Hirdetés

GOCLEVER Chronos Eco okosóra teszt

Elsősorban a konkurens termékekhez képest rendkívül alacsony árával hívja fel magára a figyelmet a GOCLEVER alacsony fogyasztású kijelzővel szerelt okosórája, ami kicsit bugos ugyan, de használható.

Hirdetés

Tudás, hiányosságok

Az eszköz iOS és Android operációs rendszerrel szerelt okostelefonokkal egyaránt használható, utóbbinál a 4.4-es rendszerverzió megléte előírás. A kommunikáció 4.0-s Bluetooth-on keresztül zajlik, a használathoz a gyártó saját alkalmazását kell feltelepíteni, ami a zöld robotos rendszernél a Play Áruházból elérhető. A szoftver felépítése elég egyszerű, a dizájnerek sem játszottak a határaikkal, de ez természetesen nem probléma, sőt. A konfigurálás ennek megfelelően egyszerű, az órával való kapcsolatot könnyen fel lehet építeni, saját adataink megadása (testtömeg, magasság, születési idő, megcélzott napi mozgásmennyiség) is gyerekjáték. A Bluetooth kapcsolat viszont nem volt túl stabil, néha elvesztette egymás az óra és az okostelefon, de mivel pár másodperc elteltével rendeződött a dolog, ezért ez inkább csak egy zavaró dolog, mint óriási probléma.


[+]

A kiegészítő egyik fontos funkciója a lépésszámlálás, a mozgást egy háromtengelyű giroszenzorral érzékeli. A szoftverben láthatjuk azt, hogy ma és a múltban mennyit léptünk és mennyit aludtunk, a mérés nem annyira pontos, mint egy drágább eszköznél, de a célnak tulajdonképpen megfelel. Ugyanez sajnos nem mondható el az értesítésekről, amelyek közül elvileg minden típusnak át kellene mennie, amit beállítunk a szoftverben, de a Facebook értesítések például egyáltalán nem jelentek meg a kijelzőn, az emaileket pedig gyakorlatilag olvashatatlanul, hibás karakterkódolással jelenítette meg a tesztelére kapott példány, magyarán az egyetlen érdemi értesítés a bejövő hívások kapcsán érhető el, ott viszont minden rendben van, főleg, mert a Chronos Eco beépített vibramotorral is rendelkezik.


[+]

Egy okosóránál nyilván fontos az is, hogy milyen óraképeket rakhatunk ki, itt szerencsére jól vizsgázott a készülék, a tesztelés pillanatában 10 digitális, 10 analóg, valamint 36 egyedi tárcsa volt elérhető, amelyek között valószínűleg mindenki talál kedvére valót. Egyszerre három tárcsát lehet áttölteni az órára, a folyamat irgalmatlanul lassú, de ha egyszer kivárja az ember, akkor utána szabadon váltogathat a kinézetek között. Az órának van egyébként egy saját, hat ikonból álló menüje is, az első pontban a friss üzeneteket olvashatjuk el, az SMS-ek itt nem jelennek meg, csak az emailek, természetesen rossz karakterkódolással. A zenelejátszót kezelő rész is tökéletlen, az ID3-tagek rendkívül lassan jönnek át, percekbe telik, mire megjelennek a számcímek, utána viszont el tudjuk indítani és le tudjuk állítani a lejátszást, valamint átléphetünk az előző és a következő számra. A kamera exponálására szolgáló funkció egyszerűen nem működött, a fitnesz adatok összegzésével és az alvó mód bekapcsolásával azonban nem volt gond. A beállítások pedig a leghasznosabb menüpont, itt lehet ugyanis bekapcsolni a háttérvilágítást, ezzel kapcsolatban több opció is van, például meg lehet adni, hogy csak egy bizonyos idősávban (este) működjön a dolog.


[+]

Nem olyan rossz termék a GOCLEVER Chronos Eco okosóra, de sajnos jónak sem nevezhető. A hardvert tisztességesen összerakták, a három hetes üzemidő nagyon erős ütőkártya, a dizájn sem vérlázítóan rossz, a minőség pedig az árszintnek megfelelő. A szoftveres oldal azonban gyenge, leginkább az értesítések normális kezelése a fájó, a kamera óráról történő exponálása nélkül valószínűleg minden tulajdonos tud élni. Mivel azonban az értesítések sem jönnek át, az újdonságra úgy kell tekinteni, mint egy közepesen pontos lépésszámlálóra, aminek óra kinézete van, szép óratárcsákat lehet rá kirajzolni, sokáig bírja egy töltéssel és legalább a bejövő hívásokról értesít minket. Mindez 18 ezer forintért annyira nem is rossz.

Bocha

A GOCLEVER Chronos Eco okosórát a JTC Kft. bocsátotta rendelkezésünkre.

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Azóta történt

  • BLOCKS, az első moduláris okosóra

    Október 13-tól a Kickstarteren debütál az az új okoskütyü, ami a hordható eszközök új világát hozhatja el, az eszköz ráadásul iOS-sel és Androiddal is együttműködne.

  • Pebble Time - jó időben

    Az Android Wear rendszerre épülő okosórák mellett a Pebble színes kijelzővel ellátott modellje is egy túlságosan egyszerű megoldásnak tűnhet, pedig egy jól átgondolt koncepció végeredménye.

  • Huawei Band / Honor Zero - amennyi kell

    Itthon Huawei Band néven kapható a kínai cég minimalista, alapvetően nőknek ajánlott okosórája, ami elérhető áron nyújt pont annyit, amennyit kell neki.

  • Fitbit Blaze - mozgás a négyzeten

    Az amerikai vállalat legújabb viselhető eszköze okosóraként nem feltétlenül állja meg a helyét, a sportban viszont nagyon hasznos társ, az üzemideje pedig egészen elképesztő.

Előzmények

  • Oukitel A28 - sokat ígér

    A mediatekes SoC-vel felszerelt okoskütyü rozsdamentes acél házzal, bőrszíjjal, pulzusszám mérővel, Bluetooth kihangosító funkcióval és kedvező árcédulával támad, ám a sikere az új platformon áll vagy bukik.

  • Alcatel One Touch Watch - nem csupán egy óra

    A vállalat első okosórája nem csak a szemrevaló külseje, hanem kellemes szolgáltatásai, saját operációs rendszere és vonzó árazása miatt is egy érdekes termék.

  • Jóval több okosóra és aktivitásmérő fogyhat idén, mint tavaly

    Az IDC szerint az okosórák, fitnesz karperecek és aktivitásmérők piaca idén 173%-os előrelépést érhet el a tavaly leszállított ilyen kütyük számához képest.

  • Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra

    Lehetséges, hogy az Apple tudta kihozni a legtöbbet az olyan termékkategóriából, aminek kérdéses, hogy mekkora a vásárlóközönsége. Drágán mérik a precizitást.