyan app, amibe szituációtól függően két fiókkal is be lehet jelentkezni (pl. Facebook), ezeket az EMUI ikeralkalmazásoknak nevezi. Az ujjlenyomat-olvasó a képernyőzár feloldása és a gesztusvezérlés mellett alkalmazászárolásra és a fájlszéf elérésére is bevethető. Kár, hogy a legendásan gyors és megbízható Huawei-szenzor a hátlapon túl magasra került, és csak annyi előnye van a Galaxy S8 nem kevésbé problémás elhelyezésével szemben, hogy itt legalább nem fogjuk a kameralencsét összemaszatolni.


[+]

A telefonkönyv a két SIM-ről, számos fiókból és a mobilról is behívja a névjegyeket. Többféle megjelenítési és szűrési mód van, akad lehetőség névjegykártyát szkennelni és kedvenceket képezni, a tárcsázóban pedig elérhető a gyorskeresés és a gyorshívás. A SwiftKey komplett virtuális billentyűzet szinkronizálható magyar szótárral, ékezetekkel és korrektúrával. A virtuális megoldás témázható, átméretezhető, egykezes használathoz igazítható, sőt: még lebegő módba is dobható, az ujjhúzós és a kétnyelvű bevitelről nem is beszélve.


[+]

Az Okos Vezérlő programozható távirányító az infrás otthoni eszközök kezelésére. Számos márka készülékeihez akad azonnal bevethető séma, amelyikhez pedig nem, készíteni lehet: csak az eredeti távirányítót a Honor 8 Pro teteje felé kell fordítani, és az adott gombokat lenyomva regisztrálni. Ez alapvetően ritkaság, mert ehhez a megoldáshoz infraport kell (amely fogadni is képes az infravörös jeleket), a sima távirányításhoz pedig elég egy jeladó, a legtöbb konkurens gyártó általában csak ezt építi be a telefonokba. A Chrome rendben, a phablet pedig döccenések nélkül kezel akár egy tucat honlapot. Kérhető asztali elrendezés (5,7”-en hasznos), inkognitó mód, teljes Google-szinkronizálás (könyvjelzők, keresési előzmények, jelszavak). Hiányzik viszont a zoomalapú sortörés, bár jelzett képátlón ez se probléma, ahogy a tűéles panelen a több órás netezés sem fárasztó.


[+]

Meglehetősen egyszerű, de azért működőképes a papírból eszkábált Honor VR. A belső kis doboz kerek kivágásába pöcökkel fölfele bele kell helyezni a két lencsét, a papír elválasztót kihajtani, a phablet fedelébe a Jaunt VR app indítása után a telefont csúsztatni, majd az egészre az iménti kis dobozt rátolni, és ennyi: lehet is a virtuális valóságtartalmakat fogyasztani. A VR-menüben a fej forgatásával lehet mozogni és a kis célzó pöttyöt irányítani. Választani, leokézni és visszalépni a kurzort a különféle funkciógombok fölött tartva tudunk. Nincs szivacs és fejpánt, így nagyjából 15 percig mondható kényelmesnek a papírmegoldást kézzel a szemek előtt tartani. Nincs igazítás a szemüvegek látási képességeihez sem (messzebb vagy közelebb kell a szerkezetet tartani), sem kezelőgombok, a szobát is el kell sötétíteni, hogy a fény ne szűrődjön be.


[+]

A Jaunt VR főképernyője a Westworld sziklaszirten épített irodáira hasonlít, és egyébként szépen kidolgozott. Főleg videós tartalmak érhetők el ebben az appban, egyik-másik minősége elég jó, hogy egy Gear VR-féle mozgóképpel is felvegye a versenyt. Képfrissítésben és kontrasztokban mindenesetre ez az IPS panel rosszabb, mint az az AMOLED (ez gyors fejmozgatáskor nyilvánvaló), és persze itt játékok sincsenek. Az Invasion című, 360-as rajzfilmecske egyébként tök aranyos. Vannak még interaktív tartalmak, például 360-ban körbejárható a Legendás állatok és megfigyelésük című film több helyszíne és díszlete.


[+]

A Google Cardboard is telepíthető, így minden más, hozzá kapcsolódó app és játék, csak azt nem szabad elfelejteni, hogy kontroller nincs a Honor 8 Próhoz. Mindenesetre fotók, YouTube VR videók, Google utcakép felvételek és egyéb szórakoztató megoldások is kipróbálhatók, korlátozott VR-élménnyel, de QHD felbontáson teljesen vállalható minőségben. Akár saját tartalom is lőhető (Cardboard Camera), a phablet viszont eléggé felmelegszik hosszabb VR-ozás során, ha fel nem is forrósodik. Nagyobb fényerőn úgy 4 óra alatt megadja magát a 4000 mAh-s telep, ami talán érthető.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Huawei P10 Plus - több lett, maradhat?

    Ebben a modellben van igazán előrelépés, a P10 nagyobb testvére nem csak méretben múlja felül a kisebb verziót, hanem gyakorlatilag mindenben. Nyilván az árat is beleértve.

  • Porsche Design Huawei Mate 9 - a híre megelőzi

    Limitált példányszámban itthon is kapható lesz a legdrágább Huawei, amely a Kirin 960-nal szerelt Mate 9 kisebb, menőbb és exkluzívabb verziója. Irgalmatlan sokba kerül, kevesek játékszere lesz.

  • Honor 8 - tisztelet a kivitelnek

    A lehengerlően szép Honor 8 pont azt kínálja, amit a Huawei P9, csak olcsóbban, ez pedig remek hardvert, dupla hátlapi kamerát és rogyásig telepakolt szoftvert jelent.

Hirdetés