Coolpad Max - kettő az egyben

A Coolpad csúcstámadást kísérel meg a Coolpad Max képében. Az alaptábort az erős konkurencia ellenére is jó eséllyel beveheti az alkalmazott biztonsági protokollal, és a körítés is teljesen rendben van.

Hirdetés

Bevezető, Private Space

Habár a Coolpad itthon még nem számít tradicionális gyártónak, láthatóan nagyon iparkodnak rajta, hogy a régióban is olyan beágyazottságra tegyenek szert, mint a távoli keleten. A Coolpad Modena tavaly lépett pályára, amit a Porto S, a Torino S és a Torino követett egyre biztatóbb eredménnyel. A Coolpad egyébként nem csak régi motoros a szakmában, de évek óta vezető helyet birtokol a hazai piacon, ergo globálisan is jelentékeny részesedéssel bír. A Yulong Computer Telecommunication Scientific (Shenzhen) Co. brandje már 2013-ben a hatodik legtöbb készüléket értékesítő gyártónak bizonyult világviszonylatban, pusztán a hazai eladások hatalmas volumene miatt. A kínai piac horribilis mérete és vásárlóereje, valamint a hazai gyártók szolgáltatókkal való szoros együttműködése miatt csak a belföldi eladások is komoly darabszámokat eredményeznek világviszonylatban. A hazai piacon csak a Samsung és a Lenovo előzte be a Coolpadet két éve, ezzel képes volt maga mögé, pontosabban az ötödik helyre utasítani még az Applet is, akit az akkor még hatodik helyen kapaszkodó Xiaomi is szorongatott minimális lemaradással. Tehát a Yulong - ami egyébként egy Kínában felfedezett, késő krétakori, aprócska oviraptor theropoda dinoszaurusz fajta is, meg egy folyó, valamint hegység – által létrehozott Coolpad nem cseng ám mindenhol olyan újdonságnak, mint errefelé.


[+]

Az eddig megismert variánsok közös jellemzője nem csak valamiféle Mediterráneum-fixáció, de a relatív jellegtelenség mellé társuló kevésbé lelkesítő árazás is. Noha a felhozatal előremutatónak tűnik, a Torino például már egészen életképes megoldásnak mutatta magát. Tesztalanyunk viszont több szempontból is kilóg a sorból, például a névválasztással, pedig bőven lenne még alternatíva a térképen, de nyilván lényegesebb, hogy az eddig középkategóriás eszközöket felvonultató kínálatát vertikálisan is szélesíti. A Coolpad Max alapvetően még nem fér be a prémium szegmensbe, bár bizonyos aspektusokból, például a kialakítás, nincs olyan messze attól sem, házon beül pedig megkérdőjelezhetetlen a szupremáciája, inkább a középkategória legtetején értelmezhető teljes meggyőződéssel, amit a tényleg kiváló anyaghasználat és kialakítás, a 4 gigabájt rendszermemória és a megbízható biometrikus azonosító igazol. Ez önmagában még nem feltétlenül észbontó kombináció, főleg nem egy masszívan középkategóriás SoC mellett, de a Coolpad speciális biztonsági megoldása valóban egyedülálló.


[+]

Adtabiztonság kategóriában a 2016-os CES-en aranyérmes, Private Space névre hallgató megoldás lényegében megosztja a felhasználói felületet, nem csak védett tárhelyet biztosítva az érzékeny adatoknak, de egy komplett rendszert generál a készüléken belül, kvázi második telefonként funkcionál. A virtuális gép saját beállításokkal, felülettel, és eszközökkel biztosítja a teljes szeparációt, olyannyira, hogy az alaprendszerbe regisztrált Google vagy Facebook fiókokat újra aktiválni kell, hogy használni tudjuk a szolgáltatásokat. Logikusan következik tehát, hogy akár két identitással is jelen lehetünk, amennyiben van másik Google és/vagy tetszőleges közösségi regisztrációnk. A telefonszám alapú alkalmazások (Viber, WhatsApp stb.) viszont kizárólag két, aktív SIM kártyával fognak elkülönülni egymástól, nyilván mivel egyszerre két eszközben nem lehetnek aktívak ugyanarról a számról.


[+]

A privát teret a Tárhely kezelés menüpontban tudjuk konfigurálni. Habár eltérő fiókokat adhatunk meg a fő tárhely és a privát tárhely számára, a hívásokat és SMS-eket csak az egyik fogja fogadni. Arról mi rendelkezhetünk, hogy ezt melyik tegye, az értesítéseket viszont opcionálisan megjeleníttethetjük mindkét rendszerben. A képernyő zárolása után lehetőség van kizárni az illetékteleneket a magánszféránkból, akkor is, ha éppen onnan csuktuk be a készüléket. A tárhely bejáratának kiválasztása viszont kissé érdekes, amennyiben elvileg a kezdőlapról, vagy a zárolt képernyőről is beléphetünk, csakhogy a lezárt kijelzőn sehogy se találtuk a főképernyőn kulccsal jelzett ikont, vagy egyéb bejáratot. A főképernyőről gond nélkül váltunk a kulccsal, ilyenkor viszont nem kér semmiféle azonosítást, tehát csak az nem illetéktelenkedik be, aki konkrétan nem akar. Ellenben, ha elrejtjük az ikont, ismételten kizártuk magunkat is a második eszközből. Valószínűleg persze csak látszólag, de tényleg nem leltük fel, hogy ilyenkor mégis hogy kéne átlépni. A két rendszer között külön alkalmazás segítségével oszthatunk meg tartalmakat, meglehetősen egyszerű és kényelmes módon, ami a fenti megoldatlanságok ellenére egyébként az egész szisztémát jellemző tulajdonságok. Mármint az egyszerűség és a kényelem.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Coolpad Torino - nyolc kerék hajtja

    A kínaiak bontogatják szárnyaikat, most egy középkategória felső részébe szánt készülékkel támadnak, ami méretes, van a hátulján ujjlenyomat-olvasó, jó a hardvere és az ára sem vészes.

  • Coolpad Torino S - zsebre vágható, mutatós kavics

    Kompakt kijelző, karcsú ház, ujjlenyomat-olvasó és infra a középkategóriás Torino S kellemes tulajdonságai között. Vajon mire elég mindez?

  • Hazánkba érkezik a Coolpad Max

    A Las Vegas-i CES-en adatbiztonsági kategóriában aranyérmet nyert, fémházas phablet június végétől nálunk is elérhető lesz.

  • Coolpad Porto S - tengerparti, hűvös szelek

    A Coolpad a Modena nevű telefonnal jött először hazánkba, most itt a Porto S, ami szintén nem rossz, de ennél több kell az áttöréshez. Tudásban is, árazásban is.

Hirdetés