Asus ROG Phone 8 Pro - az élet nem csak játék és mese

Megoszlik a fókusz, játék mellett minden másban is szeretne csúcsot nyújtani a ROG, ezzel pedig nem mindenki nyer.

Adatok, üzemidő, összegzés

Háromantennás Wi-Fi modem (802.11 a/b/g/n/ac/ax (6E és 7), 2x2 MIMO, két sáv, 2,4 GHz, 5 GHz és 6GHz támogatással) X-módban két sávon kommunikálva, 5G-s mobil adatkapcsolat akár mindkét SIM-kártyán, VoLTE, VoWi-Fi, kétsávos műholdas navigáció GPS (L1 + L5), GLONASS (L1), Galileo (E1 + E5a), NavIC (L5) és GNSS rendszereken keresztül, illetve BeiDou (B1/B2a) és QZSS (L1/L5) támogatással. Megvan mind. A Telekom hálózatán hibátlan le- és feltöltési sebességekkel, erős zajszűréssel megtámogatott remek beszélgetési hangerővel és hangminőséggel, és egyébként kifejezetten erős rezgőmotorral, így az általában mindig lehalkított telefonon sem vesztek el bejövő hívások. A rezgőmotor egyébként nem csak erősségben, de pontosságban is jó, ha apróbb rezgéseket kell adnia, azokat is tökéletesen elvégzi. Megvan az NFC mobilos fizetéshez, van gyorsulásmérő, iránytű, giroszkóp, és ugyan a keretből a kijelző alá költözött a közelségérzékelő és a környezeti fényérzékelő, ezek pontosságára nem mondhatunk panaszt, gyorsan reagál mindkettő.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Kisebb lett a beépített akkumulátor kapacitása (5500 mAh), viszont nem változott az, hogy MMT technológiát használ az Asus. A két egyenlő 2750 mAh-s részre szedett Middle Middle Tab telep középről tölt, ezzel csökken az impedancia és a hőmérséklet növelt energiasűrűség mellett. Ezzel hosszabb ideig képes fennmaradni a gyorstöltés maximuma, és a 65 wattos gyári töltővel kevesebb, mint 40 perc kell egy teljes töltési ciklushoz. Az üzemidő a kisebb méretű teleppel is remek, a napi használatra optimalizált dinamikus módban használva a telefont 22 óránál hosszabb ideig bírta a PCMark tesztjén, mindennapi használatban pedig kétnaponta elég volt tölteni. Van teljesítménymód, illetve energiatakarékos módok is, állítható a töltési korlát, a töltés sebessége. A Qi töltés lassabb, de itt van és működik, a vezeték nélküli visszatöltés bekapcsolására viszont nem találtam opciót a beállítások között.

További képek a galériábanTovábbi képek a galériábanTovábbi képek a galériában További képek a galériában (forrás: Mobilaréna) [+]

Összefoglaló

Asus ROG Phone 8 Pro
Pro
IP68-as védelem és Qi vezeték nélküli töltés megléte
Bajnok rendszersebesség, sok RAM és tárhely
3,5 mm-es csatlakozó
Játékosok igényeinek figyelembe vétele, egyedi gamer extrák (adaptív érintőravaszok)
Két USB-C csatlakozó, NTFS tárhelyek kezelése
Gyors töltés, hosszú üzemidő, töltő a dobozban
Kontra
Árához képest közepes kamerás teljesítmény
Az elődnél gyengébb hangminőség, eltűntek a felhasználó felé szóló sztereó hangszórók
Kilyukasztott kijelző, eltűnt értesítésjelző LED
Aktív hűtő nélkül gyenge hőkezelés
Rövid idejű (2 + 4 év) szoftveres támogatás
Az AeroActive Cooler X kiegészítő csak a Pro Edition modellhez jár
Pontozás
Kialakítás, védelem 8 pont
Kijelző 10 pont
Sebesség 10 pont
Szoftverfelület 9 pont
Fotózás, videózás 6 pont
Hangminőség 9 pont
Adatkommunikáció 10 pont
Üzemidő 9 pont
Ár/érték arány 7 pont
ROG Phone 8 indulóár (12/256 GB, HUF) 459 990
ROG Phone 8 Pro indulóár (16/512 GB, HUF) 499 990

Volt az Asus ROG Phone 8-at bemutató anyagában egy olyan dia, melyen azt írták, ez a ROG Phone harmadik generációja, és raktak képet az első három modellről, hogy azok voltak koncepció és a felfedezés készülékei, aztán az ötödik, hatodik és hetedik a élvonalbeli játékostelefonok, amikben a mai tesztalanyunkban is megtalálható csúcstechnológiák debütáltak. Aztán a következő dián ott volt a nyolcas, mint a játékon már túlmutató eszköz, és potenciálisan a következő évek ROG Phone készülékeinek irányvonala. Az előző generáció kapcsán a tajvaniak a legtöbb visszajelzést arra kapták, hogy elférne a csúcskészülékben is az OIS, illetve a teleobjektív, lehetne vékonyabb a készülékház, lehetne vízálló a telefon és jöhetne bele vezeték nélküli töltés. Ezeket mindet megpróbálta megcsinálni egyszerre az Asus úgy, hogy közben ne veszítse el a ROG identitását. Jogos a kovács zoltáni kérdés: de sikerült?

Részben igen, részben nem. A kamerák javultak az elődhöz képest, de nem léptek arra a szintre, ahol a csúcskategória ászai dolgoznak, továbbra is inkább a középkategóriában vannak az értelmezhető ellenfelei az Asus telefon képalkotásának, miközben az ára csúcskategóriás. Az újratervezett házzal és az új, az elődnél jobban melegedő lapkával a hőkezelés terén is inkább visszalépés történt a ROG Phone 7-hez képest, itt már csak az a kérdés, hogy más gyártók mit tudnak kihozni a melegebben futó Snapdragon 8 Gen 3-ból. Aktív hűtővel persze a ROG idén is alig kell, hogy visszafogja a lovakat, de az aktív hűtő nem alaptartozék. De legalább opció.

A kijelző továbbra is minőségi, de valószínűleg lesz olyan, akit elriaszt a kameralyuk, esetleg az, hogy a vékonyabb kávák miatt le kell mondania az értesítési LED-ről, de ami még fájóbb, a felhasználó felé szóló sztereó hangszórókról. A sztereó hangzás ugyan megmaradt, viszont a hangszórók átrendezésével a minőség romlott némileg. A 3,5 mm-es csatlakozó legalább megmaradt.


[+]

Nagyon durva váltás az előző évekhez képest a ROG Phone 8, viszont itt már a speciális igényekkel rendelkező vásárlóréteg kicsit a háttérbe szorult és előtérbe került az, hogy nagyobb tömegekhez szóljon a ROG Phone. Reméljük, nem ez az első lépés egy olyan úton, melyen a Zenfone és a ROG Phone szériák egyesülnek, hanem csak kicsit közelednek egymáshoz, de azért megmaradnak egyedi mivoltukban külön-külön. Ha valakinek eddig azért nem tetszett a ROG, mert túl buflák volt, annak itt a tökéletes alkalom, hogy kipróbálja az Asus csúcsmodelljét, csúcskategóriás teljesítményt kap egyedi extrákkal, remek kijelzővel, jó hangzással és közepes kamerákkal. Ha viszont valakinek a gaming csúcsmodell kell, akkor idén kivételesen azt mondjuk, az újdonság helyett nézze meg a tavalyi ROG Phone 7 Ultimate-et inkább, jelen pillanatban az tűnik a kompromisszummentes megoldásnak. Vagy ha képes a szoftver furcsa fordításaival együtt élni, akár egy Red Magic 9 Pro is megfelelő alternatíva lehet. Első nekifutásra kicsit furcsa szerzet lett a ROG Phone 8-as, de kíváncsian várjuk, mit hoz a jövő.

Az Asus magyarországi képviselete adta kölcsön a ROG Phone 8 Pro Edition készüléket a teszthez, ezúton is köszönjük!

viragdani01

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények