EarFun Air Pro SV - öszvér

Minden sikerszéria félbeszakad egyszer, az EarFun legújabb fülhallgatója pedig nem teljesít annyival jobban elődjénél, hogy indokolt legyen a felár.

Kapcsolat, EarFun Audio alkalmazás

A fülhallgató Bluetooth 5.2-n is képes kommunikálni, a kodektámogatás SBC-re és AAC-re szorítkozik, nincs aptX, pedig a Free 2-ben támogatott, így érthetetlen számomra, hogy egy Pro verzióban miért nem. Újabb példa a pro jelző elértéktelenítésére. Nincs gyorscsatlakozás és multipont támogatás sem, a klasszikus, Bluetooth menüben turkálós módon sikerült csak összehozni a fülhallgatót iOS, macOS és Android eszközzel is. Első bekapcsoláskor a fülhallgató tokját kinyitva az automatikusan párosítás módba teszi magát, de erre manuálisan is kényszeríthetjük, ha mindkét füles érintőfelületén egyszerre nyomunk. Az alkalmazás erről sem szól nekünk, de ha több eszközzel használnánk az Air Pro SV-t, szükségünk lesz rá. Hiába volt hatótávon kívül a laptopom, folyamatosan arra próbált rácsatlakozni a kütyü, nem pedig a telefonra, amivel korábban már párosítva lett, és a támogató alkalmazás is futott. Ha összejön a kapcsolat, stabilnak mondható (-45 dBm), két alkalommal tapasztaltam a teszt alatt másodperces megszakadást forgalmas helyen, metróban.

Hirdetés

Az alkalmazás főoldala, a fülhallgató oldala és az EQ.Az alkalmazás főoldala, a fülhallgató oldala és az EQ.Az alkalmazás főoldala, a fülhallgató oldala és az EQ. Az alkalmazás főoldala, a fülhallgató oldala és az EQ. (forrás: Mobilaréna) [+]

Az angol nyelvű, Androidra és iOS-re letölthető alkalmazás megpróbál felhasználói fiók létrehozására rávenni, ez szerencsére kihagyható és használható nélküle is a program. Az app felépítése egyszerű, első oldalon állíthatjuk a zajszűrés három módját (ANC, átengedő, normál), bekapcsolhatjuk a 200 ms-ot felező játék módot és variálhatunk kicsit a hangzáson az EQ-val. A termékbemutató menüpont viszont elég vicces, mert csak egy Google Drive-ra mutató link, ahol egy 52 oldalas dokumentumot találunk. Ugyanazt, amit egyébként kinyomtatva mellékel a gyártó a dobozban.

A menü, a termékleírás és a gyakran ismételt kérdések rész.A menü, a termékleírás és a gyakran ismételt kérdések rész.A menü, a termékleírás és a gyakran ismételt kérdések rész. A menü, a termékleírás és a gyakran ismételt kérdések rész. (forrás: Mobilaréna) [+]

A megúszós látszatmegoldások folytatódnak, ha elkezdjük az app menüjét böngészni. A gyakori kérdések menüpont például a gyártó weboldalára mutat, a módválasztó mód a főoldalról is elérhető három ANC-s beállítást rejti, egyedül a terméknév és a hogyan viseljük rész rejt új dolgot. Előbbit átírhatjuk, viszont ahogy a beállításokat, ezt sem fogja automatikusan átvinni a fülhallgató eszközök között, manuálisan újra kell párosítani hozzá. A hogyan viseljük rész legalább grafikákkal ábrázolja, miként érdemes a fülbe tenni az eszközt, hasonló útmutatást elviseltem volna például az érintésvezérlés bemutatására is.

Figyelmeztető jelzés, hogy a fülhallgató átnevezését követően újra kell csatlakoztatnunk és az érintőfelület beállításai.Figyelmeztető jelzés, hogy a fülhallgató átnevezését követően újra kell csatlakoztatnunk és az érintőfelület beállításai.Figyelmeztető jelzés, hogy a fülhallgató átnevezését követően újra kell csatlakoztatnunk és az érintőfelület beállításai. Figyelmeztető jelzés, hogy a fülhallgató átnevezését követően újra kell csatlakoztatnunk és az érintőfelület beállításai. (forrás: Mobilaréna) [+]

Az EQ négy előre programozott módot tartalmaz, illetve három csúszkán manuálisan is állíthatjuk húsz lépésben, mennyire legyen domináns a mély, a közép és a magas tartomány, de leginkább csak a mélyeken fogjuk érezni a változást. Sajnos az EQ beállításait sem jegyzi meg a fülhallgató, szóval ha táblagépre váltunk telefonról, újra kell majd állítanunk mindent. Összegezve a dolgokat: a kapcsolat stabilitása jó, az alkalmazás azonban inkább csak mutatóban van, ami szerintem nem éri meg az Air Pro 2-höz viszonyítva a felárat.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • EarFun Air Pro 2 - kategóriabajnok

    A kiváló ár-érték aranyú termékeiről ismert gyártó legkomolyabb modellje az elődjénél jobb zajszűrést és hosszabb üzemidőt kínál, miközben olcsóbb is lett.

  • EarFun Free Pro 2 - megnyerő

    A fülben egy apró kis semmiségnek érződik, mégis korrekt üzemidővel, kellemes hangzással és megbízható működéssel kecsegtet. Persze zajszűrésben nincs ott, mint a műfaj legnagyobbjai.

  • EarFun Free 2 teszt

    Megérkezett az AptX és az IPX7-es védelem kettőse az EarFun legújabb fülesébe, ráadásul viszonylag visszafogott lett a hivatalos árazás is.

Hirdetés