BlackBerry Torch 9810 - fáklyásmenet

Külső

A Torch 9810 készüléket elnézve a RIM nem akar beszállni a manapság a gyártók között dívó vékonysági és könnyűségi háborúba. Tesztalanyunk ugyanis nem az a nádszál típus, és akkor még finoman fogalmaztunk; a 111 x 62 x 14,6 milliméteres méreteivel és 161 grammos tömegével egyenesen a nehézsúlyú kategóriában indul. És bár a telefon nagyrészt felnőtt a mezőnyhöz a hardveres oldalon, a formaterv tekintetében semmi sem változott a Torch 9800 névre hallgató elődhöz képest. A kaszni egyébként már tavaly sem volt kimondottan modern, ez a kép most sem változott; cserébe az anyaghasználat és az összeszerelés is ugyanolyan profi. A borítás teljes mértékben puha műanyagból van, a kissé érdes hátlap pedig biztos fogást biztosít. Slider, azaz kicsúsztatható klaviatúrával rendelkező modell lévén sarkalatos pont a nyitómechanika minősége is. Jelentjük, a RIM ezen a téren is jelesre vizsgázott, egy időtálló megoldással van dolgunk, cserébe viszont egy kissé nagyobb erőkifejtést kíván a billentyűzet kicsapása a kelleténél.

BlackBerry Torch 9810
[+]

Az előlapon semmi meglepőt nem találunk: felül középen figyel a hangszóró, mellette pedig a másodlagos kamera és az állapotjelző LED csücsül. A BlackBerry felirat alatt már az érintőkijelző terpeszkedik, amely kapacitív technológiával dolgozik; a panel egyszerre akár több tapogatás regisztrálására is képes. A képátlója 3,2 hüvelykes, a felbontása 640 x 480 képpontos, a megjelenített színek száma pedig 16 millióra rúg. A megjelenítő képe éles (bár véleményünk szerint a RIM lassan nyithatna a magasabb felbontások felé), a színek szépek, és a TFT technológia ellenére a betekintési szögekre sem lehet panasz. Az előlapon továbbhaladva öt fizikai gombot kapunk: az optikai trackpadet a hívásvezérlő billentyűk, a vissza és a beállítások gombok ölelik át.

BlackBerry Torch 9810
[+]

Az előlapot egy (a kelleténél talán kissé erősebb) mozdulattal feltolva egy teljes kiosztású fizikai billentyűzet tárul elénk. A gombok négy sorban állnak a rendelkezésünkre, szám szerint összesen 35 darabot kapunk. A nyitómechanikához hasonlóan a gombok nyomáspontja is egy leheletnyivel nagyobb erőkifejtést igényel a vártnál, de még abszolút a kezelhető kategóriába esik. A billentyűzet műanyagból készült, a gombocskák felülete pedig egy kissé kiáll a klaviatúra síkjából, így garantáltan nem fogunk melléütni. Egyedüli problémaként az alt billentyű szerencsétlen elhelyezését tudjuk felhozni, amely a gombok másodlagos karakterének előhívására szolgál. A bal alsó sarokban található gombocska közvetlen szomszédságába kerültek ugyanis a számbillentyűk, így például a 7 karakter bevitelébe rendesen meg lehet izzadni.

A telefon hátlapján a szokásos elemek kaptak helyet. Legfelül egy króm díszítőcsík található, a kamerának és a LED-es villanónak pedig az alatta húzódó műanyag sáv ad otthont. A felület legnagyobb részét a króm BlackBerry logóval díszített plasztiklapka foglalja el, melyet lepattintva elérhetjük az akkumulátort és a kártyafoglalatokat. A microSD-kártya cseréjéhez nem kell kiszednünk az akksit, így a hotswap funkció is működik, azaz a masina ki- és bekapcsolgatása nélkül megejthetjük a váltást.

BlackBerry Torch 9810
[+]

A RIM nem kényeztetett el minket az oldalsó interfészek kínálatával. Bal oldalt találjuk a microUSB-aljzatot, a 3,5 milliméteres kimenet pedig egy kissé szerencsétlen helyre, a gép jobb oldalának tetejére került. Ugyanitt érjük el a hangerőszabályzó gombokat és a kamera gyorsbillentyűjét, a készülék tetején pedig a képernyőzárat és a némítót nyomogathatjuk. A külső hangszórót is a felső sávba pakolták a RIM mérnökei; a hangerő tekintélyt parancsoló, de a minőség már nem ideális, a zenéinket inkább ne ezen keresztül hallgassuk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • RIM

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés