Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Robar

    csendes tag

    válasz Dalai Láma #4328 üzenetére

    Így igaz, ahogy leírtad. Régebben, jártam fiatalok miséjére. Sokat gitároztam a miséken és el kell hogy mondjam, teljesen más a hangulata egy ilyen misének. A fiatalok szinte eggyé válva énekeltek hangosan dallamosan. Más énekeket is énekeltünk, nem csak a megszokottakat, hanem direkt fiataloknak íródott énekeket. Olyan hangulatos, olyan felemelő érzés volt, hogy sokszor éreztem hogy libabőrös vagyok. Egyszerűen össze sem lehet hasonlítani a hétköznapi misék hangulatával. Aztán az történt, hogy az idősebb emberek is kezdtek felfigyelni erre a csodálatos szertartásra és egyre többen jöttek át a fiatalok miséjére. A végén már alig maradtak a hagyományos misén, amikor az öreg apát megmérgelődött és letiltotta az egészet. Ott is hagytam azt a templomot és átmentem egy másikba, ahol egy kórust hoztunk össze a barátaimmal, hangszerekkel-zenével. Nagyon jó volt ott is. Aztán oda is elért az apát úr keze és.....
    Szomorú.

    Ha boldog akarsz lenni, tűzz ki bármilyen célt, csak egyet ne. Magát a boldogságot.

Új hozzászólás Aktív témák