EarFun Air Pro SV - öszvér

Minden sikerszéria félbeszakad egyszer, az EarFun legújabb fülhallgatója pedig nem teljesít annyival jobban elődjénél, hogy indokolt legyen a felár.

Hirdetés

ANC, hangzás, üzemidő

A 10 milliméteres dinamikus meghajtók gyapjúötvözetet tartalmazó kúpos membránt használnak, a gyártó szerint ez kiegyensúlyozott és tiszta hangzást ad, a valóságban jó sok basszussal megpakolt, meleg hangzásvilág fogad majd minket. Az alapértelmezett, lapos EQ-beállításokhoz képest érdemes lejjebb venni a basszusból, hogy az ne dübörögje el a részleteket a zenéből, a fémes hangzásvilág itt nincs jelen, mint a gyártó korábbi termékeinél, a V-karakter azonban maradt. A mélyek és a magasak árnyékában a középtartomány, például zongora kissé fojtottan hallható, hiányzik a valódi dinamika, csak a mélyek és magasak közti ugrálás van. A hangtér vállalhatóan tágas, a vokál és a hangszeres kíséret elválasztása egész jól megy, ahhoz viszont már kevés, hogy egy klasszikus hangszerekre szerelt darabot színpadképhez hűen visszaadjon. A modern zene jól áll a fülesnek, a klasszikus zene vagy a podcast viszont egyértelműen nem terepe. A sztereó szeparáció jó, ha pedig egy fülhallgatóra váltunk, automatikusan az szólaltatja meg mindkét sávot. De csak akkor, ha a másik fülest már visszatettük a hordozó tokba, addig ugyanis azon is folytatódni fog a lejátszás!

Így épül fel az EarFun Air Pro SV hangkeltője.
Így épül fel az EarFun Air Pro SV hangkeltője. (forrás: EarFun) [+]

Hangerőben is jó az Air Pro SV, az általunk mért maximum 103,2 dB(A) volt. Az ANC a külvilág zajaiból 40 dB-nyit képes elfojtani, ami elsőre jónak tűnhet, a gyakorlatban kicsit gyengécske, így a hangerő jól jön. Bekapcsolt aktív zajszűréssel általában 50%-os hangerő elég szokott lenni, hogy a Széll Kálmán tér és a metró forgatagának hangját teljesen elnyomja, az EarFun esetén 70-75%-ra kellett állítanom ehhez a hangerőt. Az ANC zavaró fehérzaj és nyomásérzet keltése nélkül a statikus zajokkal jól boldogul, de a változó hangokat már nem tudja megfogni, így füldugónak nem megfelelő választás. Az átengedő módot használva kellő mennyiségű hangot enged be az utcáról az eszköz ahhoz, hogy akár egy érkező (nem elektromos) autót meghalljunk, de digitális, dobozos a mikrofonok által felvett hang, így szerintem ezen keresztül beszélgetni nem érdemes. Ez a telefonhívásokra is jellemző, a háttérből érkező dolgokat, például a szél zaját dedikált WNR nélkül is szépen kiszűri az eszköz, ám ezért saját hangunkat kell kicsit robotizálnunk.

Akkumulátoros üzemidőben a 35 mAh-s telepekkel szerelt fülhallgatók stabilan hozták a teszt alatt a 4 órányi működést bekapcsolt ANC-vel és hanglejátszással. A 380 mAh-s telepet rejtő tok két óra alatt tölthető fel vezetékkel, négy óra alatt QI töltőn. A fülhallgatók egy óra alatt képesek 0-ról 100%-ra szedni magukat a tokban, de ha nagyon nincs időnk ezt kivárni, tíz perc alatt két órányi ANC nélküli hanglejátszásra elegendő energiát ad le a tok a fülhallgatóknak. A tok a gyártó ígérete szerint négyszer tudja teljesen feltölteni a fülhallgatókat, a mindennapi használatban napi két órányi aktív használat mellett nekem elég volt másfél hét alatt egyszer töltőre tenni a tokot. Az alkalmazásban egyébként a fülhallgatók aktuális töltöttségét láthatjuk, de a tokét nem, így csak az elejére szerelt LED fényeiből következtethetünk arra, hogy mikor kellene már neki áramot adnunk.


[+]

Összegezve tapasztalataimat úgy vélem, az EarFun SV jó is, meg nem is. Hangzása rendben van, a zajszűrés oké, bár lehetne erősebb, az üzemidő megfelelő, a vezeték nélküli töltés plusz pont. Az alkalmazás viszont csak mutatóba készült, a dizájn hosszú távon okozhat akár gondokat is, ha nem szentel kellő figyelmet a felhasználó a tok tisztán tartására, nincs aptX, és hiányzik egy olyan alapvető dolog, mint a viselésérzékelés. Ez pedig azért furcsa, mert a gyártó korábbi termékeiben, például az Air Pro 2-ben, a Free 2-ben vagy a Free 2 Próban ezek közül voltak már elérhető dolgok, egy Pro jelzővel ellátott különleges kiadástól pedig többet várnék. De a külső konkurencia termékei között is akad választási lehetőség, a 1More-tól vagy épp a Xiaomitól is járt idén szerkesztőségünkben olyan fülhallgató, amik összességében hozták ezt a szintet. Az EarFun az Air Pro SV-vel jó hangzást és stabil kapcsolatot kínál, de semmi olyan extrát nem ad, amivel megindokolná, hogy miért ezt válassza valaki és ne az Air Pro 2-t olcsóbban, a plecsni így most nem jár.

viragdani01

Azóta történt

Előzmények

  • EarFun Air Pro 2 - kategóriabajnok

    A kiváló ár-érték aranyú termékeiről ismert gyártó legkomolyabb modellje az elődjénél jobb zajszűrést és hosszabb üzemidőt kínál, miközben olcsóbb is lett.

  • EarFun Free Pro 2 - megnyerő

    A fülben egy apró kis semmiségnek érződik, mégis korrekt üzemidővel, kellemes hangzással és megbízható működéssel kecsegtet. Persze zajszűrésben nincs ott, mint a műfaj legnagyobbjai.

  • EarFun Free 2 teszt

    Megérkezett az AptX és az IPX7-es védelem kettőse az EarFun legújabb fülesébe, ráadásul viszonylag visszafogott lett a hivatalos árazás is.

Hirdetés