Cubot Quest Lite - könnyű terep

Kecses, vékony strapamobilt tesztelünk, amely IP-védelmet kapott, katonai teszten viszont nem vett részt. Cserében olcsó, csak ne akarj fotózni vele!

Hirdetés

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

A Cubot Quest Lite két nanoSIM-et fogad be minden hazai LTE sáv támogatásával, 5G modem nélkül. A beszélgetési hangminőség korrekt: tisztán szól a hangszóró, bár lehetne hangosabb és a másik oldalon is rendben értették a szavam. A WiFi modem 802.11a/b/g/n szabványú egy csatornán, korrekt érzékenységgel (Direct, HotSpot), a Bluetooth 4.2-es (A2DP, LE), az USB pedig 2.0-s (Type-C, MTP, OTG). A navigáláshoz a földi antennák és routerek mellett a GPS, GLONASS és BeiDou műholdak jeleire hagyatkozhatunk gyors és pontos pozíciószerzéssel, nincs korábbi MediaTekekre jellemző probléma a navigálással. Akad iránytű, gyorsulásmérő és giroszkóp, nincs viszont NFC, barométer vagy infra.


[+]

Strapaműfajban a 3000 mAh-s telep akkor is szerény, ha a hardver a lassan járj, tovább érsz stratégiát követve takarékos, az üzemidő pedig éppenséggel nem rossz. De nem is jó: egy intenzívebb napot bír a kis Cubot 4-5 órás képernyőidőkkel, miközben akad rivális ennek két-háromszorosával. Hosszú hétvégére a hegyekbe vonulva így nemhogy a Quest Lite fog más eszközt tápolni, szükség lesz a hordozható töltőre. A dobozban mellékelt, 10 wattos adapterrel egyébként másfél óra az etetés, ehhez nyilván konnektorra is szükség lesz.


[+]

Értékelés: Cubot Quest Lite
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 5 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 6 pont
Multimédia
Vizuális 4 pont
Audio 4 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

Összegzés. A Quest Lite megnyerő küllemű strapatelefon szerény képességekkel, amit pontosan tükröz 33-37 ezer forint közötti árazása, a belépőszint és a középkategória határán ragadva. Ennyiért kifejezetten ritka az IP68 minősítés vagy az ütés- és rázkódásvédelem feltüntetése, bár a telefon MIL-STD-810G teszteken nem járt, hogy mindezt bizonyítsa és mi sem rendelkezünk szakszerű, pontosan reprodukálható törés- és egyéb tűréstesztekkel, hogy az igazán olcsó strapatermékeket szavukon fogjuk. Azt tudom elmondani, hogy a plasztik házat remekül összerakták, és jó pár masszív mindenálló telefon után egész légies és kecses, amihez korrekt HD kijelző társul. A szerény hardver viszont már hagy kívánnivalót a sebesség terén, és szinte borítékolható volt a kamera és a hangszóró gyengélkedése, ami alól a fenti áron is nehéz felmenteni.

Duplán sajnálatos a jack port szokatlan kimaradása ilyen jellegű termékek esetében, illetve az elég aprócska, 3000 mAh-s telep, ami egy napra elég, miközben akad rivális sokszorta kitartóbb üzemidővel. Szerintem a Quest Lite jól néz ki, ám ezt kevésnek tartom, hogy akár a hasonló árú Kínai B és C brandek termékei közül kiemelkedjen. Az a helyzet 2020-ban, hogy a többség megtanult vigyázni okostelefonjára, és ezúttal is jobban jár egy ismertebb márka sérülékenyebb darabjával, amelynek nem jelképes a kamerája. Akinek pedig ipari jellegű munkája kívánja meg a terepmobilt, nézzen olyat, amelyiket terepre is minősítették, ezzel persze máris sokszorosára ugrik az ár. Jó-jó, de akkor ki vegyen Cubot Quest Lite-ot? Akinek az összkép ennyiért mégis tetszik, nálunk viszont csak eggyel jobb kamerával figyelhetett volna be ilyen feliratú plecsni.

Bone123

A tesztkészüléket a Speedshop küldte tesztre, a vásárláshoz kattints ide!

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • CUBOT

Azóta történt

  • Ötkamerás mobillal készül a Cubot

    Ismert csúcskészülékekre hasonlít a hátlapi dizájn, elöl pedig csak apró kameraluk zavar bele a kijelző egységességébe.

  • Evolveo StrongPhone G9 - eSIM City

    Az Evolveo folytatja a StrongPhone G szériát a kilences sorszámmal. A készülék szerény hardverrel, de IP69-es minősítéssel rendelkezik és igény esetén egy normál nanoSIM mellett akár nyolc eSIM-mel is elbánik.

  • Hivatalos a Cubot X30

    Öt hátlapi kamerával és baráti árcédulával lehet hamarosan megkaparintani a gyártó ismerős küllemű készülékét.

  • Evolveo StrongPhone G5 – megbízható iparos

    Viszonylag kevés, de jól körülhatárolható elvárásunk van a strapatelefonokkal szemben, amiket valahogy rendre nem képesek teljesíteni. A StrongPhone G5 a kivétel.

Előzmények

Hirdetés