Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DRB

    senior tag

    válasz gzbotii #132700 üzenetére

    (#132701) I-sty, (#132700) gzbotii:
    Attól, hogy 10 ezret megyek egy olajjal még nem tudom kiolvasni azokat a szenzorokat amiket írtam tegnap, még akkor sem ha netán átállítanám vezérlőt a fix csereintervallumra(QG1-ről QG0 vagy 2-re), a kettő között semmi összefüggés nincs. Egyébként kb. 15 ezrenként cserélem a LL olajat, függetlenül, hogy mit jelez az elektronika, nyilván ha előbb jelez, akkor cserélem előbb. Természetesen cserénél nullázva van, mondjuk sok alkalom nem volt, alig van(még) kilométer a szekérben ;)

    (#132703) Mágus2: Ebben az autóban mindent a központi elektronika vezérel, illetve minden eszköz/szenzor/akármi a can buszon lóg, pl. a ködlámpa/kanyarfény is(főfényszóró is, ha már lámpáról van szó, de még az elektromos ablak kapcsolója is, de ugyan úgy az ABS vagy a légzsák is, szóval anything and everythingn :D), le is tiltotta nem rég a baloldalit egy kontakthiba miatt(kicsit lecsúszott a csati az égőről). Kellet egy óra mire rájöttem, hogy lehet újra működésre bírni a cuccot. Égőt kivettem, megnéztem, hibátlan, csatit visszatettem rendesen, plusz a vezetéket átnéztem(nekem forrasztva van egy helyen, mert kilopták a ködlámpát és vágták a kanócot), minden ok, de se ködlámpa, se kanyarfény, na WTF? Hát ki kellett törölni a hibatárolót, amit egyébként is ki kellet volna, mivel egyből jelezte a műszerfalon, hogy nincs kanyarfény, és addig nem tűnik el míg nem törlöm(tartós hibának könyveli). De gondoltam előbb a fizikai hibát megszüntetem és majd ha minden ok, akkor rádugom a gépre és törlöm(nyilván így is kell), na a végén már majdnem a Porsche Pest lett a az úti célom :D, de ugye csak sikerült megoldani. De ettől függetlenül utánajárok a felvetésednek :R , bár mint ahogy mondom, itt minden a központiról megy, illetve ugye a Can buson lóg kb. az egész autó, az a két szenzor is, úgyhogy ki lehet azt olvasni, csak a megfelelő szoftver kell hozzá. De egyébként nekem aztán tök mindegy, ha az óracsoportot kell kiolvasni, akkor azt kell, csak mivel?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák