Coolpad Max - kettő az egyben

A Coolpad csúcstámadást kísérel meg a Coolpad Max képében. Az alaptábort az erős konkurencia ellenére is jó eséllyel beveheti az alkalmazott biztonsági protokollal, és a körítés is teljesen rendben van.

Hardver, CoolUI 8.0

A Coolpad Max pontosan ugyanazt az erős középkategóriás Qualcomm SoC-ot kapta, mint mondjuk a Torino, annyi különbséggel, hogy a heterogén multiprocesszálással dizájnolt big.LITTLE architektúrát alkalmazó, 64 bites, ARMv8 utasításkészletű, kétklaszteres lapka, amelyben négy, 1,5 GHz-es és szintén négy 1,0 GHz-re skálázott Cortex-A53-as mag pörög Adreno 405 IGP-vel, már 4 egész gigabájt rendszermemóriával gazdálkodhat. Ez nagyszerű, ugyanakkor a szintetikus teszteken nem teljesít számottevően jobban a hardver, mindamellett a kvázi megkettőzött rendszer nyilván igényli a tartalékot. A Snapdragon 617 alapvetően nem stílusidegen ebben a konstrukcióban. Noha létezik erősebb megoldás is a kategóriában, a számok nem igazán impresszívek, a termékpozicionálás pedig talán indokolt volna egy kicsit komolyabb megoldást, de a rendszersebességgel - ráadásul mindkét felületen - így sincs gond, teljesítménybeli problémákkal nem nagyon lehet összefutni. Egy kis melegedéssel annál inkább.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Coolpad Max Xiaomi Redmi Note 3 Pro HTC One X9 dual sim Galaxy S6
Rendszerchip Snapdragon 617 Snapdragon 650 MediaTek MT6795 Helio X10 Exynos 7420
AnTuTu Benchmark 6.x 44664 pont 77036 pont n/a (Antutu 5.x 58322) n/a (Antutu 5.x 70146)
Vellamo Browser 1784 pont 4978 pont 2510 pont 5739 pont
Vellamo Metal 1270 pont 2613 pont 1441 pont 2542 pont
Geekbench 3 (single) 744 pont 1552 pont 925 pont 1486 pont
Geekbench 3 (multi) 2879 pont 3724 pont 4626 pont 5368 pont
GFXBench Man. onscreen 6,6 fps 14 fps 7,9 fps 16 fps
GFXBench Man. offscreen 6,3 fps 14 fps 8,6 fps 26 fps
GFXBench T-Rex onscreen 16 fps 31 fps 23 fps 39 fps
GFXBench T-Rex offscreen 16 fps 31 fps 23 fps 59 fps


[+]

Az 5.1.1-es Androidra épülő Cool UI 8.0 felület őrületesen mozgalmas és harsány, bár az alapbeállítással kapott, szépia jellegű megoldás még kifejezetten diszkrétnek minősül a kínálatban, és egész könnyen megszokható, de az alap Androidra emlékeztető lehetőséggel sajnos még a gazdagon megpakolt témaáruházban sem találkoztunk. Az alkalmazásmenü úgy tűnik, arrafelé nem divat, tehát itt sincs, viszont a rendszer egész ügyesen mappáz önállóan, ha kiválogatást kérünk tőle, valamint a kétfázisú értesítőpanel is egyedi gúnyában mutatja magát. Több kényelmi megoldást is találunk, ilyen a C gomb, ami a képernyő tetszőleges pontjára tapadva, lebegő módban tesz elérhetővé néhány készséget, mint a navigációs gombok, a fény- és hangerőszabályozó, kikapcsolás, újraindítás, készíthetünk képernyőképet és le is zárhatjuk az eszközt. A jobb és bal szélen tetszőlegesen pozícionálható fülecske a Samsung eszközökből ismerős megoldással, több ablakos megjelenítést kínál bizonyos alkalmazásokhoz.


[+]

A navigációs sáv beállításait a Virtuális kulcs névre keresztelt menüpont alatt módosíthatjuk. A sötét és világos témán kívül a tartalmat is variálhatjuk, a nyílba rendezett három pötty pedig eltünteti az egészet, úgy ahogy van, előhozni ezt követően a kijelző alját felfele simítva tudjuk. A kibővített Ne zavarjanak opció Zen mód névre hallgat, akár napokra meghatározva is kijelölhetünk csendes pihenőt. A főképernyőn találunk néhány extra ikont is a rendszereszközök mappában, ezek általános funkciókat rejtenek ikonikus formában megjelenítve, mint a képernyő lezárása, az alkalmazások kiválogatása, ujjlenyomatok kezelése, de ezeket a beállításokból, vagy egyéb úton is elérhetjük. Kivéve a roppant hasznos (nem) Rock Paper funkciót, ami nem a kő, papír, olló virtuális változata, hanem a háttérkép váltogatását automatizáló megoldás. Megnyomjuk, és lőn új háttérkép. Jeah. Ezen kívül extra érzékenységet kérhetünk a kijelzőre kesztyűs használathoz, elejét vehetjük a zsebhívásoknak, gesztusvezérlésből pedig a három ujjas képernyőfelvétel jutott.


[+]

Extra szoftverekből is van néhány, a fenti funkcióikonokon kívül, ilyen a teljes értékű WPS Office, egy mutatós időjárás app, iránytű, és a Coolpadekben nagyjából rendszerpedellusi szerepet betöltő Cool Butler, ami nagyjából a telefonkezelő egyediesített megfelelője. A gyorsítótár takarításán kívül, az energiával és adatforgalom mértékével is gazdálkodhatunk, szűrhetjük a kapcsolatfelvételre tett nem kívánt kísérleteket, felülvizsgálhatjuk az alkalmazásengedélyeket, és rendezkedhetünk az appok között, beleértve a memóriakártyára való áthelyezést is. Az ujjlenyomat-olvasó extra funkcióihoz (kivéve az exponálás) úgy tűnik, Cool Butler jelszóra lenne szükségünk, de a bejelentkezésnél telefonszámot kér, majd közli, hogy egyáltalán nem ajánlott megadni azt. Előfordulhat, hogy fordítási hiba, bár ez valószínűtlen, mert mindenhol máshol hibátlanul vágja a rendszer a magyart. Mindenesetre ebben a formában nagyon nem motiváló a dolog, így annyiban hagytuk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Coolpad Torino - nyolc kerék hajtja

    A kínaiak bontogatják szárnyaikat, most egy középkategória felső részébe szánt készülékkel támadnak, ami méretes, van a hátulján ujjlenyomat-olvasó, jó a hardvere és az ára sem vészes.

  • Coolpad Torino S - zsebre vágható, mutatós kavics

    Kompakt kijelző, karcsú ház, ujjlenyomat-olvasó és infra a középkategóriás Torino S kellemes tulajdonságai között. Vajon mire elég mindez?

  • Hazánkba érkezik a Coolpad Max

    A Las Vegas-i CES-en adatbiztonsági kategóriában aranyérmet nyert, fémházas phablet június végétől nálunk is elérhető lesz.

  • Coolpad Porto S - tengerparti, hűvös szelek

    A Coolpad a Modena nevű telefonnal jött először hazánkba, most itt a Porto S, ami szintén nem rossz, de ennél több kell az áttöréshez. Tudásban is, árazásban is.

Hirdetés