Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrszitya

    senior tag

    válasz #35692544 #45769 üzenetére

    Tisztázzuk a dolgokat a modok telepítésével kapcsolatosan:

    * Kezdjük mindjárt a kis saját esti mesémmel. :)

    1. rész - Anno raktam fel a bevált szinkronomat a WOT-hoz, a friss patch-hez, hogy milyen jó lesz nekem, juhú. Hát nem jött be a dolog, valami változott az új verzióban, és elszállt a legénységi szinkronhang. A 'hüle gyerek' meg biztonsági mentést nem csinált, mer' minek az, ha addig jó volt, probléma nem lehet.

    Mi volt a hiba => egyrészt nyilván a bizt. mentés a cserélt fájlokról, másrészt erre nem is lett volna szükség, ha a teljes audio mappát átmásolja az ember a res_mods/0.8.x könyvtárba, és itt ír felül csak a jövőben minden audiofájlt a kívánt hangmoddal

    2. rész - Anno raktam fel egy dizájnos célkereszt modot, és sok mást mellette. Fogalmam sem volt róla, melyikük okozhatja azt a kellemetlen kis problémát, hogy a játékban eltünteti a feliratok egy részét, helyettük csak egy id-t megjelenítve. Nem kevés időbe tellett megtalálni a célzóban a hiba forrását. Ebben az esetben a res/text/lc_messages mappába írt bele a mod, itt cserélte le az egyik olyan fájlt, mely a játékban található feliratokért felelős, ám a felülírt állomány ezúttal is régi verziójú, így hiányos állapotú volt.

    Mi volt a hiba => egyrészt nyilván a bizt. mentés a cserélt fájlokról, másrészt erre nem is lett volna szükség, ha a teljes text mappát átmásolja az ember a res_mods/0.8.x könyvtárba, és itt ír felül csak a jövőben textfájlokat a kívánt moddal

    3. rész - Anno raktam fel valamilyen modo(ka)t, melyek közül egy (pár) - nem tudom melyik(ek) lehetett(ek) az(ok), furcsa jelenségeket, fagyásokat, váratlan kilépéseket okoztak néhanapján a játékban.

    Mi volt a hiba => még két mappa maradt, amit feltétlen érdemes átcopyzni a res_mods/0.8.x-be, a gui és a scripts. Feltehetően a scriptekkel volt problémám.

    * Következmény: újratelepítés vált szükségessé, mert ha sok mod van, egyenként nem nézi végig az ember, mit kellene kimenteni bizt. okokból...

    * A helyes mod telepítési eljárás:

    A WOT esetében a modok telepítése előtt érdemes a játék főkönyvtárának "res" mappájából az alábbiakat átmásolni a modok számára fenntarott "res_mods/0.8.x" mappába. Mindezzel számos, modok okozta hiba megelőzhető!

    res/audio => res_mods/0.8.x/audio
    res/gui => res_mods/0.8.x/gui
    res/scripts => res_mods/0.8.x/scripts
    res/text => res_mods/0.8.x/text

    Megjegyzés: ha már előtte össze-vissza - nem figyelve mit és hova - telepítgettük a modokat, ez nem biztos hogy segít rajtunk...

    * Miértek röviden:

    Ha a res_mods/0.8.x/audio-ba beteszünk egy kizárólag legénységi szinkront tartalmazó hangmodot, azt fogjuk tapasztalni, hogy nem lesz semmilyen hangunk a szinkronon kívül, mert ha itt van audio könyvtárunk és benne valamilyen állomány, csak innen fog beolvasni a WOT a továbbiakban hangfájlokat, az eredeti res könyvtárral nem foglalkozik. Ugyanez a helyzet például a text és a többi mappa fájljaival.

    Ha mindent átteszünk mod telep előtt a res_mods-ba, egy csomó hibaforrás kilőve, és innentől kezdve nem kell biztonsági mentés. :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák