Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szasanyi

    félisten

    válasz Beni2360 #18240 üzenetére

    Igen, sajnos tényleg "harcoltam" kicsit, leginkább tudatlanság okán. A Linux és a RPi2 teljesen idegen volt nekem, ezért elsőként el is zárkóztam ettől a lehetőségtől mert ezt el akartam kerülni. Meg is rendeltem egy HiMedia Q5-öt ami nekem ideális lett volna és a 40k-s ára is elfogadható volt - de pár nap után közölték, hogy nem tudják teljesíteni a rendelést, mert mint tudjuk megszűnt ez a sorozat, és április környékére várható az utód. Kérdés persze, hogy Mo-i forgalmazója lesz-e, és ha igen mennyiért? Mivel ~45k volt a keret ezzel a jó lehetőségek tárháza ki is merült így csak a RPi2 marad alternatívaként, ezért gondoltam megpróbálkozok vele.
    De, hogy a kérdéseidre is válaszoljak:
    - nálam csak az Official OpenELEC 6.0.1 (Kodi 15.2) plusz az OpenELEC RPi Config (a parancssoros téma meg a .txt szerkesztés nekem nem fekszik, de ezzel az USB áramerőssége és a VC-1 licence key könnyedén alkalmazható volt) illetve egy időjárás kiegészítő van fent
    - csak közvetlen csatlakozású (Samsung M3) HDD-ről nézek filmeket (.mkv, 1920x1080, 26.7 Mbps, 23.976 fps, AVC High L4.1 illetve MPEG-4 AVC Video, 12598 kbps, 1080p / 23,976 fps / 16:9 / High Profile 4.1 valamint .mkv VC-1 Advanced@L3, 1920x1080, 23.976 fps a leggyakoribbak)
    - a hálózathoz Tenda W311MI USB WiFi-t használok (ez egy olcsó, de kifogástalan Plug & Play eszköz ami azért kellett mert vezetékes net nincs ott ahol a RPi2) csak a programok letöltésére, frissítésére és a folyamatos netkapcsolat érdekében kell (ha utóbbi nincs akkor mindig 1970.január 01. 00:00 az idő)
    - az említett programok telepítés és használata pofonegyszerű és gyors (!) és szerintem villámgyors a léptetés / keresés is (ehhez egeret használok, ahol görgővel is, lejátszási állapotjelző sávra kattintva is vagy 4x-32x gyorsításra lépve is azonnal csinálja amit kell)
    - problémák azt követően jelentkeztek, ahogy az alfa állapotú Kodi 17 felkerült ezért azt egyelőre hanyagolom
    Én amiket megvettem (RPi2, ház, adapter) szállítással és hazai garanciával együtt 16,5k volt ami nagyon barátságos ár, ami szerethetővé teszi teszi ezt a kis eszközt. Vettem hozzá egy ilyet (akkor 4k volt szintén kiszállítva, hazai garival ugye) de most nem ezzel hanem egy 16GB Samsung MicroSDHC Class10 kártyával használom (mindkettővel kifogástalanul működik). A nehézségeim ellenére is örülök, hogy ezt választottam és csak ajánlani tudom! :K Az egyéb tudását még nem is próbáltam mivel csak médialejátszónak kell.

Új hozzászólás Aktív témák