Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 1430

    senior tag

    válasz Rick4 #23505 üzenetére

    Akkor nézzünk pár példát. Remélem az Extreme digital megfelel... Vagy az is sufni GSM boltnak számít?
    Sorra vettem a Vodafone árlista elején kiemelt okostelefon ajánlatként feltüntetett készülékeket.

    Sony Xperia Miro
    Vitamax: 69.990 Ft
    Alap tarifakategória: 59.990 Ft
    ED: 59.990 Ft
    Domino: nem forgalmazza a T-Mobile

    HTC Desire C
    Vitamax: 56.990 Ft
    Alap tarifakategória: 50.990 Ft
    ED: 54.990 Ft
    Domino: 39.990 Ft

    Samsung Galaxy Ace
    Vitamax: 59.990 Ft
    Alap tarifakategória: 50.990 Ft
    ED: 49.990 Ft
    Domino: 49.990 Ft

    Nokia Lumia 610
    Vitamax: 65.990 Ft
    Alap tarifa: 62.990 Ft
    ED: 49.990 Ft (ez az ár a Vodafone-nál a Kiemelt és VIP között van)
    Domino: 52.990 Ft

    HTC Desire X
    Vitamax: 79.990 Ft
    Alap tarifa: 74.990 Ft
    ED: nem találtam
    Domino: 74.990 Ft

    Sony Xperia P
    Vitamax: 112.990 Ft
    Alap tarifakategória: 109.990 Ft
    ED: 99.990 Ft (ez az ár a Vodafone-nál már Kiemelt kategória)
    Domino: 94.990 Ft

    Samsung Galaxy SIII
    Vitamax: 189.990 Ft
    Alap tarifakategória: 170.990 Ft
    ED: 154.990 Ft (ez az ár a Vodafone-nál majdnem Kiemelt kategória)
    Domino: 159.990 Ft

    Lássuk az eredményt "cicus"!
    (HTC Desire X-et kihagyom, mert nincs összehasonlítási alap)

    Vitamax-szal 6-ból 6 készülék drágább, mint kártyafüggetlenül az ED-nál.
    Alap tarifakategóriában 6-ból 4 készülék drágább, 1 készülék azonos áron van, egy pedig olcsóbb.
    Az ED árai a Vodafone-nál átlagban majdnem a Kiemelt kategória árainak felel meg.
    A T-Mobile Domino árai korrektebbek, de azon is lehetne csiszolni.

    Tudod cicus, ha nem veszed a fáradságot, hogy tényekkel támaszd alá az állításod, akkor legalább ne oszd úgy az észt, mint aki nagyon tudja a frankót.

    "És enged meg, hogy mivel eddig se konkrétizált se százalékot, se más összegszerűségében komolynak tekinthető megjelölést, hadd mondtam ki én azt amit felfedezni vélek a hozzászólásaiból."
    Végül is csak rögtön az első HSZ-ában volt benne egy elég konkrét összehasonlítás, és ebből indult ki. Ebből nyilván mindenki más is azt a következtetést vonja le, hogy a Vodafone-nak harmadáron kellene adni a készülékeket...

    "A sírást ettől függetlenül még mindig nem értem"
    Ezzel tökéletesen tisztában vagyok, hiszen már számtalanszor leírtad, hogy nem tudod megérteni, miért lenne unkorrekt egy szolgáltatótól, hogy a piaci ár felett értékesít készülékeket.

    sifarr
    Nézd sifarr, én nagyra becsülöm az írásaidat, egyrészt mert érdekesek, másrészt mert logikusan és szépen felépíted a mondandódat, és rendszerint egyet is értek veled.

    Természetesen én sem aggódom, hogy a Red miatt becsődöl a Vodafone (költői tulzás volt), ugyanakkor én úgy vélem, hogy a készülék árképzésüket a Red tarifák jelentősen befolyásolják. Vagyis - szerintem - a készülék ártámogatás összegét az alacsony tarifaszegmensben jelentősen csökkentették, és még csak nem is azért, mert a Red-es készülékkínálatba csoportosították volna, hanem mert óvatosak. Ez persze lehet a gazdasági helyzetből adódóan is, de szerintem a Red miatt van. Ezt sem bizonyítani, sem cáfolni nem tudom, és különösebben nem is érdekel, hogy valóban így van e, és nem is akarok erről meggyőzni senkit sem.

    "Azt már inkább mondhatnánk, hogy mindenki ráfizetéses a szolgáltatónak, aki pl. 3 ropinál kevesebbet fizet havonta 50 forintos percdíj ellenére is. De még ez sem egészen igaz."
    Ebben nem fogunk egyetérteni. Mert szerintem meg egyáltalán nem igaz. Bár ha levezeted... :)

    Ja és szerintem az EBIDTA-t és a margin tartalmat többre értékelik a szolgáltatók, mint az ARPU-t, de az utóbbival legalább jól össze lehet hasonlítani a szolgáltatók eredményét. ;)

    ''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

Új hozzászólás Aktív témák