Earfun Air S - jól megválasztott kompromisszumok

Egész olcsó, van benne multipont támogatás, ANC és aptX, de hiányosságai is akadnak.

Bevezető, kialakítás, mi van a dobozban?

Már több alkalommal volt szerencsénk az Earfun termékeihez, a gyártó legújabb fülhallgatójától így már nagyjából tudhattuk, mit várjunk. Az Earfun Air S fekete színben készül, s 30 ezer forint körüli (70 dolláros) áron összelapátolja azokat a funkciókat, melyeket ebben a szegmensben a legtöbben elvárnak. Azaz van benne multipont támogatás, Bluetooth 5.2 komolyabb kodektámogatással az aptX személyében, IPX5-ös cseppállóság, vezeték nélküli töltés a hordtokban és természetesen valamennyi aktív zajszűrés is.

A doboz és tartalma.
A doboz és tartalma. [+]

Az alacsonyabb árért azonban fel is kell áldozni valamit, ilyen például a felhasznált anyagok minősége, a hordtok (56 x 65 x 31 mm, 52 gramm) és a fülhallgatók ugyanis egyszerű műanyagból készülnek, a mágnesesen záródó fedél kifejezetten vékonynak érződik, ha pedig kicsit erősebben nyitja fel az ember, recsegő hangot ad. A mágnes legalább jól zár, így lehetne említeni inkább a dizájnt, mint spórolós megoldást, a szappan formájú hordtok és a száras, hallójáratba illeszkedő (in-ear) fülhallgatók mindennek elmondhatók, csak fantáziadúsnak nem. Ami nem feltétlenül baj, amíg kényelmesen megül az ember fülében az eszköz, ezt pedig a dobozban mellékelt négy méretű (XS, S, M, L) szilikonharanggal teljesíti is az Air S.


[+]

A súlyelosztás egész jó, normál szituációkban nem esik ki az ember füléből a fülhallgató, de edzés közben többször tapasztaltam, hogy a jobb füles csúszkált, igazgatni kellett. A gumiharangok kicsit rövidek, így a műanyag rész is folyamatosan hozzáér az ember fülkagylójának belsejéhez. Szerencsére adott az IPX5-ös védelem, így a verejték, kisebb eső nem valószínű, hogy kárt tesz az eszközben. A szárakat megfogva könnyedén kivehető - betehető is a füles, ám azzal számolnunk kell, hogy hiányoznak belőle a viselésérzékelő szenzorok, szóval a zenét vagy egyéb lejátszott tartalmat nem fogja automatikusan szüneteltetni egészen addig, amíg mindkét füles vissza nem került a hordozó tokba.


[+]

A tok teteje felfelé nyílik, a matt fekete bölcsőben mágnesesen marad helyén a jobb és bal fülhallgató is. A töltés a szárak belső oldalán található két mágneses csatlakozón keresztül zajlik. A tok külsején egy LED fényt találunk, ez zöld színnel jelzi, hogy van-e még elegendő töltöttség a beépített 500 mAh-s akkumulátorban. A két fülhallgató szárának felső részén, ahol az érintésérzékeny felület is helyet kapott található még egy-egy LED, ezek piros vagy kék színnel jeleznek: világítanak csatlakozáskor, villognak párosítási állapotban és pirosan villannak fel, ha merülőben van a fülhallgatókban található 40 mAh-s telep. Automatikus párosítás semmilyen formája nincs jelen, a fedelet felnyitva, a két fülhallgató közötti gombot megnyitva lehet a Bluetooth 5.2-n kommunikáló füleseket összehangolni más eszközzel. Négy különböző operációs rendszerű eszközzel próbáltam ki, minden esetben tökéletesen és gyorsan működött, viszont csak a két legutóbb párosított készüléket jegyezte meg az Air S, a közöttük történő váltáshoz pedig 2-3 másodperces időt kért.


[+]

Tölteni a TWS-t egy USB-C csatlakozón keresztül lehet, ez a tok hátsó oldalán, a fedelet nyitó zsanér alatt található. A dobozban egy USB-A végű töltőkábelt mellékel a gyártó, de bármilyen USB PD töltőről felvesz 5 wattot a hordozó tok. Egy teljes töltés két órát vesz igénybe kábellel, de ha épp nincs kéznél, akkor 3,5 órára egy Qi vezeték nélküli forráson hagyva is újratölthető az akkumulátor. A lemerült fülhallgatóknak egy órát kell a tokban tölteni, hogy újra 100%-on legyenek. A fülhallgatók töltöttségét a csatlakoztatott eszközökön látjuk állapotsávon és widgeten, illetve az Earfun Audio alkalmazásban (Androidon és iOS-en) is, ám a tokban fennmaradó töltöttség százalékos vagy bármilyen értékét nem írja ki sehol az eszköz, a LED fényre (ami 30% felett zöld, 30% alatt narancssárga, 10% alá érve piros, 5% alatt pedig villogó piros) vagy megérzéseinkre kell hagyatkoznunk a merülés kapcsán.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Akciófigyelő: Leárazást tart az EarFun

    Fülhallgatót, hangszórót lehet kedvezményesen vásárolni. Van, amit limitált darabszámban féláron kínál a cég, de legújabb fülesük árából is engednek 30%-ot.

Előzmények

  • EarFun Air Pro SV - öszvér

    Minden sikerszéria félbeszakad egyszer, az EarFun legújabb fülhallgatója pedig nem teljesít annyival jobban elődjénél, hogy indokolt legyen a felár.

  • EarFun Air Pro 2 - kategóriabajnok

    A kiváló ár-érték aranyú termékeiről ismert gyártó legkomolyabb modellje az elődjénél jobb zajszűrést és hosszabb üzemidőt kínál, miközben olcsóbb is lett.

  • EarFun Free 2 teszt

    Megérkezett az AptX és az IPX7-es védelem kettőse az EarFun legújabb fülesébe, ráadásul viszonylag visszafogott lett a hivatalos árazás is.

  • EarFun Free - az elvárható szint

    Ha olcsó, kevésbé ismert kínai termékről van szó, sokan hajlamosak végletesen gondolkodni: az egyik csoport túlzóan magasztal, a másik minden effélét szemétre való, legyártást sem érdemlő terméket lát bennük. Az igazság? Valahol a kettő közt lesz!

Hirdetés