Hogyan működik a BlackBerry Bridge?

Hirdetés

Bevezető

A táblagép-piac sikerét látva nemrég a RIM is úgy gondolta, hogy itt az idő beszállni a bizniszbe. Ennek megfelelően május táján meg is jelent a BlackBerry készülékekről elhíresült cég táblagépe, a PlayBook. A hét hüvelykes kijelzővel szerelt masina kiváló hardvert kapott, a borítás alatt ugyanis a Texas Instruments OMAP4430 chipset duruzsolt, egy kétmagos, magonként 1 GHz órajelen futó processzorral, egy PowerVR SGX540 grafikus egységgel és 1 GB RAM-mal karöltve. A sebességre így nem volt panasz, ráadásul a QNX alapú operációs rendszerbe több érintési gesztust integráltak, melyek kimondóttan jótékony hatással voltak a kezelhetőségre.

BlackBerry Bridge
[+]

A gépnek igazán egyetlen komoly problémája volt az AppWorld névre keresztelt alkalmazásbolt korlátozott kínálata mellett. A rendszerből ugyanis több fontos funkciót is kihagytak, melyeket csak egy BlackBerry telefon segítségével varázsolhattunk elő. A táblagépen futó alkalmazásokon keresztül nem érhettük el többek között a levelezésünket, a naptárt, a névjegyzéket, a jegyzeteket és a feladatlistát, valamint a RIM saját csevegőmegoldását, a BlackBerry Messengert is nélkülöznünk kellett. Természetesen az említett funkciók legtöbbje egy mezei böngésző segítségével is működik, ám ez pont a táblagépek egyik fontos feladatkörét teszi semmissé.

BlackBerry Bridge BlackBerry Bridge

A helyzet, ha nyögvenyelősen is, de megoldható, ehhez azonban szükségünk lesz egy kompatibilis BlackBerry készülékre és az App Worldből ingyenesen letölthető BlackBerry Bridge alkalmazásra. Segítségével ugyanis kapcsolatot létesíthetünk a PlayBook és a mobil között, így a táblagépről is elérhetőek az említett adatok, amíg ki nem kapcsoljuk a szolgáltatást. Mi a nemrég bemutatott Torch 9810 telefonnal próbáltuk ki a módszert, a tapasztalatainkat pedig jelen cikk hasábjain írjuk le.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • RIM

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés