Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacess

    tag

    Defektjavító vs. pótkerék témára sokszor mesélem el saját kis történetemet.

    Igazából nem egy defekt, hanem egy szelep kiszakadása történt. A hibát az 1-es pontnál vettem észre, tankolás után ránéztem a nyomásra, hallottam hogy sziszeg. Amint a szelephez értem a fülem mellett repült el annak fele. Ez egy OMV kút. A 2-es pont egy gumis műhelyt jelöl. A két pont között kb. 30m a távolság. Elsőre azt gondolnánk, mekkora mázlista voltam. Jah, csakhogy szombat délután történt a dolog, és a hétfő sem volt munkanap. A defektjavítót nyugodtan a hajamra kenhettem volna, még ebben a kimondottan szerencsés helyzetben is. (Jah és innen pár száz méterre lakom, szóval akár az autót is otthagyhattam volna hétfőig vagy keddig. Na de mi van, ha a világ végén történik...)
    Lényeg, hogy a defektjavító sem szelepszakadásra, sem oldalfal-sérülésre nem használható. Emellett ha szerencséje van az embernek, és csak egy "normál" defektje van, akkor is nagy eséllyel kuka a gumi a trutymó miatt. Ha pedig már elég kopott gumi volt, akkor mindkettő kuka.
    Én maximálisan pótkerék hívő vagyok, és ha egy mód van rá, olyan autót fogok a jövőben is birtokolni, amiben van.

    [ Szerkesztve ]

    Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

Új hozzászólás Aktív témák