BlackBerry Torch 9810 - fáklyásmenet

Alapfunkciók, multimédia

A BlackBerry rendszer egyik legnagyobb erőssége mindig is a PIM (az angol rövidítés a Personal Information Management, azaz személyes információk kezelése) funckiók voltak. Ennek megfelelően tesztalanyunk is nagyot domborít ezen a téren: a névjegyzék kitűnő, a partnerekhez szinte minden elképzelhető adatot letárolhatunk, a telefonálási hangminőség pedig mindkét oldalon kifogástalan volt. Az üzenetkezelő, az e-mail kliens, valamint a naptárszoftver is minden igényt kielégít. Az alkalmazásokat rengeteg külső szolgáltatóval szinkronizálhatjuk, a BlackBerry-specifikus szolgáltatások (elsősorban a BIS és BES) pedig csak hab a tortán; igaz, utóbbiakért fizetnünk is kell.

BlackBerry Torch BlackBerry Torch

Az alap szoftverek mellett további extrákat is rejt a BlackBerry Torch 9810. A Visual Voice Mail a hangposta-szolgáltatást rejti, a BlackBerry Messenger személyében pedig a RIM csevegőszolgáltatását tisztelhetjük. A Social Feeds, a Twitter és a Facebook a közösségi szolgáltatásokra fókuszál, a Windows Live Messenger, a Yahoo! Messenger és a Google Talk segítségével pedig folyamatosan onlájn lehetünk a megfelelő IM-szolgáltatásokban. A felsoroltakon kívül többek között kapunk még egy teljes verziós irodai szoftvercsomagot (Documents To Go), egy alapműveletes számológépet, egy fájlkezelőt és egy digitális iránytűt. A szervezőfunkciókat tovább erősíti a jegyzetelőprogram és a tennivalólista, a Voice Notes Recorder segítségével pedig hangjegyzeteket készíthetünk.

BlackBerry Torch BlackBerry Torch

A multimédiás alkalmazások a Media mappába kerültek, amelyben összesen hat program kapott helyet. Találunk itt egy galériát (Pictures) és egy podcast-lejátszó alkalmazást, valamint az internetes rádióadók fogására hivatott Slacker Radio is helyet kapott a kínálatban. A videólejátszó teljesítménye gyászos, nem birkózik meg a manapság oly' felkapott HD és FullHD formátumokkal, de az Xvid és DivX videókat sem képes megnyitni. A zenelejátszó viszont megfelelő: kezeli a lejátszási listákat, a dalokat böngészhetjük előadók, albumok és stílusok szerint, a hangminőségen pedig a beépített hangszínszabályozóval javíthatunk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • RIM

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés